Kumpir

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Mari, e excelenta si ideea ta, daca imi trecea prin cap, nu mai bateam drumul pina la piata, sa cumpar cartofi mari, ca din aia mici aveam in casa. Uite, data viitoare o sa stiu cum sa procedez, merci mult de pont!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Balbina, daca faci din cartofi mai mici sa-mi spui si mie daca sunt la fel de buni ca si cei mari.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Fetelor, vad ca v-ati pus pe treaba!
Scuze ca intru asa tarziu, dar saptamana asta ajung acasa de la servici la 23...sunt chiaunica...

Nati, super ti-au iesit, oricum pozele tale ies mereu ca lumea. La mine daca scot blitul ies in ceata, iar daca fac cu blitz ies cam luminoase si nu se vad detaliile...

Nemary, super si ideea ta, la gust e acelasi lucru! Poze nu ai?

Daniella4, suna super bine umplutura ta! Daca faci sa vii cu impresii! Eu am tinut cartofii cam o ora si un sfert, si jumate in cuptorul normal. Dureaza ceva, deci sa nu-i faceti cand va e foame rau

Liliana, cu furculita se papa! sau fiecare cu ce are, dar sunt buni fierbinti, deci trebuie furculita.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, merci de apreciere.
Secretul e sa faci pozele la lumina zilei, si atunci ies clare si frumoase. Daca e noapte afara, merge sa fotografiezi si la un bec puternic cu lumina de zi (alba). In orice caz, daca vrei poze clare si fara blitz, trebuie sa tii aparatul nemiscat. In acest sens, te ajuta un trepied. Dar cum eu nu detin asa ceva, folosesc diverse suporturi pentru aparat, de obicei un teanc de carti. Daca nu-mi prea plac culorile, luminozitatea, mai prelucrez un pic poza in photoshop si voila. Nu e greu, te asigur ca o diletanta ce sint in ale fotografiei.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata !!!!

I-am executat si eu ieri cartofii astia ... sunt o bunatate ... i-am devorat si eu si sotul intr-o clipita. Poze nu am mai apucat sa fac ... data viitoare !

oana - multumim de reteta ... sunt un deliciu !!!!!!!

9+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Petronela, ma bucur ca v-au placut, sa va fie de bine!

Natalia, pana acum nu ma gandisem la prelucrare in adobe...data viitoare le prelucrez!

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

cu kumpirul meu
Am copt 4 cartofi: 2 i-am umplut cu ton si legume, iar 2 cu ciuperci si sunca. Bun, bun, bun de tot!! A ramas pe lista cu "repeat"


Gratiela, Mariuca si Stefu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by strumfi2004

cu kumpirul meu
Am copt 4 cartofi: 2 i-am umplut cu ton si legume, iar 2 cu ciuperci si sunca. Bun, bun, bun de tot!! A ramas pe lista cu "repeat"


Gratiela, Mariuca si Stefu




Mmm, ce bine arata! Sotul ce nota i-a dat?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

WOW salivez pe tastatura....acum stiu ce fac maine de mancare si mai stiu ca sigur vor manca si picii mei, mai ales varianta cu ton si porumb

www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
Poze
Ne votati?: CONCURS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Am reusit si eu sa execut mancarica asta. Bun, bun, bun!!!
Numai ca din lene, am copt cartofii la microunde...Dar tot buni au iesit!
Data viitoare bag la cuptor in folie de aluminiu...sa incercam si alta varianta.


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput