Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

eee, pai daca-i vorba de torturi, cu accentul pe ce vreti voi, voila-ma-s :))
am batut mamaia, as usual, iar dimineata n-mi mergea forumu'... asa ca n-am apucat sa incep ziua cu uraturi, o fac acum: LA MULTI ANI si LA MULTE LUNISOARE!! sa ne traiasca cu numele sarbatoritele (si -itii, cine si care are are prin neam..), un pup mare pt bambo, si altu' la fel de mare pt daphna :) sa traiti sa infloriti, si cu tort sa ne serviti :)))))

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

AM REVENIT !!! SANATOSI, VOIOSI, VOINICI !!!
Buna, fete dragi si bebelusi!!! Avem net!!
La multi ani sarbatoritilor de azi: MARK si DANIEL !!!
Dragele mele, David s-a insanatosit, a trecut blestemata asta de conjuctivita, urata boala, brrr!! zicea dr. ca de vreo 7 ani nu a poposit pe meleagurile noastre un virus atat de pacatos. bine ca a scapat puiul fara complicatii. Am fost aproape zilnic la Doamna de Fier, ne-a monitorizat atent, f.f.f profesionista tipa. aproape ca am uitat ce urat s-a purtat cu noi la prima intrevedere. Acum e dragoste mare... deh. V-am povestit ca am fost si la Cj, la Optilens, unde am primit exact acelasi tratament, asa ca avem incredere in doamna de fier, am testat-o!
Si sa va spun si partea proasta, ca trebuia sa fie una, nu? Acum am eu conjuctivita! Nu-i bai, ca m-am tot rugat sa fiu eu bolnava, decat sa-mi vad puiul amarat! Si uite ca Doamne Doamne mi-a indeplinit ruga... vorba aia: ai grija pentru ce te rogi! Nu-i nimic ca eu sunt mai rezistenta si mai , a se citi puternica !!
Va multumesc tuturor pentru sustinere, va imbratisez cu drag! Multumesc!
Hai ca citim din urma si revenim in forta!

Am 4 luni !!!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

poze David Mihai
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">David si prietenii lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

multe de zis, majoritatea de nervi asa ca...mai bine nu...
lorym salutam revenirea. vezi ca te ai inscris la un mesaj pe zi, absentele se soldeaza cu....stiti voi...incepe cu bici si se termina cu ...celulita...
laura stiai tu ca nu e bine...? si te ai gandit sa te ingrijorezi...ca doar le ai pe astea....beeei, . hai, n are nimic ca e verde, stai sa vezi culori acum de la diversificare. si sa zici mersi ca nu s a constipat...
acum mi am dat seama ca de mult n am mai dat ...hmmm, nu i bine....
bamboooo
si pt mark si prichindelu'. sa va traiasca! si dam su pt mamici
oana cat vazut poze. cu cine imparte nicole patul?
auras imi place raaau iepurasul....ma bucur ca ai avut curaj sa il opresti. mai hai in herastrau sa te descos un pic....
ralumat deja esti experta in deschis capitol nou uite asa ma motivez si eu sa invat...
ruxandra am cautat lantul ala de jucarii de la fisher price (aviz amatoarelor) in tot carfuru'...mama lui...n am gasit deloc...acum il vad si pe asta de la ursuleti. dar nu pare asa misto(a se citi rezistent) ca ala pe care il ai tu...
aelita pai nu erai tu sefa la teorie? asa imi place de tine...
ia uite o iar cu grijile....laura beeei, baga ti mintile n cap. sunt copii care nu se intorc deloc. adica stau in funduletz dar nu vor sa se intoarca. punct. asta e. si cu masa...si la noi e liniste. asa am vrut eu la inceput, iar acum, imediat se uita in alta parte. sa vada ce e...daci, nu vorbim. si dam si lumea afara...in parc e mai greu...tre sa fie super adormit ca sa mearga...daca nu, 2minutzlele si gata
roxanica te rog eu mai zi ne doua vorbe de david cel bolnavior.
dar ce voiam oaree sa spun? cine mai stie...las' ca mai bag unu' kilometric dupa...


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

da, stiu. voiam sa va zic de o super achizitie de la ikea. un set de 3 craticioare, taman bun pt diversificare. coada lunga, 1-2-3l, teflon d'ala bunu'... adica gros. ffff ok. 35 ron


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

Ruxandra, lui conu Grigore care e baiat maaare.. a ramas el la bunici... si a fost ok... bravo, eu n-am curajul asta ... ma bucur ca incepe sa se prinda de picioare, e cale scurta pana le moflaie ... oana si le baga pana in gat, am avut chiar si un episod de vomitat din cauza asta [:D} .. si da, ne-am tuns scurt, ca deh, la noi a venit vara .. si oana bea lapte dupa piuree-ul de legume, chiar nu ma asteptam, i-am dat la plesneala ca era maraita si nu vroia nici apa si nici ceai... si a ras cate 80-100 ml de lapte dupa cate 130-170 ml de piuree legume .. nu inteleg unde a mai intrat
eu nu stiu ce sa ma fac cu ea ca nu vrea nici apa si nici ceai ... deocamdat e inca ok, ca bea totusi lapte dupa legume, dar ce fac mai incolo, cand vine caldura? cum previn deshidratarea dc ea nu vrea nici apa si nici ceai( se stramba de zici ca-i dau lamaie, inclusiv la baby drink care e dulce)

lorym, mare grija, si oana o ia repede din loc, ea nu mai sta nici cu bariera de perne , se urca pe ele si se da de-a rostogolul, asa ca vezi n-o mai lasa asa nesupravegheata... eu pe oana o mai las singura doar in patut sau pe jos pe salteluta de joaca (de pe care evident ca pleaca, nu o data am gasit-o lingand covorul)

donia, vazut poze si adimrat familia frumoasa si fericita ... nu ma pot opri sa iti zic inca o data ce mult seamana roxana cu tine si ce-mi place cum are si ea caruciorul ei si bebele ei ... sper sa ma inteleg si eu asa frumos cu oana cand va creste si voi avea si bb2


Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna a-5-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Salutare fetelor!
Am trecut cu bine peste ziua de sambata si va multumesc celor care ne-au fost alaturi x 1000
A fost o interventie usoara la limbuta si in cateva ore eram din nou acasa la culcus. Rares se simte foarte bine si mi se pare mie ca are pofta mai mare de mancare. De cand suntem in randul lumii parca mananca putin mai bine.. ori asa mi se pare mie.
Printre progresele lui din ultimele zile enumar pe scurt: degetelele picioarelor sunt frecvent in gurita, si se rostogoleste de pe fata pe burta mereu si mami trebuie sa vina in ajutor ca nu prea poate sa faca si miscarea inversa... si AVEM UN TREILEA DINTISOR!!!
Da, asha cum auziti...aveam doi incisivi jos si de vineri pana sambata a mai spart si gingia in partea de sus! Suntem iepurash cu acte in regula.
In meniu avem asha: laptic de la mami, laptic de completare, suc de mar si morcov, piure de mar (crud), cereale cu mar si morcov si de aseara am inceput cu branzica calcica...iar peste vreo doua zile trecem la supica de legume.
Vad ca puiul meu are deja 3 ore de nani.. oare ce are de doarme asha.. iar eu imi fac de cap pe net

Va pup dulce

Ramona - mamica lui Rares (8 nov. 2006)
www.dropshots.com/ramsan" target="_blank">Rares -vedeta de film

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am revenit

Am fost la plimbare cu tati

Multumim pt urari ia poftit la tort si sampanie

Lorym-bine ai revenit

Alexandra25-eu vreau de la tine ce ai bun?

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 noiembrie 2006)

luna 1luna 2luna 3luna 4luna 5luna 6
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
Botez Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Ramsan-ce bine ca ati scapat de interventie si a fost totul ok wow al treilea dintisor iepuras

Roxanica2006-ma bucur ca ati scapat de conjunctivita sa treaca si la tine

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 noiembrie 2006)

luna 1luna 2luna 3luna 4luna 5luna 6
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
Botez Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Buna,fetelor!
Am intrat sa mai citesc despre voi, si ce sa vad?
Am realizat cat de dusa cu sorcova sunt.Am uitat sa urez La Multe Lunisoare si Ani pentru Dani si Mark. O fac acum, cu scuzele de rigoare.
Totodata, multumesc mult fetelor care i-au facut urari Georgiei,care, din cauza dintisorilor,mi-a mancat azi ficatii......Tocmai azi, cand abia ma vad dintre bagaje.
Doamne, daca si maine imi face la fel, cred ca sar din avion .
Pupici



Cristina, Iasmina Timeea si Georgia Helia

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

Dragele mele,
Mi-a fost dor de voi si am incercat pe cat posibil sa mai citesc, dar ati scris, nu gluma... am vrut eu sa intru mai des, dar sefa Deliuta nu m-a lasat mai deloc, ii iese si al doilea dintisor si toata saptamana a fost o maraita si o macanita ca ne-a innebunit de cap pe toti. Si ca tot s-a nimerit acum si tema zilei eu ii sterg dintisorii dimineata si seara cu comprese sterila inmuiata in apa rece; refreritor la periaj, nana i-a cumparat de la "Primii Pasi"un set de 3 periute adecvate perioadelor de varsta, iar prima din ele o sa incep sa o folosesc si eu, e din cauciuc cred cu marginile neregulate si odau usor pe gingii cu ea. Am inceput sa ne diversificam si noi mai mult, papam piure de legume, mar si banana si am sa incerc sa ii dau si cereale sau biscuiti. Ne rostogolim, vorbim cu suzi, cu ursuletii de la carusel, bagam tot ce prindem in gura, mai nou testam si grilajul de la patut si ni se pare foarte gustos, adormim cu suzi in gura, apoi o scuipam si peste noapte o cautam prin patut si o bagam iar in gura, mai ne frichingim si in somn. Eu sunt fericita ca este copilul sanatos, voios ,ca nu am avut probleme majore, slava Domnului, ca mananca deocamdata tot ce ii dau si nu a facut deloc fite asa ca sper sa fie bine si mai tarziu. Pupam mamicile si toti bebeii frumosi si scumpi.

Mergi la inceput