Piticodromul de sept-oct 2005 (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Multumesc din suflet ca ati fost alaturi de mine, insa din pacate nu am scapat de ce mi-a fost frica.
Felicitari noilor gravidute, sa va bucurati de sarcina si bb-ii sa fie sanatosi si norocosi.
La multi ani tuturor Georgetelor,Gheorghitelor, Georgilor si Gheorghilor! Sa va distrati frumos azi!

Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

netza,

Anirim, Gina felicitari! Sarcini usoare va doresc si bblushi sanatosi!

Nicole .

Kid felicitari pentru coperta!

Ramona nasol ca nu mai ai "forum" la munca. Cred ca e super Maria cum iti zice "mamica".

Corsge ei... poezii la varsta asta... mi se pare prea mult. Al meu zice dupa mine ultimul cuvant din vers la "catelus cu parul cret" (doar cand are el chef), dar daca ar zice mai mult, cred ca as lesina .

La noi episodul 3 a semnat teribil de mult cu episodul 1, doar ca a fost mai scurt si s-a petrecut la o ora rezonabila. Episodul 4 a inceput pe fond aglomerat (aveam musafiri), asa ca Vlad a adormit pe jos cu capul pe mine (in sufragerie). S-a trezit la 5 ca vroia lapte si greu a mai adormit la loc, dar macar n-a cerut in brate si nici sa se dea jos din pat n-a insistat. Tot e ceva....

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Salutare gagici,felicit si eu azi toate Gheorghitele si derivatii- Sa fiti sanatoase si fericite impreuna cu cei dragi!Am fost si eu cu Teodora la cardiolog, doppler color si am mai scapt de un pitic , multumim lui DD Are un suflu sistolic si atat, in rest e totul in valori normale si poate face si sport si ce mai vrea ea. Deci din punctul asat de vedere m-am linistit si mi s-a luat o piatra de pe inima. Am vrut sa va zic si voua vestea buna , nu numai pe alea naspa, de care m-am cam saturat si v-am innebunit si pe voi.Acum ramane sa incep campania impotriva alergiilor si sa incep tratamentul de la alergolog. Trecem si de astea!Aaa, mai vroiam sa va intreb: voi mai plimbati copii cu carutul? Ca eu tocmai am achizitionat inca un carut de vara, ca e f greu sa plec cu ea pe distante mari, ma termina vrea sa mearga numai in contrasens Teodora Sara (norina)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Norina ma bucur tare multe de vestile bune. Super! sa o tineti tot asa!
Eu nu-l mai plimb pe Vlad in carucior, dar la mine nu se pune ca eu ies cu el doar seara si in WE (treburile cu distante mari le fac in timpul serviciului ).

LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de azi!

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna frumoaselor!
La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi.
Eu sunt cu timpul in pioneze, m-am transformat si-n instalator, si-n sofer, si-n tamplar, si-n.. si-n.. super. Sunt policalificata.
Dar trebuie neaparat sa spun si eu cu mare intarziere:
LA MULTI ANI ANYA20 SI IRINA!!! Sa fiti sanatoase si fericite si cu punga plina!
Felicitari pentru Alina si Irina pentru soferit!!! Bravo! Iar indemanarea se capata, nici o grija.
Felicitari Gina si Anirim pentru bebei, sa fiti sanatoase si s-aveti o sarcina usoara!
Nicole, imi pare tare rau. Eu sper sa ne dai o veste buna cat mai repede!
Norina, asa, de-acum incolo sa vii doar cu vesti bune!
Si bravo starurilor noastre Sofia si Alex, azi cumpar Unica si ma pregatesc pt. joi sa cumpar Ioana-visul copiilor! Asa deci, Kid, ai pile carevasazica! De-abia asstept s-o vad pe carliontata pe prima pagina! Aaaaa, si mi-am amintit, mi-ati facut o pofta nebuna cu painica aceea de casa, cred c-o sa cumpar si eu cuptorul minune.
Nanadana, vad ca e bine gineri-miu! Ce plete frumoase, noroc cu el ca fi-mea are cam 3 fire, oare sa-i fac ceva? Eu cred ca i se va indesi ca si eu si mai ales barbatu-miu il avem des.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Buna dimineatza Piticodrom!

LA MULTI ANI de Sf.GHEORGHE tuturor celor care poarta nume derivate

CODRUTA-Italia...Ce frumos...precis o sa aveti o vacantza reusita
RAMONA- pupici pt dulceata de Maria si pt cite stie ea...
CORSGE-Luca "stie " poezii..Adica eu spun versurile, el face cite un semn revelator pt fiecare vers
NORINA- bine k ti-ai luat o piatra de pe inima...
Luca mai sta in carucuir, chiar cu placere, cind avem trasee lungi...La cele scurte nici nu scot caruciorul, e adevarat

Noi o sa mergem la Cluj la control cu Luca saptamina asta, si o sa profit pt a vedea si un dermatolog...Are 2 pete pe fata si una pe corp care nu dispar de o vreme...sper sa nu fie cea grav...




Luca-Mihnea Cel Voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Norina, bravo pentru vestea cea buna! S-o tineti tot asa! Noi mai mergem cu carutul, pentru ca Maria nici pe distante scurte nu vrea sa mearga in sensul in care trebuie, iar de mana..., inca n-am reusit s-o conving. Ieri, de exemplu, o distanta de 200 de m am parcurs-o intr-o jumatate de ora si cu muulti nervi, pana la urma. Ii place tare sa alerge, dar doar spre destinatii de ea stiute (chiar si prin mijlocul strazii, printre masini, daca s-ar putea).
Tangerine, stiu cum se inmoaie inima cand auzi "mamica!"Simt ca timpul sta pe loc si nu ma mai satur sa ascult...
Am fost amandoua la o piesa de teatru pentru copii- prescolari, a stat cumintica, a privit, dar s-a cam si plictisit spre final. Ea astepta vulpea si piesa a fost cu zana si printul... Am fost insa cam socata cand am vazut ca vrajitoarea era costumata ca moartea, cu masca de craniu, iar sonorul cu ras isteric si tipete era ingrozitor de tare, ceea ce a facut ca in sala sa fie numai tipete de teama la fiecare aparitie (eu ii sopteam Mariei la ureche cate ceva linistitor, astupandu-i chiar urechile cu mainile). dar i-a placut ca a fost iar printre copiii care aplaudau.

Andreea, mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catush spune:

Anya20 - La Multi Ani cu intarzire si scuzele de rigoare.... Sunt tare nauca de cand am inceput serv

Anirim,Gina- felicitari pt burtici



Catush & Briana Maria(13.10.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fbalcau/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

La capitolul medical m-am trezit si eu sa merg din nou cu Ana la ortoped ca sa-mi zica doctorul ca are talus valgus bilateral, mai pronuntat la piciorul stang.. hmmm, acum ca ma uit la ea cum calca parca mi se pare si mie ca i se duce calcaiul nitel spre interior iar laba o tine din cand in cand indreptata spre exterior. Eu am mai fost cu ea la control ortopedic acum vreo 8 luni si mi-au zis atunci ca n-are nimic copilul. Deci o noua problema pe firmament, sper sa se rezolve cat mai usor, nu stiu ce sa mai zic, masaj, ghete ortopedice...maine merg cu ea la o fizioterapeuta in Emilia Irza.
Iar cu copro suntem la a treia gramajoara, pana acum n-a iesit nimic.
Va tin la curent.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

multumesc inca o data de urari!

Diplodocus bafta maine la doctor! Sa vii cu vesti bune!

Miflore bafta si voua la control. Sigur o sa fie OK si gramasoara nr 3

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput