nerabdare

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Meme, imi spui si mie cum a fost inseminarea? Eu habar nu am cum se face.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Meme,imi pare tare rau ...poate ca testul nu a fost bun...

Eu zic sa mai ai un pic de rabdare,la mine cand nu s-a prins la FIV nu ma mai durea nimic iar cand s-a prins aveam burta balonata si greturi.

Sa dea Dumnezeu un!!!!!!!!!!!!

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

hey pai cum sa iasa testu pozitiv meme...e cam devreme totusi...asteapta si tu macar o intarziere mica. Sa stii ca poti avea toate simtomele de ciclu dar sa nu vina. Asa a fost la mine


Pupici pe burtici sper
marina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

am facut inseminarile la interval de 5 luni, problema nu o stiu, sterilitate primara, cauze necunoscute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Meme,eu tetul la FIV l-am facut dupa 2 saptamani de la implant.Mi-au luau sange pt ca e cea mai sigura analiza.Tu nu ai inca 2\saptamani...



Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Va multumesc mult pentru incurajari.Incerc sa gandesc pozitiv(lucru care in ultima vreme nu prea imi mai sta in fire)si mai astept putin.Vad ca burta ma doare in continuare,au inceput sa ma doara si sanii ,dar foarte bine pot fi simptome premenstruale,pe care eu le am din plin in fiecare luna.
Crinuta,ce sa-ti povestesc,nu a fost cel mai placut lucru din viata mea:dupa cateva zile de stimulare ovariana cu Gonal F si monitorizari permanente ale ovulatiei(am avut doi foliculi maturi),in ziua 12-a a urmat inseminarea.Sperma sotului meu a fost prelucrata si apoi mi-a fost injectata mie direct in uter.Am ramas in aceeasi pozitie timp de 20 minute,dupa care am plecat,cam pe sapte carari acasa. Am avut dureri destul de mari dupa,deoarece am facut contractii.Dupa vreo doua zile m-am calmat.Acum trebuie sa iau Utrogestan vaginal timp de 14zile.N-am inteles sigur ,daca nu sunt insarcinata imi vine ciclul in timpul tratamentului,sau trebuie intrerupt si ciclul vine dupa cateva zile.Poate ca imi poate raspunde cineva.
Gabi,unde imi pot face testul de sange?M-ai mai incurajat putin pentru ca si eu sunt cam balonata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

meme, daca nu esti insarcinata, Utrogestanul se intrerupe, dar daca esti (ceea ce iti doresc) se continua cu el, caci e ffff bun in sarcina.
Dupa 10-14 zile de la inseminare poti face betaHcg (test de sarcina, iti ia sange) la aproape orice laborator de analize. Sigur si bun e si la Medsana.
Tin pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria spune:

Draga Meme,
In primul rind te rog sa ai curaj si sa fii optimista! Atita neliniste iti poate face rau.
In al 2lea rind pot sa-ti spun ca am o prietena care a luat Utrogestan pt a tine sarcina (a pierdut 2 inainte) si a luat si in timpul sarcinii. Si are o fetita superba.
Trebuie sa intrerupi daca iti vine ciclul dar apoi trebuie sa il iei in continuare.
MEME FII BARBATA!!!
Iti doresc sanatos si frumos!

Mergi la inceput