Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
deci am revenit azi, dani doarme asa ca imi fac de cap pe net.
am comandat ap foto (Marani ), canon, aproape 5 mil. asa ca de acum multe multe poze
vroiam sa va zic despre dani al meu ca a inceput sa bea suc de mar. de 4 zile. a inceput cu ocazia asta sa faca kk de 2-3 ori pe zi. sa ma ingrijorez? chestia e ca face cam verde... stiam de la voi ca nu e tocmai bine. repet: sa ma ingrijorez? nu de alta dar sunt experta in a ma ingrijora
mai nou vrea sa doarma pe burtica, dar uita sa isi scoata mana de sub el... si se enerveaza tare si se trezeste si ia-o de la capat cu adormitul
mai nou se trage de picioare sa le bage in gura, dar inca nu le poate apuca cum trebuie si se distreaza de numa numa!
mai nou de ieri l-am scos si eu la plimbare in carut sport, am rezolvat cu ocazia asta maraielile de la plimbare... acum rade si vorbeste cu toti copacii, tufele si mai stiu eu ce. sunt tare fericita. sper sa il tina! ca daca incepe iar cu maraiala . nu stiu sigur daca pe el sau pe mine
cam asta e nou!
dar sa trecem la treburi serioase:
ceai sau apa. in cazul nostru nici una nici alta. am cumparat de la targ ceai de la humana, a baut 10 ml, ma gandeam... gata am reusit. da, da, vezi sa nu. dupa ce l-a gustat nu a mai servit deloc. asa ca dam cu laptic. bine ca din ala mai serveste
cand scapa jucariile SCANDAL. ce fel de lant pt jucarii? ca eu habar n-am! mama denaturata ce sunt
bambo LMA sa ne traiesti sanatoasa, sa te bucuri de Antonia!
Mark si Daniel!
aelita da-le mama peste nas!
ralumat felicitari pt intoarcere!
apropo de intoarcere.... dani se intoarce pe burta, dar numai pe partea stanga si nu se intoarce de pe burta pe spate. are 5 luni si 1/2. sa imi fac griji?
raluca u cam cate grade erau de l-ai lasat la maneca scurta? ca tare am impresia ca imi infofolesc copilul si tare nu asa vrea!
miro vazut poze cu nora!!!! o pup tare tare! dar deja rade la bravo??? fetita mare ce sa mai discutam!
am vazut ca mai toate mamicile vb cu bebe in timp ce le dau sa pape. eu nu fac asta, de fapt e cam tacut la noi la masa, inchid tv-ul pt ca ii distrage atentia. fac rau? el papa tot in conditiile astea!
cristina va asteptam cu drag! vremea... CALD! se anunta si mai cald. dar oricand se poate schimba... as ca umpleti valizele pana la refuz!
gata... hai ca am scris cat o zi de post!
fug sa spal aragazul
pup mamicile si bebelusii!


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Laura sa dau din casa , sa nu dau …
Karina sper sa nu divortezi de dani dar cam te-a inselat cu rianna. Asta e : ochii care nu se vad… S-au cam pupat: avem si marturie filmata chiar

LoryCatrinel Rianna
poze lory

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Lavinia, adica soacra-ta tine copilul semi-atarnat de maini?? Valeu, valeleu.

Mirona, atunci spor la facut fratior/oara.. cand o veni vremea.

Desiree, eu nu as folosi musetel. Acesta intretine o eventuala infectie.

Ralumat, super ca i-ai gatat pe aia de la TCM cu storcatorul lor cu tot. Vad ca nu ti-au dat banii inapoi, ci te-au pus sa-i cheltui. Bine si asa. Aha, deci mai incolo va apucati de-o fetita. Daca va iese , vreau si eu reteta.


Yagmur & bb Luca au chefuit la botezul lui Denis. Bravo, tot asa. Si se mai mira de ce-i obosita.

Saryta, sa-ti traiasca iedutele. Frumoase de frumoase. Vreau si eu .. fetita.

Dia, vorba fetelor. Pe lista pui toate lucrurile lui bb, inclusiv suficiente schimburi daca nu ai acces la o masina de spalat. Eu pt mai mult de 3 zile imi iau si sterilizatorul dupa mine. Urasc sa fieb biberoanele.

Deocamdata nu am inceput sa papam borcanele, da cand o fi, voi lua paharele cu mancare congelata + borcanele din comert. Nu voi cara oala sub presiune, mixer pt carne, sacosa de legume, etc.
Probabil ca la vara voi cara si storcatorul de fructe si blenderul.

F. important: gentutza cu medicamente, termometru, telefonul pediatrului, indicatiile de la acesta pt prima reactie in caz de febra, diaree, etc.


Jos comunistii! Jos tradatorii! Basescu presedinte.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

Alexandra si Dbunny, sa va traiasca puiutii si sa va aduca numai bucurii

Bamboletta LA MULTI ANI!

Chris80 Timp frumos si distractie frumoasa la munte

Cristina1974,Felicitari pentru primul MAMA al Georgiei; si fata mea isi canta singura la culcare, in mesajul anterior am atasat cantecul ei de leagan . Eu ii mai cant din cand in cand 'Casuta din padure' si ii place.

Roxanica, Desiree insanatosire grabnica puiutilor vostrii.

Am vazut o gramada de poze frumoase, de Dia cu mica acrobata Oana, printesele frumoase ale Sarytei, familia frumoasa a Doniei, peisaje frumoase,de Mirona cu mica zambareata, de Bamboletta - fetita frumoasa si cocheta si mamica supla si frumoasa, pozele de la gratar ale Alexandrei, ce mult a trecut de cand nu am mai fost la un gratar, abia astept sa fac o vizita in romania. Am vazut si frumusetea mica a lui Oana cat.
Sper ca nu am uitat pe nimeni, ca am citit in viteza.




Bogdana & Tahfeem Zara(16 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

lorym dai din casa....
miro, karina e drept ca s-au pupat un pic, e drept ca le-a placut, dar rianna a facut rostogol peste el si s-a suparat! dar prima dragoste nu se uita niciodata! pe bune! dar cate o aventura pe ici si colo.... numai cu rianna... si antonia... si celeste... si gata! promitem

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Donia, super pozele de pe plaja. Sa va fie de bine plimbarea. . Mi-au placut fetele, fiecare cu caruciorul personal... ah, si mie imi apari ff subtire.

Mirona, adevarul este ca petrecerile cu multi copii sunt extrem de obositoare pt bb asa mic. Eu nu ma gandesc sa-l duc inainte de 1-1,5 ani. Si atunci o sa pice la un moment dat de n-o sa te mai poti intelege cu el; dar se cheama c-a socializat ceva.

Yagmur, off am si uitat ca se apropie 1 mai. Da bine ca ti-ai gasit dadaca/dadace de incredere si Luca le accepta si la place.

Mey, vaz ca lumea s-a plimbat sanatos in w-e asta. Super; se simte c-a dat caldura.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Ralumat
Uau, Ruxandra, ai plecat fara conu'???? 2 zile???? Se pare ca e adevarat ca la al doilea copil esti mult mai relaxat . Deci fetelor, curaj!

Si auzi, lapte dupa masa solida? Cum reusesti, mai supermom? Ca eu ii dau ceai, baga mult, schimb imediat cu sticla de lapte, trage o inghititura, scuipa!Mai fac o incercare, ceai la greu, lapte- Si in cele din urma el tipa si eu renunt. Si cu lantul ala de jucarii ce e? unde e? Sau e lantul de suzeta, adaptat la jucarii?


Nu neaparat ca la al 2 lea sunt mai relaxata.. cand cu Matei am plecat prima data singurei in w-e cand avea vreo 3-4 luni.

Laptele dupa piuree il accepta el, eu nu-i fac nimica. Am crezut ca odata ce incep cu carnea o sa vrea numai apa, dar de vreme ce-l accepta inca.. cine-s eu sa-l contrazic?!

Iar lantzul pt jucarii e o inventie super, mai ales cand va incepe sa arunce jucariile din carutz. Plus ca se poate lungi/scurta dupa cum iti trebuie. Uitati cum arata (scotand spatiul dupa "trei"):
http://www.treiursuleti.ro/jucarii-pentru-bebelusi-copii/lantisor-861/

Pazea: astia cu cei 3 ursuleti sunt total neseriosi! Eu nu mai comand in ruptul capului lucruri importante (cum ar fi carucior, bouncer, scaun masina) de la ei. Asa jucarii, tetine, suzete,.. merje.

Au si la Mothercare si la Carrefour (de la Fisher Price). De departe cel de la Mothercare e cel mai bun, da si cel mai scump.

Jos comunistii! Jos tradatorii!! Basescu presedinte.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Alexandra, acu sincer sa sti ca nu m-am gandit mai mereu la Grigore. Stiam ca e in maini bune si ca daca s-ar intampla ceva mama m-ar suna imediat. Asa ca am savurat clipele petrecute numai cu Matei si cu barbata-meu. Era si cazul ca baiatul meu cel mare sa fie iar in centrul atentiei 100%,. macar si numai pt 2 zile. Iar eu sa ies din rutina zilnica si sa-mi mai aerisesc neuronul.

Bine ai revenit Lorym!
Si de daca Rianna isi baga picioarele printre zabrele? Eu il las in pace; oricum aparatori nu mai folosesc din cauza dermatitei.

.. gata m-am intins destul. Inapoi la treaba


Jos comunistii! Jos tradatorii!! Basescu presedinte.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Buna dimineata... ce frumoasa este viata...!
Eu am de rezolvat neste treburi in dimineata asta, noroc ca se poate prin telefon, asa ca nu am timp mult de scris deocamdata, ci doar de salutat gasca. Si de urat La multi ani:

- lui Mark al alexandrei
- lui Daniel al lui Dbunny
- Georgiei a Cristinei
- bambolettei



Pup sarbatoritii si daca dati o felie de tort si o bere fara alcool, eu nu refuz din principiu, deci va puteti baza pe mine.

Sunt cu ochii pe voi, sper ca si cu tastatura cat de curand.


Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Vorbiti de siteuri de pe care ati comandat...eu toate produsele pentru Mark si mai mari(scaun de masina,carusel,baby phone) am comandat de pe "chic bebe"...si mi se pare super seriosi,au ajuns produsele intr-o zi,si mi se pare a fi si mai ieftin decat pe celelalte!
Hai mai fetelor....tot astept sa-mi spuneti ce parere aveti despre "chicco polly" cele care l-ati cumparat....isi merita banii?Si ce parere aveti despre cele care sunt din lemn si au prevazute si o masuta?...
Multumim pentru urari...Ruxandra,Ralumat,Anateo,Laura13,Sbogdana,
Lorym......si ma bucur ca te-ai hotarat sa ne scrii mai des si imi pare rau pentru problemele pe care le-atu avut!
Fac prezenta pentru Dianocica,A_deju,Roxanica,Asiza unde umblati fetelor??????
Hai ca am venit cu ....vreti????Acum cand dau si eu un party voi lipsiti........!!

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.youngnutrition.net/member/tickers/61354/ticker1.png[/img]" target="_blank">varsta Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Un site cu cei mai frumosi fulguleti

Mergi la inceput