Kumpir

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Multam fain, fetelor. O sa incerc si eu sa vad ce-mi iese. Sper sa nu va dezamagesc!
Si totusi, inca o intrebare . Eu imi inchipuiam ca se mananca fix ca un senvish , dar se pare ca trebuie folosite niscaiva tacamuri, nu?? N-am vazut, n-am mancat niciodata, dar mi-s incantata de idee, iar pozele bubulinei m-au zapacit complet!!

Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Si eu am mancat asa ceva la turci,aveau tot felul de salate de legume cu smantana sau maioneza(sau fara) de pus in ei,niste cartofi imensi..mancam doi la un cartof..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

O idee excelenta, incerc si eu diseara. Mie mi-ar surade o umlutura cu branza de burduf si smantana si unt.

O intrebare am: in cuptor obisnuit cam cat dureaza coptul cartofilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Danilella, din pacate in cuptorul aragazului dureaza cam 1 ora, poate si mai mult. dar merita tot efortul.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tocmai am bagat si eu o tava la cuptor, cu cartofii deja copti taiati, umpluti si presarati cu cascaval. Deja miroase foarte apetisant! Umplutura am facut-o ca la Oana, a doua varianta, cu jambon, ciuperci, porumb si castraveti murati.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Ia uitati si poze: o bunaciune rara si chiar inainte de a baga la cuptor. Recomand tuturor cu caldura! Oana, merci mult de reteta, a intrat printre favoritele mele, instant!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Gata, m-ati convins ... ma apuc si eu sa-i fac ... dupa atate fotografii vazute deja salivez .... si ce ti-e si cu poftele astea in sarcina ...

9+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Gata, m-ati convins ... ma apuc si eu sa-i fac ... dupa atate fotografii vazute deja salivez .... si ce ti-e si cu poftele astea in sarcina ...

9+
Petronela




Hihi, pai eu tot de pofta, am un chef de bucatarit in mine, ceva de speriat, si asta vreau sa incerc, si ailalta! Sper sa ma tina si dupa sarcina.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Pai nici eu de fel nu mi-s mare bucatareasa, da' daca mi-e pofta de ceva musai sa imi fac sau sa imi iau ... in general vorbind, nu numai acum in sarcina. Gata, ma apuc de treaba si dupa aia va zic ce si cum ... impresii ...

9+
Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

nu am gasit in piatza cartofi mari..
dar nu m-am lasat. e mare. asa ca m-a hotarat sa fac din cartofi mai mici. i-am copt, dupa care i-am curatat de coaja, iam pasat putin(nu ca la piure), am mai pus niste lapte, sare, i-am intins intr-un strat mai gros in vasul de yena, a intins deasupra tonul amestecat cu porumb si am presarat cascaval. 5 minute la cuptor si apoi bestiala.
ne-a placut tare mult.
o sa incerc si cu sunca si ciuperci



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput