Grup de suport pt.slabire 5 kg.(9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna dimineata.

Luna si Fabya am mai zis pentru ce fac operatia.Stiu ca imi iau rosii in cap da asta e.Eu am sa fac pe motive medicale o operatie de micsorare de sani.Vineri am intalnirea cu anestezistul si dupa vad exact cand o sa fiu programata la operatie.Visul meu a fost sa merg la operatie cu 64 ceea ce s-a realizat si dupa am zis sa nu ma culc pe o ureche si am zis sa mai dau ceva jos e posibil bine nu tot bine e.In ziua cand am sa ma operez am sa zic cate kg am si dupa am sa las asa ca voi veni acasa cu mult mai putine kg dupa operatie.Sper ca cu aceasta operatie sa scap macar 50 % de problemele mele de spate(hernie de disc ,vertebre aproape lipite,coloana curbata si dureri cu carul).

Va puteti spune parerea cu opertia ca nu ma supar .

Miha nu cred ca le mai pun inapoi.Eu stiu exact ce am in cap si ce vreau .

Luna uite vad ca la mine dieta cu banane si lapte e buna sper sa reusesc inca 2 zile sa o tin si poate asa mai impulsionez si eu organismul si mai da ceva jos.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bravo Gusta! Eu te sustin in totalitate cu aceasta opertie. Si eu sunt cam dotata in aceea parte a corpului si stiu ce inseamna. Spune-mi la ce cupa a sutienului renunti si cu care te pricopsesti. Bafta multa!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Moni de la un 80g sper la un 80d daca s-ar putea c as fi super multumita da medicul deja a zis ca e prea mult.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

haideti sa va spun ce regim i-a dat nutritionista mamei mele , un regim pe care trebuie sa-l tina de acum inainte si cu care slabeste maxim 4 kg/luna.

Pe zi ai voie sa mananci :
-3 linguri de ulei(in salata , mancare)
-100 g paine de preferat veche de 1 zi
-o lingura de miere/gem pe paine
-600 g legume
-40 g telemea/cascaval light , branza de vaci
-500 g lactate(lapte, iaurt 0,1% grasime inclusiv cu fructe)
-300 g fructe (orice)
-ceai,cafea etc indulcite cu zaharina
-150 g cartofi /paste fainoase/orez/gris
-150 g carne/zi : vaca , peste , pasare , slaba de porc , muschi file : fiarta , pe gratar(nu in tigaie teflon) , inabusita in cuptor
-oua: 1/zi , galbenusul 1/3 zile
-prajitura o bucata pe saptamana

Fara:
slanina , rantas,prajeli, din cate am inteles si fara bomboane , ciocolata , inghetata doar 1/luna


http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Xio,frumos meniul mamei tale.S-ar putea sa-i fie de mare ajutor daca are mai multe kg.de pierdut.
Eu mananc lucrurile sus mentionate in mod normal dar nu se lasa cu slabire
Fabya,bine ai venit in grup si mult succes.Ce dieta vrei sa urmezi?
gusta,bineinteles ca si eu sunt alaturi de tine in ceea ce priveste operatia de micsorare a sanilor.
Mult succes si sper ca in scurt timp sa fii multumita nu numai de ci si de
Din spusele tale imi dau seama ca nu e vorba de fapt de un moft ci de o operatie vitala pentru sanatatea ta.
mihaser, nu te lasa!

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

mihaser,din pacate a trebuit sa iti pun porcusorul deoarece te-ai ingrasat peste nr.de kg.cu care ai intrat in grup
Scapa repede de 1 kg.si iti sterg

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pai ideea este sa consumi 1100-1200 calorii/zi
Cu asta a slabit si doctorita mea , si eu . Am o colega care mananca ordonat si a slabit 10 kg cu ceva de genul asta .

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

xio, si dieta mea e hipocalorica. Si se pare ca merge. Am calculat pentru o zi si erau cam 800 kcal. E normal sa slabesc la cat de putin bag in mie.

Meniul de azi:
ora 10: o portocala ( in dieta era ora 8: 1 felie paine prajita + 50 gr sunca si ora 10: 1 mar)
ora 14: 1 conserva de ton + salata cruditati
ora 16: 1 kiwi
ora 18,30: 1 conserva ton + salata de cruditati

Luna, tu nimic, nimic?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Luna75 eu nu am o dieta sa zic asa mai mult i-mi calculez calorile pe zi sa nu le dapasesc sa zic asa.
Acum un an jumate m-am ingrasat rau in urma a doua stimulari hormonale .Si cind am avut forta necesara de restrictie de la multe alimente am inceputu prin a minca ce e voie si a i-mi calcula calorile cu aproximatie pe zi circa max.1000/zi.Am dat pina acuma destul de mult zic eu 13-14 kg ceea ce e bine.Acuma ma simt in sfirsit bine in pielea mea si in haine nu mai zic ,parca am si alt chef de viata
Succes la diete!


Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Nu e bine sa mananci mai putin de 1100-1200 calorii/zi.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput