Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Va invitam la multeeee poze proaspete:poze Cosmina si mai departe Fetele Zewa la iarba verde (Deea si Cosmi care ieri in parc papau cite un pachet de servetele Zewa)

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mirabelac, eu cred ca atata timp ii dai (dupa cum ai spus) portii mici si controlat, nu faci nimic rau, copilul trebuie sa manance de toate; daca vezi ca ia iarasi in greutate, prea mult, poti oricand sa nu-i mai dai cereale... Din ce am vazut in poze David arata foarte bine... nu sunt medic si poate nu ar trebui sa-mi dau cu parerea, dar spun ce vad...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Buna dimineata fetelor!!!!

In primul rand vreau sa va multumesc tuturor ca v-ati gandit la noi in perioada in care am fost in spital. Mi-a transmis Itzy gandurile voastre bune si am fost foarte impresionata. Orice incurajare mi-era de folos atunci. Multumesc inca o data lui Lili si Putzurucai pentru telefon si lui Itzy ca a fost tot timpul alaturi de mine si Daria.

Vreau sa va mai impartasesc cate ceva din experienta mea din spital. Cred ca v-a spus Itzy ca, dupa ce a fost Daria consultata de 3 ori, in 3 locuri diferite ale spitalului (asta insemnand dezbracat, luat temperatura, asculat la plamani, vazut in gat, iar daria abia isi mai tinea ochii deschisi de rau ce-i era) imi spune rezidenta de garda ca nu apartin de ei si ca ma trimite la Gomoiu. Va dati seama ca am izbucnit. Mama, mama ce-a fost la gura mea! Tipam la ele, le intrebam daca sunt mame, daca au suflet de mama, le-am zis ca le place sa se vada toata ziua la stirile de la ora 5 plimband bolnavii de la un spital la altul pana cand mor si tot felul de chestii de-astea. Au chemat nu stiu ce alt medic, care a spus ca nu au locuri si care a mai consultat-o inca o data pe darai si a spus ca e intr-adevar de internat, dar nu la ei. Imi venea sa-l strang de gat. Pierdusem vreo 2 ore cel putin la ei si ar fi trebuit s-o iau pe daria si sa merg la Gomoiu, prn traficul infernal, pentru ca aia sa-i faca inca nu stiu cate controale pana sa o interneze. Cred ca mai aveam putin si il bateam pe medicul ala, imi cam pierdusem controlul. Vazand ca nu scapa de mine, da telefon pe sectie, pentru ca aia sa-i spuna ca au locuri si ca, de fapt, este chiar o perioada mai relaxata!!!!

Dupa ce m-am internat au bagat-o de perfuzie si a ramas 4 zile cu branula in manutza, dupa care i-au scos-o ca i se inflamase vena. Cum o intepasera de 5 ori la o mana si de 2 ori la alta prima oara cand i-au pus branula, cand i-au scos-o i-au cautat vena la picior si au reusit sa i-o puna in picior. Nu va spun ca toate astea durau cateva minute bune, timp in care daria urla.

Ah, am uitat un lucru important: prima oara cand a venit medicul la care fusesem repartizata, ghiciti ce-mi spune: ca nu asa se face, ca m-a auzit cum tipam pe acolo, ca i-am facut rau dariei, ca din cauza mea medicii nu s-au concentrat asupra dariei, lectii e viata fetelor! Stiind ca va avea grija de daria i-am dat dreptate, mi-am cerut scuze, eram mieluselul in persoana. Dar sa va povestesc de medic: o femeie de vreo 60 ani care uita de la un minut la altul ce vorbea cu mine. Ma intreba de 3 ori in 3 minute daca a facut caca daria, imi spunea ca-i schimba regimul alimentar dar nu o facea, striga pe hol la alt medic cati ml de nurofen poate da maxim pe zi si de-astea. La final am aflat de la o infirmiera ca fusese operata pe creier si ca de atunci cam uita, de aceea nici nu e pusa sa faca de garda. Va dati seama? Stiau ca nu poate profesa la intreaga capacitate si totusi o lasau sa se ocupe de viata copiilor. Rezidentele ei radea pe sub mustata tot timpul de ea.

Din cauza ei si a faptului ca daria nu reusea deloc sa se odihneasca (aveam o fetita colega de camera care urla in continuu, fara motiv, venise doar pt intoleranta la lactatie) am iesit la cerere vineri seara, altfel mai stateam pana luni. am fost pt tratament pe branula dimineata si seara, acum am scapat si de asta.

Acum are voie afara, dar nu in colectivitate, pt ca a facut si o anemie si acum e sensibila si poate contacta orice virus. Abia astept sa ne intalnim cu prietenele in parc, dar probabil ca in cateva zile.

Va pup, ca m-am lungit cu mesajul si va multumesc inca o data pt incurajari.



http://photos.yahoo.com/ph/roxana0177/my_photos

Roxana & cocutzel Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

La multe lunite Adrian si Lisa Maria!


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Doamne, Roxana, un adevarat cosmar! Chiar nu stii unde sa te duci daca ai probleme cu copilul! Bine macar ca ati ajuns acasa... Si foarte bine ai facut ca i-ai certat, cu toate ca sigur le-a intrat pe o ureche si le-a iesit pe alta... Sanatate multa si Daria!!!

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by Monique_new

Va invitam la multeeee poze proaspete:poze Cosmina si mai departe Fetele Zewa la iarba verde (Deea si Cosmi care ieri in parc papau cite un pachet de servetele Zewa)

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )


Excelente poze, mi-au placut! Deea si Cosmi, ce mai stateau le la pozat...

Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

quote:
Originally posted by GETY
Cucuoancea, meriti nu aplauze, ci foarte multe aplauze. Pentru mine esti un monument de rabdare. Si sa stii ca de felul meu nu prea pap ciumperci. Eu eram internata cred ca pe undeva, daca dormeam si ma odihneam noaptea cat te odihnesti tu.



Gety, si Multi ani pentru ziua de ieri!!! Sper ca te-ai cinstit cum se cuvine

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Roxana bine ati venit. Sper sa se faca bine Daria repejor si va asteptam in parc. Pupici

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata si de la noi.
Raportam o noapte cu temperatura (38 cu 7), iar acum a scazut la 37 cu 5. Ciudat era ca a dormit, chiar daca era fierbintica, dormea bine, nu era agitata deloc. Eu am trezit-o sa-i verific temperatura si sa-i dau tzitzi. Dupa aia imi zambea. N-avea nici o treaba.
Revin, ca am de vazut pozici din urma.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns putzuruca spune:

Neatza,

Roxy, ma bucur ca Daria e bine si ca ati venit acasa. M-am gandit in fiecare zi la tine si la Daria. Ne-a fost dor de voi. Va asteptam in parc.

Mira, vreau ca Deea sa apara pe site.

Roxana de Andreea-Iuliana(19.09.2006)
ALBUM DE FAMILIE
www.totsites.com/tot/babydeea" target="_blank">PAGINA DEEA

Mergi la inceput