MAMICI DIN CONSTANTA...?????

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Fetelor (mamici, burtici, aspirante) sunteti de acord sa ne intalnim pe 14 iulie (de ziua Frantei ), ora 18.30 ?
Oana, eu pot sa vin sa te iau cu masina, nu-i nici o problema, dar cred ca ai dreptate, e mai usor de ajuns in parcul Tabacarie decat in Mamaia, la fantani.
Deci sa ramana tot la cofetaria Class din parc, daaa ???
Daca ajung la intalnirea DC din Bucuresti de pe 12 iulie o sa va povestesc cum a fost.

Sper sa ne adunam cat mai multe!
Va pupicesc !

Laura - mama lui Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis spune:

Hai ca am ''aterizat'' si eu pe aici dupa o lunga pauza!Si ce sa vezi?Ne-am marit numarul!!!
Felicitari proaspetei mamici si mult noroc fetitei!!
Tinem legatura!

Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Dragele mele, haide sa-mi dau si eu cu parerea... Nu cred ca scaunul de masina sa afecteze negativ dezvoltarea lui BeBe. Din cite observ eu, scaunelul a fost facut cu cap, pare foarte comod, coloana vertebrala se-aseaza bine, piciorusele stau relaxate.... E-adevarat ca dupa ce sta mai mult timp in scaunel bebeto simte nevoia sa se-ntinde... dar asa creste mare...

Scaunelul de masina este locul in care Francesca-si petrece zilnic cel putin 2 ore. Cam atita conduc, plus o mai legan in scaunel pina adoarme. Dar asta se-ntimpla din ce in ce mai rar... Cu ceva vreme in urma o leganam cu scaunelul si chiar asa o lasam sa-si faca primul somn. O trezeam cind 'alimentam' (asa-i spune sotul meu suptului...) si-o luam din scaunel...

Astazi am fost la pediatra Francescai. Ne-a cintarit si masurat: Avem exact 5,000 kilograme si 57-58 cm. Iar duminica vom face exact 2 luni. Adica este bine, a crescut asa cum era prevazut . A rama s sa se consulte cu cei de la Sanepid sa vada cum se vor desfasura vaccinurile in continuare... TBC-ul probabil intercalat cu celelalte vaccinuri, apoi ceva compus... nu am prea inteles mare lucru caci si doctorita era confuza... data viitoare ies din ceata...

Cu drag,



http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Mii de scuze,
Mesajul meu anterior se dorea trimis 'Mamicilor de mai'... iar cel de mai jos mamicilor de constanta... AM cam incurcat borcanele..

********************************************************************
Salutare mamicilor !

Ramine sa ne cunoastem pe 14 iulie ! De ziua Frantei
Am fost in 'recunoastere' zilele trecute prin parc si-am vazut o gramada de mamici plimbindu-si odraslele pe alei. Nu ar fi exclus sa ne fi intersectat chiar atunci... Cunoasterea oficiala va fi sa fie pe 14... daca nu intervine ceva neprevazut...

Cu drag,



http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Bine v-am regasit! Noi am venit luni acasa, dar abia astazi mi-a adus tati calculatorul. Va multumesc mult pentru urari. Oana si Laura va multumesc pentru vizita.

Mariuta mea e sanatoasa, doar eu am probleme cu laptele si ne chinuim foarte mult la masa. Mi-am facut acum putin timp sa scriu. Am o groaza de intrebari pe care o sa le pun probabil la "parintii intreaba, parintii raspund".

Nu imi vine sa cred ca sunt mamica si nu ma mai satur sa o admir pe Maria.

Va pup
Cornelia si bb Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura111 spune:

Bine-ai revenit pe forum Cornelia ! Acum in calitate de mamica , nu de burtica...
Stiu cum e cand nu-ti vine laptele, e groaznic de frustrant. Tu ai canalele infundate ? Iti simti sanii umflati si durerosi ?
Bine ca e Maria sanatoasa. Pune-o cat mai mult la san (chiar daca e dureros), te mai desfunda si ea. Mai incearca sa te mulgi si cu pompa de san. Mai maseaza-te si cu mainile. Curaj, nu dispera !

Pupici multi !

Laura - mama lui Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Laura, probelema mea este ca nu am lapte. Sanii sunt, in general moi. Foarte rar ii simt un pic mai tari. O pun pe Maria la san, dar mai mult doarme decat suge, apoi ma mulg, dar cu rezultate nesemnificative. Medicul mi-a zis sa ma mulg si sa-i dau cu biberonul. Dar 10 ml. cat reusesc eu sa "produc" inseamna f. putin. Asa ca hrana de baza este laptele praf.

Noi am inceput sa facem plimbari de 5 minute prin fata casei si ne place f. mult, dar cred ca mai dureaza pana o sa putem iesi in parc.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Aici o puteti vedea pe Mariuta: http://community.webshots.com/user/cornelianis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manu0202ro spune:

Hei, Cornelia sa-ti traiasca Mariuta, sa fie sanatoasa si frumoasa si foarte devreme acasa!!! Pupici pe burtici
Am vazut pozele, sunt superbe! Le-ai facut in spital asa de mult s-a modificat in bine, camera arata nemaipomenit!Lapte mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Manu, vino si tu la intilnire!
Angi_gemeni te asteptam, vezi ca ai fost colega la Mircea cu laura111, v-ati gasit, ca zicea ca ia legatura cu tine?
Simona cum a fost la nunta? Mai esti prin Cta sau ai plecat la munte?
Cornelia spor la alaptat!
Laura astept sa ne povestesti de la Bucuresti!
Ne vedem luni cu cele care o sa ajunga.

Mergi la inceput