Piticodromul de sept-oct 2005 (177)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Vorba Ramonei, de azi iar la serviciu. Abia am avut timp sa ma deconectez de la perioada super aglomerata dinainte de Paste si pana sa incep sa ma si relaxez, s-a sfarsit. Iar sarbatorile au trecut ca un week-end prelungit, parca a fost 1 mai, nu Pastele.
Sa nu mai zic ca azi dimineata am facut curatenia generala care trebui s-o facem inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Hristos a Inviat!

Sper ca ati avut un Paste linistit!

Noi suntem bine...am fost duminica la gratar...iarba verde...pe malul raului...iar luni prin parc la o plimbare lunga. A fost obositor dar ne-am simtit bine!

Despre subiectul in trend pot spune ca Noelia nu mai doarme in patut de muulta vreme si doarme cu mine in pat, iar in we cand vine tati doarme cu buni in pat...dar cand ne vom muta acasa la noi (cat mai curand sper) va avea propriul pat.

La pranz doarme in pat singura si nu s-a intamplat deloc sa cada desi eu o mai las si mai spre merginea patului asa ca asta e un subiect rezolvat cred.



Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

La semnatura avem poze noi facute la gratar si in parc daca vreti sa ne vedeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

cam putina activitate pe forum astazi.

am sarbatorit frumos Pastele, am impacat pe toata lumea: parinti, socri, prieteni, rude din afara bucurestiului si am avut timp si de radu si de noi si un pic de odihna si relaxare. sunt f multumita . avem si poze doveditoare, dar nu m-am mai urnit de ceva vreme sa postez poze, asa ca mai aman un pic.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Inna, eu v-am vazut buburuza in parc, e frumoasa foc si la fel si rochita, si ce bucle frumoase are.....sa va fie de bine plimbarea!

Mary si Andrei(29.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Mersi Mary! In parc e in elementul ei alearga nestingherita iar eu pot sta linistita ca acolo nu are ce i se intampla nefiind masini.

Kristinutza asteptam dovezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Adevarat a inviat!

Pupaturi la fete,

Anto 27 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Hristos a Inviat!

La mine iepurasul a venit cu inelul pe care-l pierdusem (l-a gasit o vecina in parcare) si cu o zi libera de colindat prin Manhattan.
Au stat la noi de Pasti un cuplu de prieteni romani din Toronto, cu baiatul lor de 6 ani. Intr-o zi sotul a fost cu ei la statuia Libertatii si eu am stat acasa cu Petrut, a 2-a zi am avut eu liber.
Ce sentiment sa te uiti la zgarie-nori fara grija de pampers-i, iaurturi, mancare la pachet, jucarii... am simtit ca am iar 20 de ani
De la ei am aflat ca cel mai mare Toys'R'Us din lume e in Times Square, eu am iesit din metrou in piata si-mi facea capul ca girofarul incercand sa revad tot, ei (mai ales baiatul de 6 ani) ma trageau repede-repede la magazin. Din pacate era inchis, dar tot se vedea paradisul copiilor prin geam. Am vazut la fetzisoare dezamagite pe metru patrat... noi adultii ne asteptam sa fie inchis de Pasti, dar astia mici nu.
Petrut s-a comportat grozav, i-a acceptat imediat, in cateva minute le impartea jucarii si-i tragea la joaca, a acceptat sa fie luat in brate, hranit de altcineva. Iar complimentul cel mai mare i l-a facut prietena noastra care a remarcat cu stupoare ca Petrut e mai cuminte decat baiatul ei. Baiat care vorbeste, nu ca Petrutu' 2 cuvinte.

Am fost la controlul de 18 luni si Petrut e la toate la 90%, adica are talia unui copil de aproape 3 ani. I-am zis dr. ca stie 2 cuvinte, dar multe semne, a intrebat daca intelege tot, am zis ca da si de aici a inceput el sa povesteasca ce face un copil de 18 luni si noi n-am putut decat sa confirmam ca da, face tot. Sora lui e terapeut de vorbire si ne-a linistit ca e normal sa stie mai putin de stas-ul de 5-10 cuvinte daca aude 2 limbi.




Diana si Petrut (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Adevarat a inviat!

Iaca m-am adunat si eu de pe drumuri... Cred ca in 5 zile am vizitat 15 case . Asa ca sunt mai obosita decat am plecat.
Partea buna a fost ca am stat la tara la strabunicii lui Vladut 2 zile si piticul a stat numai afara si a umflat gainile cu 'boabe'. N- fost prea incantat de animale. Cel mai mult i-a placut un catelus mic, mic ca l-a lins in palma . Era tare incantat... imi arata palma si zicea 'imba' (limba) si iar punea manuta la botul cainelui sa-l mai linga putin.
Partea nasoala e ca s-a obraznicit copilul meu cuminte, ca toata lumea se distra bine cand facea cate o prostioara , asa ca va trebui reeducat Vladut . Sa mai zic si ca a dormit cu mine tot timpul cat am fost plecati ?

Strabunicii au fost de-a dreptul socati de cate stie si vorbeste Vladut. Ocazional face propozitii cu 3 cuvinte. Ei il comparau cu copii din sat care la 2 ani abia se misca de colo-colo. Diferenta e enorma, mi-era mila de ei cum stateau bleguti unde-i puneai...

Faza care m-a uimit cel mai tare a fost reactia pe care a avut-o Vlad la vederea unui bb de 2 luni. Se uita la el cu drag si facea gesturile pe care le face cand ii place ceva foarte mult (strange mainile la piept si rade rusinat). Il mangaia pe bb pe picioruse si a observat ca are mainile mici ca il tot tinea de manutza.
Din pacate poze n-am facut ca am uitat aparatul acasa :(...

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata! dupa o lunga absenta, lipsa net :(

Pana recuperez ce ati mai acris, vad ca nu prea mult , sa va pun niste poze noi cu Vladi si mama lui cu parul intins

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput