Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Marani, vad ca si tu ai aceeasi problema existentiala cu pitica! ...si Denis saliveaza la greu...dar nu vad nimic alb inca pe gingiuta lui!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

luly, eu le zic celor ce vor sa-mi ia copilul in brate: "Nu, nu, e obosit si o sa planga daca il luati in brate"

Pana la urma luly, eu zic ca ar trebui sa reactionam asa cum ne vine, in nici un caz sa trecem peste. Pana la urma de ce ar trebui sa fim diplomate? Si eu ma straduiesc cat pot sa nu-i fac pe ceilalti sa se simta prost, dar pentru ce? Cand patesc si eu asa ceva ca tine, pana nu ajung acasa sa-mi spal copilul ma obsedeaza intamplarea pur si simplu.

Tare solutia ta, Dandusa! M-a amuzat teribil! Mi te si inchipui! Mi-ar placea sa pot reactiona asa. Ia ca o sa incerc. Te anunt cand reusesc si-ti spun impresii.




Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

asiza pune mana pe telefon si intreab-o cum sta cu pregatirile: a luat hainute, panza, panglica? a vorbit de lumanare?
ca poate asa se trezeste la realitate, sau, in cel mai rau caz, cauti alti nasi.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

am pus poze de la botez si baita de dupa.
pupici ne pregatim sa iesim


http://new.photos.yahoo.com/anateo2004/album/576460762398298821

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

de carnat nu am reusit sa scap,desi am urmay niste instructiuni ale aelitei.in fine e bine si asa.plec ca plange.


http://new.photos.yahoo.com/anateo2004/album/576460762398298821

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

...mai apucat de citit cateva pagini pe diagonala/diagonala.

Saftoiu_gina felicitari pt cele 700 g. Sa stii ca tot m-am gandit la voi.. ca stiu cum e sa-ti ia bb la limita de jos sau chiar mai rau. Uff, ce bine-mi pare.


Danutz unde-o sa stati la Vama Veche?


Despre dus bb sub 1 an la mare, da in general NU este indicat. Dar, vorba pediatrei mele: ce te face cu copii din Cta? Din Mangalia? Din 2 mai? Ii muti la munte, la Bucuresti??

Deci respectand orele recomandate: adica dimineata pana la maxim ora 10 si amiaza dupa ora 17-17,30 si neaparat evitand lunile caniculare, adica iulie si august => se poate si la plaja. Mai ales ca bb nostri vor avea peste 6-7 luni.

Indicata ar fi luna iunie (cel mai mare nivel de raze ultraviolete) si inceputul lui septembrie. Mai ales ca vara aceasta se anunta a fi caniculara.

Normal dotati cu crema de protectie, umbrela, palarie, ochelari, tricou alb. Exista si niste imbracaminte speciala care protejeaza in proportie de 90-97% de razele nocive. Grigore a primit asa ceva din Australia.

Problema cu plaja este ca-i agita si-i oboseste ff tare. Matei avea deja 2,5 ani si tot era capiat dupa 2 ore de stat pe plaja.

Dar plimbarile pe malul marii dimineata devreme si seara fac adevarate minuni.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Monica? Monicaaaaaaaaaa???

[icon cu ochii iesind din orbite]

Nu-mi vine sa cred! Ce surpriza ne facusi! Super, deci te-ai hotarat sa iesi din umbra. Bine ai venit si la cat mai multe povesti si stat la taclale.

lui Dragos.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

multumesc celor care mi-au explicat ce si cum e cu borcanelele de la nestle...In principiu am inteles...da tot nu sunt dee acord, dar ma rog..putin ii intereseaza pe ei parerea mea...

Vazut si eu pozici cu crinuta si adinuta; concluzia: iti vine sa le mananci...
Vreau si eu 2 fetiteeeeeee......!!!!

adinazot ati fost la control? ce v-a spus?

roxanica: mult sanatate lui david....mai cereti si voi alte pareri...

mirona: felicitari pt increstinare ! asteptam sa ne povestesti si sa pui filmulete cum numai tu pui...

despre premergator: noi am primit la botez unul, dar inca nu stiu dc il voi folosi sau nu...Are mai multe trepte pe inaltime si ma gandeam sa il folosesc pe treapta superioara,pe post de scaunel, astfel incat sa nu ii ajunga piciorusele pe jos, pana ii vom cumpara scaunul de masa. Voi ce metoda aplicati pt a invata bebeii sa stea in fundulet? de cand trebuie incepute astfel de exercitii? Stiu k parintii nostri ne puneau intre perne..noi cum procedam?..sunt si alte metode, sau tot la asta apelam?
Eu inca nu l-am pus in fundulet, decat cand il tin pe piciorul meu...si ma gandesc k trebuie sa il invat intr-un fel, da nu stiu cum...


Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Slideshow botez Darius,

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Si ca sa raspund la intrebarea cu suplimentele => nu luam decat Vigantol si putin fier (numai dupa hemograma).

Conform pediatrei daca un bb mananca 500 ml lapte/zi (sau echivalentul in alte lactate) nu este necesar supliment de Ca.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Ajuta-i pe bb nedoriti sa traiasca. Cu o simpla semnatura le poti salva viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Buna ,mamici!Mai intru si eu pe aici,doar ca sa va spunem cate ceva despre noi(mai degraba sa-mi spun si eu off-ul).Tocmai am venit si noi de la spital,de la operatia la limbuta(v-am spus ca era scurta rau si trebuia sa-i taie atisoara de sub limbuta),a durat 4 min. pana mi l-au adus,a plans 20 min. si apoi a inceput sa rada,dragul mamei(mai rau am bocit eu cand mi l-au luat).Dar sa va spun ceva absolut incredibil despre baiatul meu,el care se trezea din ora in ora sa pape,de la ora 4 dim nu s-a mai trezit decat la 7(INCREDIBILLL)cand a trebuit sa plecam la spital si eu care imi faceam griji ce o sa-i fac ca nu trebuia sa manance cu 3 ore inainte ca i-au facut anestezie.Off,il iubesc asa de mult,parca m-a simtit ingrijorata si a fost asa cuminte!
Si am si eu o INTREBARE,fetele care iau Exluton vi s-a intamplat sa vi se intrrupa C.M.-ul????Ca eu le i-au de 2 luni si inca nu mi-a venitcare stie si doreste sa-mi raspunda!!!!!


deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006

Mergi la inceput