nerabdare

nerabdare | Autor: meme

Link direct la acest mesaj

Fetelor,iata ca au trecut 9 zile de la inseminarea artificiala si de ieri am inceput sa am oarecare dureri de burta si ovare.Am facut azi dimineata un test de sarcina,din categoria celor valabile la 7 zile de la conceptie si deznadejde,a iesit negativ.Sunt putin debusolata si mi-e teama ca simptomele sa nu-mi anunte venirea ciclului.M-am grabit oare cu testul si-mi fac prematur sange rau?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Meme, rabdare si curaj.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ma gandesc ce incordata trebuie sa fii...
Sa speram ca ai facut prea repede testul.Tin pumnii sa fie cu ochisori si durerile sa fie de la fixare.
Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Monica,parca ma intrebasesi despre inseminare,ce-ai facut pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Meme iti tin pumnii si sa auzim de bine!!

Unde ai facut inseminarea?

Pupici

ANiS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.R. spune:

Meme, iti tin pumnii strinsi, TREBUIE sa reusesti, TREBUIE, gindeste pozitiv si va veni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Am facut 2 luni de stimulare cu Puregon si am luat o pauza deoarece facusem o burta ditamai. Toata lumea ma intreba daca sunt insarcinata. Ma simteam tare prost si mai ales aveam tensiunea mica. Asa ca am hotarat sa iau o pauza pana in septembrie ca sunt satula de doctori si injectii si tot felul de tratamente. Poate minunea se intampla.........Acum incerc sa imi gasesc linistea si ma gandesc la concediu. In toamna o sa reiau stimularile si voi incerca si IA.
Ai grija de tine si gandeste pozitiv.
Ma gandesc la tine si iti tin pumnii.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andruska spune:

Si eu l-am facut tot la 7 zile si a iesit negativ dar surpriza - l-am facut si in a 33 zi de ciclu si era ........... POZITIV.

Asa ca ... speranta moare ultima.

Succes,

Andra si bb Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

am facut si eu stimulare cu gonal f si inseminare de 2 ori, nici un rezultat, si pe mine madureau toate, dar pana la urma nu s-a intamplat nimic. Deocamdata nu mai incerc, poate la toamna, acum vreau sa ma canalizez pe tratamentul naturist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloe spune:

Meme, eu cred ca ai facut prea repede testul. Am tot citit pe forum despre testul asta la 6-7 zile de la conceptie si sunt f. sceptica din simplul motiv ca la 6-7 zile de la inseminare/fertilizare embrionul inca nici nu s-a implantat in endometru, deci inca nu se produce hormonul de sarcina si atunci cum poate acest test sa detecteze o sarcina? In general se implanteaza doar la 8 zile, in cazuri f.f. rare mai repede (asta iti spun din ce am citit in carti medicale). Eu zic sa nu iti pierzi inca speranta.
Sa dea Dumnezeu sa fie bine!
Cloe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meme spune:

Teodora,tu unde ai facut inseminarile si la ce interval una de cealalta?Din alt mesaj de-al tau am inteles ca vrei sa mergi la cfr2,la d-na biolog Matei.Tot cu dansa ai facut inseminarile?Care ar fi problema ta?

Mergi la inceput