Piticodromul de sept-oct 2005 (177)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Adevarat a-nviat!
Bzzzzzzz, m-am intors si eu!
Da' vorbim maine ca nu mai pot de somn.



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Neata!
Cam slaba miscarea pe aici.
Irina si Ioana a fost f. incantata de ciocnit. Iar dupa ce le ciocnea bine de tot, le stragea in maini in ultimul hal sau le trantea de gresie. Se amuza f. tare. La inceput a crezut ca sunt mingi.

Ieri am fost la eco. E un singur bb (din fericire), insa e un pic mai mic decat ar trebui (cam cu 1 saptamana). Sper sa fie bine. Saptamana viitoare merg din nou.

Nicole 7 saptamani & Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Neataaa!

Irina Noeliei, v-am admirat la gratar. Ce bine ca Noa doarme in pat normal, imi dai sperante ca va fi ok si la noi.
Diana, felicitari pentru dimensiuni! ce inaltime are Petrut? Eu nu am curaj sa o masor pe lungime pe Miruna, sigur iese din grafic.
Irina cuscra, bafta miine!!! Uite-asa sa conduci . Ieri am luat doar o mica parte din mobila, pentru ca ... se terminase. Sa mai zica cineva ca romanii nu au bani, au terminat toate stocurile de la ikea in 3 saptamini. Mai completam luna viitoare.
Alina, foarte bine si cu parul intins. Dar eu ramin la parerea mea ca parul tau "natural" arata super. Poate imi dai niste fire sa le clonez si sa le plantez la mine. Bafta pe 18 la examen!
Norina, sa va fie de bine motzul luat.
Zino, bine v-ati intors acasa.
Nicole, si bb-le meu avea 6s+2z cind trebuia sa aiba 7s. Acum e cu o zi mai mare; nu cred ca a recuperat, dar marja de la eco e din ce in ce mai mare pe masura ce creste bb. La cine te-ai programat la eco morfo de trimestrul 1?
Meme si Antonia, ma gindesc des la voi. Mai povestiti cit de "usor" e cu 2 copii mici, sa ma pregatiti sufleteste.

Copilul meu isi revine la ce-a fost inainte de gradi. In 5 zile de stat cu bona a luat 1 kg, si nu i-a dat nici fainoase nici dulciuri (doar gratar, fructe, legume, lactate). A inceput sa doarma din nou la amiaza 2 ore, si noaptea a pastrat cele 11-12 ore. Maica-mea a stat si ea saptamina asta cu bona la noi si mi-a povestit ce frumos lucreaza cu Miruna cu plastilina, cum deseneaza, etc. Sa nu mai vorbesc ce curat gasesc cind vin acasa, o placere.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Ioana felicitari pentru progresele Mirunei. Nu baga in gura plastilina?
Nu m-am programat la eco, vreau sa vad inimioara mai intai. Am uitat cat dureaza cu programarile...La Iosup am sa merg. Ai facut toate analizele din prima sarcina? Ca eu vreau sa refac si listeria, hepatita si toate cele.

Nicole 7 saptamani & Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari inca o data Nicole si sa fie baiat!

Norina pai o sa venim peste circa 1 saptamana sa vedem baiatul desi tasu' bazaie de pe acum sa mergem chiar de sambata asta!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Felicitari Nicole!!!!!!!!!
Eu azi sunt fara copil, i-am lasat la tara si maine merg sa-i recuperez. Vom sta tot week-end-ul si ne-ntoarcem duminica.
Irina, bafta la invatat azi!
Ioana, ce sa mai zic de Miruna! Dupa ce cumperi toata mobila venim s-o vedem! Cred c-arata brici.


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Hristos a inviat!
V-am citit si m-am tot codit sa raspund, asteptind sa descarc pozele de Pasti ...Dar cum inca nu am facut-o, m-am gindit sa va salut totusi

Luca-Mihnea Cel Voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Hristos a Inviat!

