Bucurii de sept-oct 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji

Lakioana, Lexi - nu sunteti singurele in amarul vostru - si noi nu suntem aproape deloc diversificati Desi suntem putin mai mici ca si voi, dar simte inima mea ca la 7 luni nu va fi mare diferenta... Of, greu ii cu diversificarea asta... Si Vladic e si slabut, azi in parc m-au luat doua babe la rost ca de ce-i asa slab copilu meu Si peste tot unde vad bebelusi, imi par toti mai grasunei decat Vladic si ma doare capul si mai tare.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea


CRISTINA...lasa ca o scoatem noi cumva la capat...ca doar nu o sa manance toata viata numai lapte.
Cu greutatea...parerea mea este ca nu conteaza kg...ci sanatatea...nu?

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Apropo de bebei grasunei...Cristina, nu stiu daca stii ca Reby era cea mai micuta la kg. de pe forum....ei, chiar daca papa putin si cu probleme vad ca diversificarea i-a priit tare mult, pt. ca si-a revenit in mod galopant...are acum aproape 8 kg. la 7 luni jumate...cand de doua luni ne chinuiam pe la 6 kg si ceva... Asa ca ai rabdare ca vine si vremea lui Vladic

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Am pus niste pozite cu Sarbatoritul

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Si io zic ca al meu e cam slabut la 7 lunite are 7,800 kg,am facut niste calcule ar trebui sa aiba cam 8,025 kg dar se incadreaza in limite.Nu stiu ce sa zic,il puteti vedea fizicul in pozele de la piscina

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Eloise sper sa scapam odata cu dintucii astia,mi-o o mila de el ca se freaca cu gingia de toate alea,nu i-a spart inca nimic dar toata arcada de sus e inflamata,imi imaginez saracu Vladut cat sufera si el.Vroiam sa te intreba daca si el se trezeste noaptea plangand?
Gety multumesc.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Sephora, nu se trezeste decat o data pe noapte, pentru papa. Acu' 2 nopti a dormit f putin si agitat, dar a fost un caz izolat (sper...)
Am vazut pozele cu cei 2 ingerasi scumpei... ce mai dormeau ei Pacat ca nu apar si mamicile in poze. Am observat ca Matti era imbracat cu hainute tricotate de mami, adevarat? Foarte ingrjit lucrezi, Sephora.

Lexi, Lakioana, m-am molipsit si eu de ingrijorare... Deci faptul ca acum papa bine legumele nu inseamna nimic...le poate refuza peste cateva saptamani !



Andra si www.babiesonline.com/babies/v/vladutz/" target="_blank">Vladut (14.10.2006)
Cum a venit pe lume Vladut
puiul meu creste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Poftiti la o calda
La multe luni si ani pentru Adrian, Lisa Maria!

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata.
Cafetuta tare buna Cristina.

Aseara am vazut toate pozele anuntate cu micul afacerist...super poze....cu matty la piscina(Sephora multumim de reteta de tiramisu)A sa sti ca si a mea este micuta...la 7 luni avea 7.200kg si 59.5 cm.Dar la cita energie are este ok. Si crede-ma ca manincaaaaaa.

www.totsites.com/tot/cosminutza" target="_blank">Pagina mea
POZE COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Adriana pe noi ne-a trimis direct la ortoped cand am fost suspectati de displazie de sold, ortopedul ne-a trimis la radiografie.

Sephora al meu se trezeste noaptea si trage cate o repriza de plans mai mult prin somn, noua inca nu ne-a iesit nik, doar se vad dintzucii prin gingie, nu e rosu deloc.
Am vazut pozele lui Matti cu Maruca (chiar imi era dor de ea, Marina e scumpa tare la poze), superbi amandoi, apoi pozele la piscina, Matti pare un grasunel, are sunculitze, nu pare slabutz deloc.

Am vorbit ieri cu pediatra, a zis ca a ajuns cumva la o greutate normala, 8500 la 7 luni, adica nu mai e asa de gras... pt. faptul ca n-a luat in greutate o sa facem niste analize sa vedem, ca sa-mi dea fier a zis ca-mi face o HB daca e nevoie, nu da asa fara analize. Tot nu mi-a dat voie sa-i dau fainoase si cereale... insa eu am o problema, de cand am aflat ca nu a mai luat in greutate de la 5 luni ma simt tare vinovata ca nu i-am dat copilului sa manance cum trebuie, ca si cum l-am tinut la cura si de asta n-a mai luat... poate oi fi nebuna dar asta simt... stiu multe mamici ai caror bebei sunt mai grasuti si le-au dat sa pape si fainoase... am inceput sa-i dau si eu cantitati mici si cu control, el nu papa legume si carne, decat fructe, branza si iaurt.


Mirabela, mamica fericita de David Stefan (21.09.2006),
www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank"> site-ul nostru si povestea nasterii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Multumesc pentru , Cristina!
Sephora, am notat reteta de tiramisu, multumesc! Ce dormeau cei doi ingerasi in carucioare... Foarte frumoase poze!
Imi pare rau sa aud despre atatia copilasi care nu vor sa pape... poate le va veni repede cheful de mancarica... Noi inca nu avem probleme, dar dupa cate am citit, stau si eu in stand-by, ma astept la orice...
Adriana, cred ca un consult la ortoped e indicat; uite, cand am nascut-o pe fie-mea cea mare mi s-a spus ca are luxatie de sold si am tras gimnastici si pampersi; cand am fost la 6 luni la control, dar in Iasi, la echo mi-au spus ca nu a avut niciodata asa ceva... Tot asa vroiau sa mi-o opereze de apendicita, si in Iasi am aflat ca are o viroza cu manifestari abdominale... Ce vreau sa spun este ca nu intotdeauna diagnosticul initial se confirma... Multa sanatate!


Alexandrina, mamica, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006), ingerasi
poze cu noi

Mergi la inceput