Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

nu mai am nicio veste...
mai stau putin pe-acasa si plec sa-mi fac testul de aviditate.
am sunat unde il fac si marti am rezultatul.

cum o vrea Dzeu!

Bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Bufi o sa ma rog pentru tine sa fie totul bine!Doamne ajuta!Cum o vrea Dumnezeu!

poze
vine bebe

Ramonel11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanab125 spune:

Salutare, fetelor! am intrat mai tarziu si am avut ce citi, nu gluma. imi este cam greata, dar asta e. mergem inainte. la prima sarcina , in afara de amenintarea de avort nu am avut nici o problema. acum, recuperez. dar din cate am citit, se poate si mai rau.
tot citesc de analizele pe care le faceti voi. mie nu mi-a dat medicul nimic de facut.trebuie sa iau eu initiativa si sa vorbesc cu medicul de familie sa imi dea o trimitere.
in rest, toate bune, ceea ce va doresc si voua.
sa avem numai vesti bune.
6+
vine bebe2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Buna mamici cu burtici!

Sunteti tare harnicute la scris...abia apuc sa citesc...bine eu intru mai rar..stau foarte foarte prost cu timpul liber!
Felicitari noilor gravidute!!! sa fiti sanatoase si sa aveti o sarcina usoara!
Felicitari multe si pentru Pussi..deci ai 2BB...sa fiti sanatosi!avem doua burtici cu gemeni!
Ma bucur si pentru mamicile care si-au vazut de curand bebelusul la eco!
Ali, Nicol...imi pare rau.
Bufi, repeta analizele sa fii sigura ca ai rezultatul corect.
Intrebare pentru mamicile care sunt la a doua sarcina....le-ati spus copiilor despre BB? cum au reactionat? Fetita mea este tare incantata si mandra ca o sa fie sora mai mare ...spune la toata lumea ca mami are in burtica un fratior/surioara.

Va pup si va doresc numai bine!


Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Anne, te rog cand ai timp corectezi si la mine la listuta ..UM 16.02.2007 iar DPN..23.11.2007. Multumesc frumos!



9+


Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciao, fetele !!!!

Astazi am luat si eu rezultatul analizelor ... sunt cam in ceata. Nu prea inteleg mare lucru ... se pare ca e totul ok, doar la toxoplasma e ceva in neregula. Ce inseamna asta? Cine isi face mila de mine sa ma lamureasca cat de cat? Daca nu ... am sa astept pana merg la dr. dar eram curioasa sa stiu ce inseamna ...

9+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

Petronela, eu nu ma pricep la interpretat analize dar poti sa postezi rezultatele ca sigur sunt fete care stiu..sau poti deschide un subiect separat..sunt dragute fetele ..iti vor raspunde.

Numai bine iti doresc!

9+

Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

gianina - daa, stiu ca sunt dragute fetele ... de aia am si intrebat . Nu cred ca are rost sa deschid subiect separat ... intreb aici, daca nu se pricepe nimeni astept pana merg la medic ...

deci, problema e la toxoplasma
- toxoplasma IgG 8.6
- toxoplasma IgM 0.19
- IgG Anti Toxoplasma (fluorescenza) - dubiu ( dubiu de imunitate, se recomanda control periodic)

... am tradus pe cat posibil, sper ca m-am facut inteleasa. Astept raspunsuri, merci mult cui ma lamureste .


9+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ola

eu akuma m-am trezit, ca am dormit de al 14 pana la 16, ca sa rezist diseara sa ma uit la "Dansez pt tine"

daca tot vb de analize vin si eu cu o intrebare: de ce la mine pe buletinul de analize, nu sunt trecute valori, ci doar negativ si pozitiv, singurele cu valori sunt glicemia, toxoplasmoza IgG, hemograma si analiza de urina....

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

11+

creste bebe...


poza eco bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

bb - nici la mine nu sunt trecute peste tot valori ... sunt unele cu negativ/pozitiv ... nu stiu la care, daca vrei, ma uit si iti spun exact.

9+
Petronela

Mergi la inceput