Apar si eu dupa o lunga absenta, mi-a fost tare dor de voi ,sper ca nu ne-ati uitat.
Eu am inceput munca de 2 luni si nu am timp deloc, dar promit sa intru mai des.
Pastele l-am sarbatorit in familie, Bianca a fost tare incantata de oua ,mai ales de ciocnit.In rest, iarasi avem probleme cu mancatul, de 3 sapt ne chinuim cu ea, dar in ultima sapt a fost groaznic, mananca 1-2 ling la masa si gata, noroc ca mai bea lapte.Vreau sa-i fac niste analize, sa stau linistita.Astazi nu m-am dus la munca, sper sa reusesc sa-i recoltez macar urina sa o duc la laborator.
De vorbit..a inceput sa repete cuvinte, intelege si imita totul.
Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Nicole, multumesc. Nu baga deloc plastilina in gura. Inseamna ca peste 1-2 saptamini mergi iar la eco sa vezi inima. Tin pumnii sa fie totul bine cu bebe. La iosup gasesti programare usor la cabinetul lui particular, cam cu 2 saptamini inainte.
Zino, ce bine ca poti lasa copilul la tara la aer curat. Va asteptam la noi oricind vreti, pentru ca nu stiu cind terminam de luat mobila in ritmul in care se vinde la noi. Saptamina asta nu mai erau, din ce alesesem noi: pat, noptiere, scaun de birou, canapea, dulapul pentru hainele mirunei, etc.
Maddy, sanatate Biancai, sa iasa analizele bine!

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Helou!! Si de la noi! Ne-am trezit dupa petrecerile indelungate cu drobul in nas si cu ouale pe fund! Uof, iar ma apuc de slabire. Am vazut pozele cu mamici suple si frumoase si cu bebei rotunjori si carliontati. Noi suntem pe dos, mama e rotunjoara si copilul suplu!

Maine plec in uichend doar cu barbatul, vacanta romantica de doua nopti, uraaaa! Abia astept!

Alexutz e bine, s-a indopat cu cozonac si pasca (cateva bucatele de pasca cu ciocolata si restul cu branza si stafide) drept pentru care a cam refuzat orice alta mancare din timpul zilei. Dar o data e Pastele, asa ca am lasat-o in dorinta ei. Soacra-mea nu pune cacao in cozonaci, deci mi s-au parut inofensivi. Azi imi zicea o colega ca nu i-a dat cozonac ca ar fi alergena nuca, dar eu nu mi-am facut probleme, daca asta a vrut copilul, ce pot eu sa fac???

Ioana, imi pare bine ca au functionat si la voi rulourile black-out, pentru noi sunt o mana cereasca, in alta parte unde e lumina dimineata, Alex se trezeste invariabil la 6 dimineata . Ia sa mai lasati si voi cate ceva pe la Ikea, ca eu tot nu am ajuns Si mai am si eu niste bani de cheltuit pe acolo, poate trec pe seara!

Nicole Ce frumos!!! Ai vazut deja bebelul! Cand te duci sa ii vezi si inimioara? Hai ca totul va fi bine. Eu sunt mama Omida pentru doua dintre prietenele mele (mamici de fetite) carora le-am explicat cu lux de amanunte ce stiam eu despre conceperea baieteilor. Prima, cea mai avansata in sarcina, a aflat ieri ca este baietel, a doua are doar cateva saptamani, daca si asta iese cu baiat ma apuc si eu de treaba, ca deci stiu reteta (teste de ovulatie si sex numai cand testele apar pozitive, a functionat!!!)
Oricum, de o fi sa fie sanatos, ca Ioana se va bucura si de o surioara poate chiar mai mult decat de un fratior!

Ina briuseleza, bine ca mai bagi si tu un oki p-aici. Sa itif ie de bine curatenia generala de...dupa Paste!

Mergi la inceput