Mamici de noiembrie-decembrie 2007 (11)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

pussi super,felicitari!

11+ si matei

oana si matei(12 NOV.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Uau,Pussi,sunt tripleti?????Felicitari!!!!Doamne ajuta!!!!!!

Oana am auzit si eu ca cainii au o relatie foarte speciala cu copii.Al meu ieri,a venit la pat,s-a urcat cu labele din fata pe pat si m-a pupat.Cred ca a simtit ca ma doare maseaua si sunt suparata.Pe mine ma pupa foarte rar,ca nu o las eu.Draga de ea,a simtit si m-a pupat.

poze
vine bebe

Ramonel10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Tocmai am rezultatul analizelor: VSH -ul este marit, ceea ce inseamna o infectie in corp si am nelipsita lipsa de calciu.
In rest sunt bune analizele.

Geany 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Geany si ce se poate face ptr VSH/?

anca 10+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

fetelor..multumesc frumos!!!! crd ca sunt tripleti..Sper sa se vada diseara la eco mai mult decat sacul..sa-i vad si pe cei univitelini!
Ma bucur enorm..imi doresc sarcina asta de 5 ani..imi plac copiii enorm..asa ca sa ma ajute DD sa o duc cu bine cat mai aprope de termen, sa fim sanatosi toti si sa ma bucur de ei si ei de mine!!!

PUSSI 5+

Cum cresc Titi Mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by geany_bc

Tocmai am rezultatul analizelor: VSH -ul este marit, ceea ce inseamna o infectie in corp si am nelipsita lipsa de calciu.
In rest sunt bune analizele.

Geany 8+



din ce mi-a spus o asistenta de la laborator,VHH-ul iese marit in sarcina.
si din cat am citit, pe parcursul sarcinii se modifica toata hemoleucograma

11+ si matei

oana si matei(12 NOV.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataro spune:

Felicitari, pussi, sa fiti sanatosi!

Cata 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

pentru Geany

Este important de stiut ca in timpul sarcinii au loc o serie de modificari normale noii stari fiziologice. Astfel, numarul de hematii si hemoglobina scad cu aproximativ 15 %, numarul de leucocite creste cu 66 %, [red]viteza de sedimentare a hematiilor (VSH) creste marcant in sarcina, devenind un test inutil in aceasta perioada. [/red]Sideremia (fierul) scade cu 40 % la pacientele care nu primesc tratament cu fier, calciul seric si magneziul scad cu 10 %. Glicemia a jeun scade cu 5-10 % pana la sfarsitul primului trimestru.


11+ si matei

oana si matei(12 NOV.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Multumesc fetelor.
Chiar acum am cautat pe google si am citit ca e normal ca VSH-ul sa fie marit in sarcina.
M-am linistit.
Lipsa de calciu imi da acum batai de cap. Imi aduc aminte ca atunci cand am nascut am avut lipsa mare de calciu si cand eram in travaliu mi-a facut intravenos calciu si dupa ce am nascut eram alba ca varul la fata.
De data aceasta nu vreau sa se mai repete situatia.

Geany 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

PUSSY felicitari iubita..se vede ca ti-ai dorit mult de tot bebe..ti-a dat DD sa te linisteasca..sa dea Dumnezeu sa fie bine toti trei ...sa fiti toti 4 sanatosi.

ROXANA 12+

Mergi la inceput