Nascut pe 13 ?

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

si eu sunt nascuta pe 13, respectiv 13 octombrie si era o zi de miercuri. in adolescenta credeam ca imi poarta ghinion, dar odata cu trecerea timpului m-am mai luminat la minte si am depasit acest stadiu.
nasa e nascuta pe 13 martie. mai aveam o amica nascuta pe 13.
nu cred ca e o zi cu ghinion.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralia spune:

eu sunt nascuta in 13.. in 13 februarie.. deci cel mai stabil dintre semnele de aer.. si pot sa spun ca sunt o norocoasa..am avut o copilarie cu suisuri si coborasuri, o adolescenta linistita si o viata de tanara licentiata destul de agitata.. dar per total.. o viata frumoasa, cu mult noroc.. spre exemplu.. m-am nascut la 6 luni si jumatate, de 1.900 kg si am scazut la 1.600 kg.. am stat la incubator 2 luni si jumatate cu perfuzii in cap si in picioare.. mama mea era disperata sa nu ma piarda, fiind si primul copil.. iar cand doctorii nu imi dadeau prea mari sperante de viata... am reusit...la 13 ani am facut o forma foarte rea de reumatism, cu atrofiere de muchi la piciorul stang, internari pe la mai multe spitale din Bucuresti, recuperari pe la mai multe sanatorii din tara... si mi-am salvat piciorul...moartea tatalui meu, despartirea de prietenul meu cu care eram de aproape 9 ani, cu o luna inainte de nunta, plecarea din tara... revenirea... luate in parte par triste, unele tragice... dar per total fac viata mea.. .care e frumoasa, cu un sot minunat... cu multa liniste si aniversari de 13 februarie foarte frumoase, vesele si cu multi prieteni...
asa ca traisca 13!

oli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

eu sunt nascuta pe 13 octombrie si nu am gasit nimic care sa arate ghinion in ziua aceasta.Ba,tot timpul cind a jucar Romania in campanii de calificare pe 13 octombrie s-a calificat!!si tot timpul e soare in ziua asta,pe cind in altele,ce sa mai vorbim..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Sunt nascuta pe 13 mai, duminica.Nu pot sa spun ca sunt ghinionista sau ca am noroc cu carul...dar daca ar fi sa fac o balanta cred ca mai mult am avut parte de noroc

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Fetita mea si ingerul nostru este nascuta pe 13 Decembrie,si va pot spune ca este o norocoasa dar pe linga faptul ca EA este o norocoasa nea adus si noua norocul in casa.Asa ca nu este o regula ca fiind nascut pe 13 trebuie sa fi ghinionist asta mia confermato fetita mea. pe toti cei nascuti pe 13

MIRELA CEA MAI FERICITA DE SARA-MARIA
DOAMNE ITI MULTUMESC DIN SUFLET PTR MINUNEA NOASTRA .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura13 spune:

Si eu sunt o persoana nascuta pe 13 - 13 iunie, asa ca ma bag si eu pe-aici ... nu pot spune ca nr 13 imi aduce ghinion sau noroc ... e un nr ca oricare altul pentru mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobita spune:

Sa incep cu prima persoana din viata nascuta pe 13, tatal meu, apoi sotul meu, verisor primar, cumnata, nepoata , cred ca e deajuns.

Toti au noroc nu se pot plange.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

eu m-am internat cu bb la maternitate sa nasc si era pe 13...dar era joi....speram sa nasc pe 13 ,pt mine e mereu o zi norocoasa...dar nu a fost sa fie...a fost o nastere indusa iar pana ce mama si sotul au platit asistentele, moasa si doctorul ,a trecut de miezul noptii....cine stie ,poate urmatorul....

14 martie 2008 m-am nascut!!!!deja am un anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurash1 spune:

Si baietelul meu e nascut pe 13 martie. Nu cred ca e o zi cu ghinion. Si stiti voi cum se spune: norocul ni-l facem singuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Fetelor, sper ca vb. si noi asa, ca sa ne amuzam... Doar nu crede cineva, om in toata firea, ca are vreo importanta ca esti nascut pe 13, sau vineri, sau in 06/06/1996 etc...
sau ca esti in sagetator in loc de capricorn...
Ca distractie sunt bune toate povestile despre zile cu ghinion/ noroc, sau despre astrograme cu cuadraturi/ sextile, cristale benefice/daunatoare ... dar daca e sa ne inganduram ca e asa sau pe dincolo, atunci mai rau ne facem, si inca fara nici cel mai mic fundament.
superstitiile ne pot duce la obsesie, si asta nu e in regula :(
ne mananca si timpul si luciditatea de care totusi, avem nevoie tot timpul, ca sa functionam multumitor :)
am avut si eu superstitii, dar am scapat de ele si ma simt cu muuult mai bine de atunci
parol!

Mergi la inceput