Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am ajuns si eu acasa si sunt franta!
Dar nu am rezistat sa intru sa vad pozele!

Brazuca ai fost o mireasa frumoasa! Multa fericire si fara suparari cu soacra .

Andutzy e maricica finutza voastra! Mi-a placut mult, probabil unde nu am ochi decat pentru fete! Si nasa e frumoasa foc si l-am admirat si pe nas!

Anto nu este deloc mic copilul nascut la 34 de saptamani! Sa ii urezi prietenei din partea noastra sa aiba un bb cuminte, destept si frumos!

Jeni la mine e o revolutie continua! Nu se potoleste nicicand, nici zi nici noapte! A fost si mai rau dar parca s-a mai calmat , am zis ca se intoarce in pozitie de nastere si asa a fost, era lansat la ultimul control! Pe pozitie dar nu gata de nastere !

Azi a fost si verisoara mea care a facut FIV la control, are 11 saptamani si un bb bine prins! Eu m-a bucur asa de mult de parca ar fi al meu!

Andicu pe unde umbli? Ca te dau disparuta!

Pe Simo am vazut ca jongla pe YM, cand sus, cand jos, cred ca nu merge netul taman bine!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

A luat cineva Homeogene9? Tusesc de mor si mi s-a recomandat de la farmacie sa iau asta pt gat.

25+ Denisa Maria

poze cu noi + poze cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Jadi,multumesc frumos ca ne-ai vizionat pozele si pt aprecieri! de fapt multumim "tutulor" celor care ne-au vazut pozicile! Sa stii ca e mai bine intr-adevar sa ne vedem in jur de orele 17, sa nu ne fi terminat deja desertul cand vin fetele care ajung mai tarziu

AndraSapt24 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Brazuca eu am luat homeogene 9. E OK dar nu te astepta sa treaca imediat. Bea multe ceaiuri cu lamaie si miere si mai poti lua si stodal sirop sau pastile, tot din aceeasi gama cu homeogene. Dar pana nu isi face raceala/gatul meandrele, nu trece!

Asa am zis si eu, in jur de 17.30, nu m-am vazut azi cu dl.Jadi dar i-am comunicat ca il mananc de viu daca nu rezolva rezervarea de joi .

Au venit socrii in vizita, soacra e la cumnati si socrul la noi! Noroc ca au venit si cu mancare la ei .

Ma duc sa ma culc dar cum ma asez in pat incepe dansul. Pe la 11 cand am vrut sa dorm mi-a sughitat de am zis ca imi rupe atzele de la cerclaj .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by jadi


Ma duc sa ma culc dar cum ma asez in pat incepe dansul. Pe la 11 cand am vrut sa dorm mi-a sughitat de am zis ca imi rupe atzele de la cerclaj .

Deni & Vlad & Tudor



cred ca pe astia mici am putea sa-i combinam, ca prea se agita si arina. noaptea e la disco . noroc ca nu am cerclaj...

andutzy, frumoase pozele. sa fiti sanatosi, ca frumosi sunteti deja!

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

daca vreti sa cititi despre alaptat&co, veniti aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022

site-uri despre alaptat:
www.kellymom.com
www.lalecheleague.org
www.breastfeeding.com

acum cat aveti timp cititi ca dupa ce vine bb mai printre picaturi asa cu taraita mai e timp de una alta



de piticotu' uriash

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

ANDUTZY-scrie pe ham ca se poate folosi de la 0 luni la 24 luni.
Are tot felul de desene cu toate pozitiile in care poate sa fie tinut bebelika.Pretul cu TVA este cel de jos,de 3480 yeni.
1$=119 yeni,vine cam 30$ hamul.
Transportul e problema ca poa sa fie scump,in cel mai rau caz sa ajunga la vro 20$.Tre sa ma duc sa intreb.

O zi buna fetele gravidutzele

Samurai-lady 24 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

Lucruri bebe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Azi ne-am trezit cu noaptea-n cap fiindca schimbam saptamana si n-am vrut sa pierdem nici un minut! Si uite asa mai incepe o miniodisee de 7 zile, a 25-a...

Buna dimineaaata!

Lia S25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

liadorian - buna dimineata , la mai mare ....

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Cafea nu face nimeni?

Anya ii combinam ce sa mai doar ca nu am idee daca iese la fel de reusit ca Vlad (pftttttttt, ce modesta sunt).

Eu am scos deja o tura de la spalat si astept printzul mare sa termine de igienizat!

ema multumim de linkuri dar o avem pe anya si nu stiu daca reusesc sa tin ritmul cu ea, ca e incapatanata si cand tine la ideile ei (si ma refer la alaptare) apoi ne zapaceste cu metoda picaturii chinezesti... si chiar nu am voie suzeta? ca eu i-as da de acum .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput