Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (180)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

March eu i-am gasit nisip in pampers..acum e si ea usor rosie la fund de la kk imprastiat..a..si o las sa se joaca in nisip..o posibila cauza si pentru enterocolita noastra..desi o sterg cu servetele si antibacterian, pina ajung acasa sa o spal pe maini isi baga degetele in gura!
Am uitat..ii creste "pleata"...e ceva genul zburlici!Dupa cve creste nitel, o rad in parti si nitel la spate si o fac gen bross, parca sau punk..ce o iesi!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

loren@ bona nu ii gateste pentru ca ii gatesc eu.....rar se intampla cand nu am eu chef sa ii gatesc ii face ea.
Am vazut mai multe bone, ar de ea ne-a placut la amandoi (mie si lui Victor) din prima.
Vineri am vazut-o si luni am angajat-o.
Pot spune ca am avut noroc.
Ieri, spre exemplu, i-a cumparat lui Matei doua caciulite, asa ca i-au placut ei.....
Si noua ne intra nisip in pampersi....

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am fost si eu in oras la un mag. unde sunt haine ieftine...nu i-am gasit nimic de parc, i-am luat doar un set de 5 sosete la 50.000 lei. simple de bumbac, 5 culori. sunt bune de scrofalit afara.
Am facut ceva cumparaturi in Metro si i-am mai luat o pereche de tenesi, dar ca a lui Mario acum, cu 2 barete cu scai. ii tinem buni pt. Italia, ca vom iesi des la iarba verde.

Cata imi pare rau de Bia, of draga de ea...Insanatosire grabnica!!!.
acum de cresa:
1. aici ii primeau de la 1 an sau sa mearga in picioare. la noi au conincis ambele. Mai e una particulara, dar departe de mine, care primesc copii de la 1 an jumate.
2. am uitat sa intreb de mancare blenduita. voi intreba. ciorbita si desertul le-am vazut si erau ca pt. oameni mari.
Noi am completat o fisa cu obs. despre copil, ce-i place si ce nu, daca e alergic...poate daca le spui ca mananca doar blenduit asa ii fac.
3. programul cresei incepe de la 9-20 seara au copii. eu il duc de la 9-16. cam pe la 9.30 au micul dejun; fructele cam dupa o ora; pranzul la 12; somnic la 12.30-15 (marco doarme pana la 15.30); gustare la 15.40 si eu il iau la 16.
Intre orele astea au activitati, joaca, iasa afara de la 11-12. altceva nu mai stiu.
4. pe mine m-au sunat cand a avut febra. trebuie sa stai cu ea acasa, nu o primeste daca e cu febra. daca tuseste putin si are muci e ok. dar mai grav nu, caci le e frica pt. ceilalti copii.
-eu ii duc hainute de schimb, pijama si papucei, prosopel.
-acolo le da pampersi, au olite fiecare, le dau ei bavetici.
-au activitati ca la gradi: o sapt. au accceasi tema si despre asta vb., asculta povesti.
Ingrid asa e, mi-e ciuda caci canalul era la nivelul pietrisului, de unde sa visez ca dupa el, e o groapa??? ce idioti si astia. bine ca e totul ok, si nu eram cu cealalata masina. oricum Clau a fost super calm si radea cand i-am zis. poate se schimba la fata daca eram cu Mondeo.
mofturicei mici. si la Marco si-a facut efectul vit. B, dupa cateva zile.
Mira ai niste copii...frumosi foc . Tare mandra tre sa fi cu ei.
March si marco e plin de nisip in pampers. am gasit si eu biscuiti, bucatele de mancare, te miri ce prosti.
Ce sa-ti mai spun ca in parc isi pune nisip in cap cu lopatica.nu ai vrea sa vezi cum arata.
Maraki cred ca s-a albit socrella ca i-ai stricat planurile. of doamne...de ce nu-si vede de barbatu-su? ca fiu-su' are nevasta.

Eu i-am luat Pampers chilotei, din cauza ca si desface pe astialalti, chiar si prin haine. nu am vazut asa ceva.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Unde disparurati toate?

merg dupa kinder, prin parc si acasa.

pe mai tarziu.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:


S-AU DUS LA PLAJA
NUMAI IO INCHISA IN BIROU

MONI SI DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME

www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE SI POZE

NU TREBUIE SA RISCAM SA GLUMIM DECAT CU OAMENI POLITICOSI SAU DESTEPTI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

'Neatza si de la noi
Fii-mea inca doarme, asa ca savurez cafeaua pe DC ca poate poate m-oi indura sa-mi misc fundul si sa fac ceva alergare asa de dimineatza
La noi e super vremea , de vre-o sapt. sunt 24-27c ca deja am prins culoare de la soare ne-am bronzat si eu si Jasmine .
Intrebatzi de Jasmine ca era in tricou la zoo, pai era super cald si nu adia nici vantul ca i-mi parea rau ca nu ii dadusem si pantaloni scurtzi.
Cat despre murdarit nu cred ca are concurentza , duminica am fost la pescuit doar noi fetele plus una bucata catzel , si am lasat-o pe Jasy sa zburde pe unde a vrut si sa faca ce a vrut , in concluzie arata ca un purcel tavalit in noroi S-a jucat prin iarba de era verde toata pe genunchi si in fund , prin pamant si la un moment dat i se vedeau numai ochii si dintzii albi in rest pe toata fatza parca avea masca de namol , fiind in maieu si shortzi nu aveai unde sa pui un deget sa fie curata Am tot sters-o eu cu servetzele umede dar am consumat toata cutia si ea tot murdara a ramas . Am avut si o galetusa de apa cu pestisori vii si a stat fata mea ocupata vre-o ora sa-i prinda cu manutza , si cum nu a reusit sa-i inhatze s-a pus pe rasturnat galeata cu picioarele si a sutat in galetusa pana a reusit sa ne verse si noua momeala
Mai nou nu potzi sa faci nimik fara ea , daca gatesc deschide dulapul si soate cate o farfurie sau tacamuri si i-si face si ea de lucru cu ele, daca fac curatenie ia ce-i vine la mana si sterge si ea pe jos , daca vreau sa alerg pe banda iar nu am loc de ea ca vine si acolo si se catzara , e teroare daca o sui pe banda cum alearga si ea acolo trebuie sa o filmez
Cred ca s-a trezit , fug.....

Oana de Iustiana Noemy(4.11.1999) si Jasmine Neidyn(28.12.2005)


POZE
www.dropshots.com/Bombonica" target="_blank">VIDEO 1 , www.dropshots.com/bombonica1" target="_blank">2, www.dropshots.com/jasmineB" target="_blank"> 3

www.onetruemedia.com/shared?p=189e1555048a1ba8191351&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MY ANGEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

al meu baiat e cu parintii me la tara ...sta pana joi ...m am cam suparat ca mi a dat de acolo telefon sa mi zica

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Salutare,
Nu am citit mai nimic, urez sanatate bebeilor si vad ca e cam liniste- numai bine si celelelate gravidutze ce fac, oare Bee si Bumbi au aflat ce e bebe?
Noi ne-am intors din Jamaica- f. frumos, noroc ca sunt cam 13-15C pe aici, ca altfel innebuneam si eu si EMMA cu care treb sa merg azi la pediatru pt vaccin si sa vedem dc am scapat de puffer- eu mai am si 2 programari al medic, din care uan e pt testul de diabet zaharat si una pt tiroida, sper sa trec cu bine de astea si in curand sa ajung la eco c anu pre ail simt pe Junior.
O sa scriu mai multe impresii despre vacantza cand ma eliberez acasa si mai ales la job(Emmei i-a mers super bine si la nisip si la apa si la papa- si noi nu ne-am ingrasat mai mult de 1-1.2 kg-ceea ce e ok), am pus doar cateva poze si va dau acum linkul, o sa mai pun zilele astea, cam avreo 300:)
O saptamina buna si numai bine de la noi!
www.dropshots.com/emdeni


Denisa 29+ w si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Mira super codite am vazut in poze...Giova hi hi, dar blond mai e Marcolino..Denisa ce mai trece timpul..deja 29 de sapt..frumoase pozele ..iti sta super in rosu..
Am pus poze in drop cu Bia in body si fundul gol ca e si mai oparita!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

m am delectat cu poze.....toti copiii sunt absolut superbi

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975

Mergi la inceput