Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (180)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Gradi - parc - intalnire cu tati - Mall - acasa.
din parc l-am dus peste tot murdar ca un purcel. si mi-a murdarit si mie tricoul. ne asemanam amandoi.

Bombo cred ca toti sunt la fel secta puurceilor.
Cata asa-i ca-i blond? si cu siguranta se va mai deschide de la soare.
am vazut-o pe Bia in gol.
Denisa superbe pozele. Ma bucur ca v-ati simtit bine, si totul a fost ok.
Cosmi...si eu m-as fi suparat.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Noi am dormit amandoua de la 16,30-19. Acum cand naiba o mai culc? .
Am vb cu pediatra, joi ii facem vaccinul, ne costa Priorixul 850.000 lei. Asa n-as fi vrut sa il fac...
Cosmi, am uitat sa te felicit pt mersul lui Stef, bravo, bravo, bravo! . Acum sa te tii bine, o sa ai ce umbla dupa el...Nici mie nu mi-ar fi convenit sa ia altii hotarari in numele meu.
Cata, are Bia ta o mutra smechera, mereu ar face cate o boacana...dar lasa ca se cuminteste ea pe la 20 de ani... Bepanthenul e la ordinea zilei, daca are un punct rosu pe funduletz, a doua zi dispare cu crema asta...e foarte buna.
Denisa, super pozele, Emma e frumoasa foc, iar tu ai o mina superba. Lasa ca va fi bine cu analizele si cu bebe din burtik .
Giova, Diana nu e asa blonda ca Marco, vara trecuta era, acum s-a mai inchis, e culoarea alunei. Poate se va mai deschide de la soare, ca si la Marco.
Fug, ca suna telefonul.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA bine ai revenit acasa!
Nu merge dropul iar DC-ul asta iar merge mizerabil

Eu am tras un semi-pui de somn,e cam innorat aici si mi se inchideau ochii,nici acum nu ma simt prea bine
Diana a plecat de pe la 18,30 afara cu Ghitza si nici acum nu s-au intors.

Ma apuc sa termin ceva de listat si pe urma caut pozele Mirei ,poate pana diseara merge si dropul ala sa vad si la restul lumii noutatzile.

P.S. Intram in clubul murdarici ca mi-a povestit Ghitza ca a adus-o mami de la nisip azi pe Diana pe cai ocolitoare sa nu o vada lumea in ce hal arata

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE

NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni, Ingrid sa va fie de bine somnul.


Marco tocmai a halit 2 branze topite cu paine (putina) si o felie de parizer. + un Danonino Gigantino. a mancat super bine, sa vedem cat lapte mai bea prin som,n.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Diana a papat la amiaza supa de pui si 2 cremvusti de pui,iar inainte de a pleca afara un ou,painitza un pic ,cascaval si ca desert compot de ananas (tare ii palce).Pe drum a papat biscuiti iar acum ii facem cereale instant si la culcare laptic.

Zice Ghitza ca a facut show ,a fost cu ea in spatele blocului la noi ... unde cica era plin de copii ... erau si vecinii de la 8 cu Razvanel,plus o multime de la blocurile vecine .Aveau mingi si Diana si-a cam bagat nasul pe acolo Pe urma au fost la blocul de peste drum( e langa magazinul lui mami),unde au mai stat cu o trupa,sta un prieten de-al lui fratelo acolo,are un baiat de vreo 3 ani si bunicile lui (una sta la o scara,una la cealalta ) nu incetau sa se mire cat se zbenguie Diana . Cica e clar de ce nu se ingrasa . Si la magazin au fost,a si rasturnat niste maruntisuri pe acolo,ca era prea ordine

Merg la bucatatrie ca mi-a trimis mami o plasa de ciuperci,trebuie sa le spal,dar cred ca il pun pe Ghitza sa le spele,eu fac restul

Am si ceva poze de ieri si azi,dar nu stiu daca merge dropul asta .. deocamdata ciuciu.



MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE

NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Cata Eu pe Irina, bona, am gasit-o printr-o prietena. Sta la 2 blocuri de mine, are program de 8 ore si jumatate. De gatot ii gatesc eu, asa vreau eu. Asta nu inseamna ca fii-miu nu ciuguleste si din mancarea Irinai, dar e ok. Irina il ia aproape zilnic la ea acasa, ca altfel se plictiseste la noi si sunt perfect de acord. Tibi se intelege cu toti membri familiei ei, asa ca e super. Se joaca impreuna, ies la plimbare, se cearta, iar se joaca. Ea il invata sa faca la olita, ea ii da fierul, vigantolul. Ii dau 5 milioane si sunt suuuuuuuuuper multumita. Concediile ei sunt platite, de 1 si 8 martie i-am dat cadou respectiv bani, de Pasti i-am dat o prima.... iar in mai am sa-i dau din nou ceva in plus, pentru ca a mai stat peste program si...asa-i frumos.


ana + tiberiu (13.01.2006)
petrecere Tibi
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)
varsta Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Seara...
Dani a papat la cina spaghete Carbonara (un pic) si apoi 250 ml lapte. La amiaza imi face mai nou figuri dar inca rezist cu nervii, il las in pace ca va manca la urmatoarea masa.
Ieri am fost plecati toata dupa-masa, am fost la Platoul Cornesti, e o padure cu alei, aer curat si tot ce vrei. Acolo e si gradina Zoo dar la ora 18 inchide si nu aveam timp sa stam prea mult. Apoi am fost cu sora-mea si copii la Weekend,unde este un parc superb. E un strand urias defapt cu vreo 5 bazine, terase, hinti, iarba...e super.
Azi am stat prin cartier si ne-am plimbat.
Am vazut poze cu Selin, Emma, Matei, Angelos, Bianca si cam atat. Toti sunt frumosi
Giova, voi cand plecati in Italia si cat timp stati? Stiam eu ca vad ceva deosebit la Marco si nu stiam ce. I s-a deschis parul. E tare dulce
Cata, imi pare rau ca Bia e bolnavioara, eu cand aud de enterocolita ma apuca cu frisoane , a avut si Sandra la 1.5 ani tot asha cu voma, febra tot tacamul, dar nepoata mea a facut complicatie, adica a facut encefalita si a stat 3 sapt in spital, si pana la 3 ani niema ciocolata, niema soare si multe altele. Sanatate multa, sa treceti cu bine peste bine. Despre cresa...cum de te-ai razgandit? sapt trecuta spuneai ca tu nu o poti lasa acolo. Ar trebui sa mergi sa te interesezi acolo cum sta treaba, nu in alte orase cum e. Mancare la blender nu le da sigur, dar poate e mai bine caci cu ocazia asta va manca si Bia normal. Nu mananca o data, nu mananca de doua ori dar pana la urma va manca.
Moni..esti cam slabaciune draga. Macar iti gasesti haine si arata cumva pe tine, nu ca pe mine, eu numai haine largi caut sa nu mi se vada burta. Am un fix cu burta si incerc sa o ascund
Ingrid, succes la vaccin, sa fie fara urmari. la frumusica Diana.
Denisa, bafta la controale.Ce inaltime si cate kg are Emma? Pare foarte mare in poze. Cred ca v-ati distrat de minune...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Mi-am adus acum de pe net ETNO STAR, VOL 4.
Pe albumul asta e si melodia Jaja-Jaja, majoritatea sunt melodii de chef, melodii din Ardeal, canta si Raba (ala ce a fost pe TVR1 din Cluj). E f fain albumul pt chefuri

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Nici eu nu mai stiu nimic de DanaEne, am primit dupa pasti mail de la ea in care imi spunea ca e virusat calc. De atunci nu mai stiu nimic.
Chiar ieri am vazut la stiri ca a ars o biserica in Buzau si m-am gandit la ea..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006
www.dropshots.com/biancas" target="_blank"> Poze Drop




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

acum ca a scris Anasebe de cat ii da la bona eu zic ca tot acolo ies cu cresa. la cresa platesc lunar 180 euro, echivalentul a 6.600.000 lei.
dar nu mai fac mancare, pampers stric mai putin, nu cumpara cadouri sau dau prime bonei. caci daca e brava trebuie sa fie si stimulata.
Problema va fi din toamna cand incep munca si se va imbolnavi el. dar daca nu merge cu medical, vine vreo bunica sa stea cu el.

In seara asta am facut ciorba de varza cu costite afumate si dovlecei pane. sper sa vina si Clau mai repede decat azi noapte sa poata muanca.

Moni Diana seamana pe tine, are arderile puternice. la cat mananca trebuia sa aibe pe putin 12 kg.
Bianca daca totul merge conform planului, plecam vineri la ora 16, pe langa Viena innoptam iar dim. continuam drumul.
Sambata ne asteapta un chef acolo, pe urma tre sa mergem la Gardalend-parc de distractii, si eu vreau la Zoo. Plus cumparaturi, dar astea doar din 2, caci pana atunci e cam inchis tot.
Trebuie sa-i fac o lista la sorella cu ce sa cumpere pt. noi si marco.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput