Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Ralumat

Ieri insa am realizat ca ar trebui sa fac bebe 2 cand o avea David 12 ani si va trece in fata...ca eu nu incap cu 2 scaune de copii in spate




,dar sotul?...tu conduci si el in spate...,sau in fata...,hai ca nu scapi...,tot se gasec solutii ca sa-l faci pe bb 2 mai repede...,doar sa vrei...Cu uitarea...si al noi au fost primele groaznice..,dar le-am uitat...si nasterea si epidurala...,mor de nerabdare sa ma plimb mindra cu burtica 2...


Luna 6-a,a Crinutzei
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by a_deju

quote:
Originally posted by dandusa


Joi ne vedem in parc cu Yagmur,Raluca_u,Dianocica,Ralumat,Ruxandra(nu stiu sigur)...,cine mai doreste sa faca poze cu noi?...

Luna 6-a,a Crinutzei
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea




EUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU.....................


Deea, mami de Eric (15.12.2006)




...,offffffff...,las' ca ne vedem cu toatele la vara,la gradi...,nu mai plinge...Eu de 1 Mai ,sint la C-ta...,mergem la plaja,da?


Luna 6-a,a Crinutzei
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea




daaa, eu o sa fiu aia imbracata in scafandru... ca alta costumatie ascunzatoare de sunci nu cred ca voi aplica vara asta...... :)
oricum, trecand peste (desi e greu, ca atarana.. :))) ), abia astept !!!

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by Ralumat

Uau, ce curajoasa e Dandusa! Bebe numarul 2! Eu am zis initial ca o sa il fac pe al doilea numai DACA voi uita vreodata ce greu a fost primele doua luni si sigur abia DUPA ce ma voi intelege cu David (asta insemna cam cand o avea David vreo 5 ani). Ieri insa am realizat ca ar trebui sa fac bebe 2 cand o avea David 12 ani si va trece in fata...ca eu nu incap cu 2 scaune de copii in spate

Editez, ca nu am fost coerenta. Era vorba de fata si spatele masinii....
Raluca lui David Calin (28.11.2006)


luna a patra


Noi am cumparat un van, o masina din aia cu 3 randuri de scaune, tocmai pentru ca eu sa stau cu BB in randul 2, iar Roxana pe scaunelul ei pe ultimul rand. Si am facut asta la inceput cand eram mai stresata, dar acum de regula Roxana sta in acelasi rand cu Cristi iar noi stam in fata, am constatat ca de fapt nu prea e nevoie de noi in rand cu Cristi pentru ca el e linistit. Si am observat ca e Ok de cand o duc pe Roxana la scoala, eu conduc si ei stau frumos in scaunele pe randul 2.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Pai tocmai ce ziceam.....Donia, dar te intelegi cu Roxana....mai poate zdrangani si ea o jucarie in caz de nevoie.

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a patra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Am pus si eu poze noi de la Constanta la semnatura. Maine vin si cele de la intalnirea cu fetele, ca am gasit pe aparatul meu cateva "mai de aproape". Insa dureaza cam mult "uploadatul" si mi-e somn.
Va pup,
noapte buna!

Raluca lui David Calin (28.11.2006)
luna a cincea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by Donia


Am data gata bestia, am rapus iepurele!




...si cam ce gramaj avea bestia?...hai da-ma pe spate...,sa nu-mi spui ca 50 gr......,sau poate 1000 gr...,hmmm?


Luna 6-a,a Crinutzei
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Cei mai frumosi fulgi de nea


Hai ca am scormonit in gunoaie...
70 de grame avea bestia, si era uriasa, vreo 15 cm!
Si acum imi e greata de la atata ciocolata, ca eu n-am prea mancat asa mult deodata. Stiti voi, comunism... cartele... copilarie grea .

In alta ordine de idei ma simt tare frustrata si agitata in acelasi timp (de la prea mult zahar?), sunt dezorganizata azi, ocupata, Cristi m-a vrut, Roxana m-a vrut (ce populara sunt...!) si ei sunt atat de minunati si dragalasi ca ma simt vinovata ca vreau si eu 15 minute doar pentru mine. Lasa ca vine sotul acasa si ma duc pe buda sa citesc... Ma incui acolo si imi pun dopuri in urechi.
Si diseara, dupa ce se culca toti, sper sa zac si eu in fata calculatorului, sa ma uit la poze... asta daca nu adorm in timp ce urc scarile catre birou.
Acum imi iau copilul in carca si ma duc pe la vreo treaba.



Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu.anca spune:

Buna sera, o sa ziceti ca eu scriu numai cand am vreo problema, da cum nu stau in Bucuresti si nu ne putem intalni in parc....
Deci, PROBLEMA e ca Dani are dermatita, de mai mult timp, care ba trecea ba aparea, doctorita mi-a zis ca nu e nici o problema, multi copii fac, etc. Dar de vreo 3 zile a facut pe ambii obraji intai niste bubite, mici, din care a inceput apoi sa curga ser, acu o tot o pata mare si rosie, pare ca se usuca o zi si dupa aia iar incepe sa supureze. Doctorita-tot nimic, ca trece, sa il sterg cu ser fiziologic. Chestia e ca mi se pare ca il deranjeaza, nu se scarpina, da e nervos si agitat. Abia poimaine am reusit sa fac programare la dermatolog. Pana atunci, va intreb pe voi, daca ati avut de tratat asa ceva, la ce reactioneaza?
pupici, ca s-a trezit


ANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna30 spune:

Buna seara!
bebyta, si copilul meu mananca de multe ori in 2 reprize...totusi, daca trece mai mult de jumatate de ora de la prepararea formulei, nu i-l mai dau. Bine, al meu papa si la san si ii dau laptele meu la "a doua repriza" (sau la prima, ca asa incep de regula) sau, daca refuza sanul, ii prepar alt lapte. Nu stiu daca faptul ca sta in biberon jum. de ora sau chiar mai mult afecteaza calitatea laptelui, dar miroase ingrozitor....mai mult de asta il schimb.:) Prepara-i mai putin lapte, asa n-o sa mai arunci prea mult. Desi eu ii dau puiului doar o data sau de doua ori formula, de ceva vreme fierb mai multa apa si o pun intr-un termos...asa economisesc timp, in caz ca e nevoie sa prepar laptele noaptea...sau daca nu se satura cu ce-i preparasem initial.

radu.anca, si baietelul meu a avut dermatita cand avea cam o luna.Medicul pediatru mi-a zis sa-l stropesc pe tot corpul cu betadina diluata cu apa.....dar n-am facut asta. I-a trecut de la sine..in vreo 2-3 zile. Iar pt. iritatii sau alte chestii de genul asta aparute pe fata, mi-a zis sa nu folosesc nici un unguent deocamdata...ca se invata pielea sa fie "tratata" si devine sensibila.

Ralumat, foarte frumoase pozele.:) Si scaunul pt. papa e super.....cum se numeste mai exact? (stiu ca e de la Chicco, ma intereseaza modelul). Tu cum ai procedat cu cerealele? Daca incep sa-i dau pireut (lapte + cereale), cum incep? Tot de la o lingurita...crescand in fiecare zi cantitatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ralumat atucni o sa pui doar scaunele copiilor in spate si tu o sa stai in fatza.
eu numai in fatza merg,si copilul in spate.ma intorc la el daca e nevoied e vreo suzeta(asta cand nu conduc).cand o sa conduc eu,o sa il pun in scoica,in fatza.e voie.cu fatza la noi.adica cu spatele spre dorectia de mers.si fara airbag.
sau,cum zice donia,schimbi masina in 2 ani.
dana
,tu oi sta cum oi sta fara el 8 luni,dar nu stiu cum sta el fara fii-sa! cred ca se topeste,si iar se face la loc si iar se topeste.
mi se rupe sufletul de voi.
o sa o vada cand ea va merge si va vorbi.of of.asta e viata .nu e mereu cum ne-o dorim noi .
mult curaj!
radu.anca,daca nu face si pe restul corpului,e posibil sa aiba dreptate doctora.totusi,mergi la dermatolog ca sa te linistesti,el stie cu siguranta mai bine.
felicitari pt cele 4 lunisoare implinite acum o saptamana!
donia
parca tu ziceai de zapada ? taci taci taci!! las-o-ncolo,hai la soare!
cat despre intrat aici,srii cand vrei si cand ai timp,nu are legatura cu Bucurestiul si cu parcul,ca suntemmulte din afara tarii,sau din afara Bucurestiului.esti binevenita cu orice problema.




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

`mneata!
azi ar trebui sa trecem la supica, da` aprozaristii din jurul nostru nu au adus marfa. sper sa fac rost de materie prima cat mai repede, ca la 12 sa isi ia fata prima lingurita de supica. va dati seama ce gust naspa tre sa aiba zeama aia de legume fara pic de sare? e nasol sa fii bebe, mananci toate porcariile!

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput