Bucurii de sept-oct 2006 (57)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Ori nu am vazut eu...ori in dimineata asta nu a dat nimeni cafelutza....

Gety beau de la tine k te-ai laudat ca e buunnnaaa....

Lili ma bucur ca v-ati aranjat la SV....si abia astept sa ne vedem
Ma bucur ca merge totul bine cu diversificatu....

Gata sa trezit piticu...revin mai dupa amiaza.Spor la munca la toata lumea.


^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, multumim.
Mexxa, 1 lingurita plina varf cu ness, 1 Jacobs 3 in 1 latte, un "gat" de lapte Zuzu si pana la 1/4 l. apa clocotita. Am beut-o sa am energie.
Pe mine m-a nimerit. Vorbesc si eu muuuuuult, sunt sociabila, amuzanta. Mie mi se pare o zodie buna.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mai avem si defecte, noi Gemenii, dar sunt putine si nu merita enumerate.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Ne-a programat la vaccin pe 23 aprilie. Dr. a vrut sa-mi vad fetitza cum plange chiar de ziua mea. S-a nimerit, doar n-avea de unde sa stie.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matahut spune:

Mira, partea cu vorbitul la jemeni e PERFECT valabila la mine. SI in restul ma regasesc, in unele mai mult, in altele mai putin. Imi place ca nu se zice nimic de defecte

Maruca mi-a papat bine azi piureut de mar (adica cateva lingurite), nu s-a mai inecat. Suntem pe drumul cel bun...sper. Cu somnul insa..."slab, slab, foarte slab" Toata nopatea m-a vrut, evident, nu sa pape, ci sa suga sugiuc. M-am tinut tare si suzi nu i-am mai dat deja de vreo 4 zile. Sa vedem insa cum o rarim cu tzitzi, care a devenit suzi preferata . Acum ii era somn si foame. I-am dat sa suga, a adormit instantaneu...M-am ridicat din pat si am dat sa ies pe usa...urlete...dadea cu guritza dupa tzitzi...Nu i-am mai dat-o. Asa ca...s-a trezit, chiar daca am incercat sa o mangai, sa o readorm cantandu-i bla, bla. Acum se joaca cu ochii carpitzi de somn la ea in patuz cu jucarele. Of, trebuie sa ma tin tare.

Marina, mamica Anei (21.05.03) si a Marucai (29.09.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Maria vad ca azi nu vrea sa stea singura. O asteptam pe mamaia din piata, ca nu mai fac pic de treaba.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA (09.10.2006)
VARSTA MARIA DIANA
POZE MARIA DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

ramo, ma bucur ca am avut dreptate
sa-l stapaniti sanatosi

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

BUna dimineata si de la noi!

Ieri cand aveam si eu 2-3 ore libere (doarmea pitix) nu a mers forumul , cand intru si eu aflu ca pleaca lumea cu ocazia Pastelui . Pufy si Ramomar, drum bun si sa va distrati si nu in ultimul rand Paste Fericit!


Gety, tetine S, M si L parca de la NUK sunt nu? Noi folosim Chicco, nu-i plac cele de la NUK . Am cumparat o canuta, sa vedem cum merge supita pasata astazi.


Alexutza, felicitari pt rabdare in primul rand!


Mamilili, tare mult ma bucur pt voi ca v-ati reunit. O sa-ti fie si tie mai usor acum.


FETELOR spuneti-mi si mie cand pot introduce biscuitii in alimentatie (ne tot diversificam de vreo 3sapt) si pana la ce varsta este interzis glutenul?

Sandra
gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetelor va multumesc pentru suport Nu ii dau antibiotic pana nu ii fac urocultura sa vad exact ce are. Incerc sa o hidratez mai bine, sa-i dau si ceai , ca i-am dat doar san pe langa mancarica. problema e ca in cursul zile nu vrea sa suga mai nimic iar ceaiul il accepta foarte greu. ieri a baut un pic, azi deloc.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Sandra..eu stiam ca incepand cu 5-6 luni se pot intruduce biscuitii....eu ii dau lui sebi in piureul de fructe sa fie mai consistent.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
, mamica de Sebastian-Mihai ( 10.09.2006 )

Mergi la inceput