Cirese de Mai-Iunie 2006 ... La Multi Ani (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miti2004 spune:

Dragelor, nu stiu cum, dar imi iscapase ultima pagina din capitolul trecut.

Mi-a venit o idee : OARE NU E DE VINA ASTENIA DE PRIMAVARA de avem dispute in grup ? plus oboseala, rutina de zi cu zi....

HAI SA NU NE MAI CERTAM ! ...sa nu mai fim rautacioase, va rog frumos !
In mod sigur nu putem fi toate de acord intotdeauna, dar intr-un grup se mai fac si compromisuri...nu ? hai mai fetelor, daca avem o parere care e diferita fata de a altcuiva sunt f de acord sa o spunem, e normal, dar nu cu ton certaretz sau jignitor.

Inaioana bine ai revenit !

Luana mai zic o data: sper ca nu te-ai suparat pe mine in legatura cu exemplele cu doctorii pe care le-am scris. Iti inteleg frustrarea cum ca e greu sa gasesti un doctor ca lumea pt ca si eu simt acelasi lucru. Mi-e mereu frica sa nu ne imbolnavim aici, numai la gandul ca la urgenta se sta peste 6 ore si ma apuca disperarea, asta pt ca la un doctor normal e fff greu sa iti faci programare in aceeasi saptamana...



miti, mamica de 20 iunie 2006
POZE_Alex
www.dropshots.com/mitilica" target="_blank">FILME_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Salutare fetelor!


Mai in gluma, mai in serios ATI REUSIT SA MA SCOATETI DIN DEPRESIA care ma coplesise in urma cu 2 zile. De aceea va multumesc calduros tuturor!


Am intrat pe forum intr-o doara, din reflex probabil, si surppriza....erau faorte multe pagini de citit si m-am pus pe citit... Intai si intai multumesc pentru sugestiile pentru alungarea tristetii... dar dus nu pot face ca nu am apa calda de 2 luni, cura de ceai verde nici atat pentru deja sunt dependenta de cofeina, in schimb intr-adevar sunt multe necazuri mai mari pe lumea asta decat al meu, iar faptul ca mis-a amintit ca am o comoara de nepretuit langa mine mi-a descretit fruntea.

Si apoi au inceput paginile cu rafuieli, suparari, frustari, marturisiri si deea cu tricourile care m-a vindecat definitiv de suparari. Asa ca Lacri te rugam trece-ne si pe noi pe listuta doritorilor de tricouri cu cirese de cirese. O sa fim plecate 0 saptamana...dar cand ne intoarcem citim ce si cum s-a stabili0t. Noi suntem de parere ca tricoul ar fi ideal sa fie rosu, cu un text haios care sa contina "cireasa" si in rest ce mai vreti voi. Oricum ne vom supune majoritatii

Acum daca tot am uitat de supararea mea, as vrea sa va spun ca am citit cu sufletul la gura tot ce ati scris si concluzia este: cred ca au aparut tensiuni din mai multe motive justificate sau nu...unul ar fi ca suntem diferite una de alta, cu opinii, gusturi diferite...altul ar fi .ca nu se spun supararile atunci cand se declanseaza...altul ar fi ca multe fete se cunosc personal si s-au atasat mai mult una de alta...un altul ca vrei nu vrei pe masura ce te faci mai mare ai asteptari mai mari...si multe altele.Dar una peste alta, eu cred ca totul raul e spre bine atata timp cat fiecare scrie cu sufletul... si va spun sincer ca am vazut foarte multe mesaje scrise cu sufletul. Si cum eu sunt sugativa de lucruri bune...imi amintesc tot ce a fost mai dragut in livada noastra.

Am fugit ca-mi canta copilul de cheama si vecinii la concert!
Va pe toatele!

Cocutica si Elena (4 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Moamaaaa Cami, m-ai spart cu logica ta infailibila. Scuza-ma dar nu am cum sa nu te iau peste picior cand vad ca ma acuzi de niste lucruri care pur si simplu sunt doar in capul tau. Daca s-a discutat inainte si eu nu am citit inseamna ca nu aveam nimic planuit sa scot anumite fete afara din montaj. Dar cum aceasta idee nu e atat de originala, oricine o putea gandi mai greu e cu facutul ei. Si daca am propus asta nu inseamna ca am impus. A fost o chestie asa pe moment nici nu am avut timp sa fac atatatea calcule precise. Asta ar inseamna ca cea careia i-a placut ideea mea a avut acelasi lucru in minte ca si mine. Pe ea de ce nu o certi? sau mai bine zis nu o acuzi? Asta inseasmna ca ai ceva cu mine, acum ce ti-am mai facut? Sau cauti sa te superi singura si ai nevoie de un tap ispasitor. Cum de nu te-a atras partea ultima a mesajului meu? Aia era importanta si ai fi vazut ca departe de mine gandul de a face vreo secesiune pe aici. Revino-ti, te rog!!!
Nu am spus ca nu aveti coloana vertebrala ci ca "presupun ca nu AVEM" ceea ce se pare e o mare diferenta... eram inclusa in fraza, dar ce conteaza si nu stiu de ce ma mira? oricum intelegi alandala .
Iar faza cu "nu aveti minte" este o inventie de-a ta. Punct. Nu am nimic cu fetele din alte tari din alte orase nu sunt rasista, feminista, bolsevica etc. Sunt normala.

Luana, inteles, chiar foarte bine si fara echivoc...pe bune. DAr acum am inteles nu si data trecuta.



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

V-am amenintat ca scriu mai rarut dar citind postarea lui Cami mi-a venit o idee ptr fetele care nu stau in Ro. Ca sa nu plateasca sheepingul cel mai simplu ar fi sa gasesca ele acolo un tricou simplu rosu si sa-l imprime cu ce se decide pana la urma in livada.
V-am lasat ca ma treaba muuulta.

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Hopes, DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

quote:
Originally posted by CamiM

Doroti eu inteleg dar daca trimit banii prin Western Union au o taxa de 30$, plus costul tricoului, plus costul pachetului.. se aduna nu?

Uite stii ce nu iti face probleme din pricina mea. Eu ma retrag din discutia asta, unde nici nu trebuia sa ma bag. Faceti cum decide majoritatea, ok?




Cami, mai exista si alternative... daca ti-ai planificat sa vii in Romania anul acesta pot sa trimit tricoul la parinti! O sa ma interesez si de costurile de trimitere peste ocean!
Pentru orasele din tara costul unui colet cum e acela pe care l-am trimis la Arad este de 3 ron... e in functie de greutate. Deci, va dati seama, un tricou cantareste extrem de putin, mai mult cantareste ambalajul... nu-i nici o problema in acest sens


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Ioana bine ai revenit!! Ma bucur enorm ca ai hotarat sa te intorci! bufleii mici, Serghei mi se pare ca seamana f bine cu Seby!Eu de Seby (27 aprilie 2006) Poze mami, tati si Seby Erik Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Acuma am vazut titlul subiectului... Doroti, esti haioasa foc!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06)
Filmulete


Lamaitele: Andre_ea, Adameasca, Hopes, DianaR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carminabulina spune:

Plus ca daca mi-ar fi trecut o asemenea josnicie prin minte ai fi putut sa te ambitionezi sa-ti faci tu tricou acolo, ca nu e musai sa-l primesti de aici, sa faci poza si gata. deci eu nu as fi avut cum sa impiedic asta. De aceea rationamentul tau mi se pare cusut cu ata alba si de agitat apele de poamana.



poze Mihnea si www.dropshots.com/carminabulina" target="_blank">filmuletze Mihnea
uite cum cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Diana stai sa vezi miine ce denumire pun, ca mii lene acum sa ma loghez cu mamici, si ma si duc acasa.

doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5 si 6
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">
Filmulete cu Natalita-Elena
Asa de mari suntem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Carmina ca de obicei intelegi tu ce vrei si gata, eu spuneam doar ca deja s-a discutat montajul si ca ar trebui sa te uiti putin inapoi si ca de la mine asa se vedea in mesajul tau ca ai propus sa fie una din pozele din montaj cu ciresele in tricou; repet nu ma supar ca nu vom participa la 'actiunea tricoul" m-a deranjat propunerea ta.. ce sa inteleg ca cine nu are tricou nu pune poza?
cat priveste fraza cu minte ma refeream la raspunsul tau adresat Luanei in capitoul precedent unde vorbeai ca vrea sa impace si capra si varza si ca intamplarea face ca varza sau capra sa aiba minte.. tu cine erai in poveste capra sau varza? In orice caz cea cu minte nu? iar faptul ca te-ai inclus si pe tine in fraza cu coloana vertebrala nu o face mai putin jignitoare.Daca nu intelegi atunci nu esti nici atat de iscusita pe cat credeam eu nici atat de isteata pe cat crezi tu.
Nu am nevoie de tap ispasitor si nu am nimic special cu tine si in general cu nimeni de aici si faptul ca sunt eu mai impaciuitoare de fel nu ar trebui sa il iei drept prostie.

Mergi la inceput