***LA REDOUTE(17)***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Reiau aici ca ma pierdusem in eter la celalalt subiect:

Claudia fac ce fac si reusesc sa seman cu tine . M-a umflat rasul, ca si eu m-am inscris peste tot si acum primesc tot felul de aiureli pe mail, numai sa ma uit cu jind.

Nushulica sa iti traiasca nepotica. ce veste frumoasa, de inceput de aprilie!

Mai fetelor, cine o fi angajat-o pe Sabine asta la relatii cu clientii? Cum isi permite ea sa traga barbi din astea cu stoparea livrarii, vorbeste cumva in numele vreunui factor de decizie din LR sau are vreun delir mistic in care se crede shefa?

aaaa..si mai vroiam sa zic ceva:
v-ati imaginat cum ar fi ca soacrele noastre sa se intalneasca? Toate intzolite la setul plasticos, ar putea pune de o secta, ceva.... Si ar servi mici facutzi la tigaia-minune-care-rugineste-instant ----- CADOOOOOOOOOOOOO !!!


Tania 14+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Monica, multumim!

La cate colete s-au pierdut la noi pe forum, cam acelasi procent cred ca s-a pierdut si la cei care nu scriu pe forum. Ati vazut ca a mai aparut cate cineva care zicea ca si ei i s-a pierdut coletul

Asa ca eu ii cred ca daca din profitul lor de pe urma comertului in Ro scad banii dati inapoi pe coletele pierdute.... ies cam prost.

Pachetul asta l-am primit ca scrisoare simpla nu are niciun numar CDxxxxxxxxxFR pe el.

Celalalt era pachet si avea. Dar expeditia i-a costat 25 de euro pt coletul de 115 euro, mai mult decat cei 10% platiti de mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Jasmine,cam asa cred si eu ca sta treaba,dar tu ai spus-o mai de-a dreptul.
Romania e fix-PIX pentru ei.Chiar credeti ca LR face bani cu comenzi ca ale noastre(fie ele si de cateva sute de euro)?
Pacat!

Dar asta-i viata!
Poate va vorbi totusi una dintre noi cu ei la telefon si atunci vedeti mai bine ca noi TOT ROMANI SUNTEM!
IMI PARE CHIAR RAU CA AM DESCHIS ACEST SUBIECT PE FORUM.

Monikka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tania nu stiu de ce ti se pare asa incredibila stoparea livrarii catre Ro, mai ales ca uite, din 2 surse am auzit acelasi lucru.

Asa cum toate celelalte magazine virtuale gasite de voi NU LIVREAZA in Ro, iar LR era exceptia.... ei bine n-o sa mai fie. [:-(]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

LAVI, stai putin, ca eu postasem la caiptlul celallat, inainte sa apuc sa citesc ultimele 2 pagini de aici! Numai ce tranferasem textul, apoi am citit! Reactia mea era relativa la mailurile lui Sabine si atat.

Nu sunt deloc bucuroasa de stoparea livrarilor si chiar ma gandeam sa scriem un mail colectiv (poate gasim si pe cineva sa-l traduca ok) in care sa le spunem ca suntem un grup de persoane detsul de mare care au comandat pe LR in repetate randuri si - facand schimb de experienta - am constatat ca avem probleme conume la sosirea comenzilor. Ca ne simtim prost ca serviciile noastre Nationale de posta sunt atat de incompetente si ca le propunem sa facem o plangere (ata noi, cat si ei) la Posta Romana. de asemenea, sa le propunem introducerea confirmarii de primire la colete. Ce ziceti?

Tania 14+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

offff...sunt tare suparata...acum nici nu stiu daca sa mai comand sau nu ...am pregatit o comanda dar ma gandesc ca daca nu o primesc nici pe asta iar mai pierd niste banutzi...cum sa procedez sa dau o comanda mare sau mai multe mai mici??macar poate nu s-or pierde toate



edit: pana la urma concret cate colete s-au pierdut in total??

nu le punem inca la socoteala pe cele cu data de 20 ...puteti face un bilant??


INGRID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

Si io sunt cam lovita in cap de veste...om vedea...
Repet a o mia oara....am primit colet dupa 22 zile !!! nicu unul nu mi s-a pierdut, zic sa mai aveti nitica rabdare pana sa le dati disparute pe cele de pe 20

Andreea si Vlad
Iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

mai fetelor, treaba cu sositul / nesositul coletelor e relativ simpla.
daca s-ar primi um mail la plecarea din franta in care sa ni se dea si noua numarul de declaratie vamala (celebrul CR....FR) se poate urmari online traseul coletului.
plus ca daca apare intrat in tara si la noi nu ajunge ne luam de beregata cu posta romana nu cu LR... pana la urma nu e vina lor ca se fura sau nu in RO.

eu v-am mai zis voua de numarul asta, e drept ca eu i-am zis ani de zile AWB, asa cum se zice in engleza.

si credeti-ma ca stiu ce vorbesc pentru ca am lucrat niste ani de zile cu vama...

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Obiectiv privind lucrurile,s-au ratacit putine colete.Cate sa fie?Aici pe forum sunt cam 6-7,nu?Dintr-un total de....?Cel putin 100?Ca numai eu cred ca am vreo 15!

Da' lor nu le convine pt ca nu sunt obisnuiti cu asa ceva.Cred ca e o mare raritate sa se "piarda" un colet in Franta sau Germania.De ce sa stea ei sa dea explicatii pe mail unor clienti revoltati (pe buna dreptate) cand e mai simplu sa renunte pur si simplu la un grup de clienti care oricum nu aduce cine stie ce profit?

Sunt foarte suparata pe chestia asta.Si eu care speram sa prinda de veste Quelle,Kiabi,Vertbaudet si altii ca au inceput sa meraga vanzarile la distanta cu Romania...si sa inceapa si ei sa ne bombardeze cu oferte...uite ca ni se taie si macaroana asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya spune:

nasol este ca s-au ratacit coletele acelorasi persoane, si fara numarul ala n-ai nici o dovada, nici ca a plecat din franta nici ca a ajuns in ro.
cinstit vorbind, daca aissa de exemplu ar avea numerele alea si ar constata ca au intrat coletele in tara, nu ar putea sa acuze posta romana de furt??? ba yo i-as da si in judecata la greu!

si apropo, eu la posta am semnat intotdeauna pentru pachete, pe dosul copiei dupa declaratia vamala care a ramas la ei!

ma duc sa zgarm pe ma-reduc, sa vad ce situri mai sunt acolo si daca livreaza cineva ceva in ro...

Adina si Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput