Mamici de noiembrie-decembrie(13)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Fetelor dar ne miscam foarte bine...
Eu aseara nu am mai intrat, am dormit...ca nu mai pot se somn

Sunt putin suparata ca am facut infectie urinara, ma doare rinichiul stang...este o durere suportabila, dar este si ma cam enerveaza.

Azi am fost la dr si mi-a dat pentru asta sa iau ampicilina 0.5 g, no-spa si nu stiu ce tip de supozitor si pentru sarcina duphaston.
Este ok sa iau ampicilina???
Am intrebat-o pe dr de 3 ori si spune ca nu este o problema, cate o pastila la 6 ore...nu stiu ce sa zic...

Am mai facut o eco si am mai crescut de saptamana trecuta, dar nu se vede bine embrionul...sper saptamana viitoare cand merg sa fie mai bine.


Bufi 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

bufi, pt infectie urinara e bine sa te speli cu ceai de musetel mai concentrat
ue asa faceam si imi trecea, dar tu faci cum stii
Ramo are infectie urinara parca, intreab-o pe ea ce face...

vine bebe2
Alina8+Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu inca nu fac nimic,am repetat analiza de urina,peste 3 zile am rezultatul.Incerc sa beau multa apa,dar nu prea pot.Dupa ce am rezultatul,ma duc la doctorita sa-mi dea antibiotic,care e permis prt noi,ca cu infectia urinara in sarcina,nu e de jucat.Si am inteles ca se poate face de mai multe ori in sarcina.

poze
vine bebe

Ramonel11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

zeynat te-am trecut pe listuta

vine bebe2
Alina8+Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am citit ca nu prea aveti somn: eu de cand sunt gravi dorm ca "valiza-n gara" , ajung aks de la job dorm 1-2 ore iar pe al 22 seara dorm din nou!! asa imi place!!
eu am fost si am vazut ceva haine de gravi akuma, dragutze foc!!nu ca cele din magazinele speciale!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

11+

creste bebe...


poza eco bb 8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

Am sa ma spal si cu ceai de musetel, dar daca mi-a dat tratamentul trebuie sa-l iau si nu trebuie sa glumim cu chestiile astea.

Asa ca acum iau o punga de medicamente: aspenter, vit C, vit E, cid folic, si de azi si restul pentru infectie si duphaston.

Mai ia cineva duphaston?


Bufi 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nrl spune:

eu, 2 pe zi, dimineata si seara

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor eu vreau sa cumpar un stetoscop Doppler sa-i ascult inima lui bebe oricand ca sa numai stau cu grija..aveti vreo idee de unde se ia?..aveti vreuna dintre voi??
cat despre infectia urinara aveti foarte mare grija...mie mi-a luat un an sa scap de ea si de la prea multe antibiotice m-am ales cu flora vaginala distrusa..deci mai multe infectii la "pasa"..sa beti extraordinar de multe lichide eu ajunsesem si la 5 l pe zi....iar crizele de infectie urinara sunt oribile..eu am facut si toti doctorii vroiau sa ma opereze de apendicita acuta..caci asa se manifesta..febra, tremuram, lesin, dureri mari de rinichi, oribil...asa ca bagati lichide la greu in voi!!!!..si mult no-spa!!!

ROXANA 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

interesant, oare cat costa??

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

11+

creste bebe...


poza eco bb 8 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Cred ca e foarte scump.Oare second nu sunt????

poze
vine bebe

Ramonel11+

Mergi la inceput