PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doniro spune:

quote:
Originally posted by Amami

mamicute si piersicute,

Va urmaresc de f.mult timp, de pe vremea cand eram toate burticoase insa fie din lipsa de timp, fie din alte motive am tot amanat aparitia mea aici. Va citesc frecvent. Sunteti ca niste . Datorita voua am aflat multe informatii utile! Merci mult la toate!
Iata in sfarsit ca mi-am luat inima in dinti sa va scriu.

Am si eu un piersicut, Sebi, nascut in 17 Aug., 4.050 kg in Manhattan, NY. M-as bucura sa ne primiti in vostru!
Pupicei la piersicute!





Bine ai venit! Ai grija, forumul DC creeaza dependenta

Roxana, mami de Ioana Daria (3.07.2006)

POZE FEL DE FEL
www.onetruemedia.com/otm_site/share_view_player?p=22bced91b6dc25146dc9bf" target="_blank">MA PREZINT
www.dropshots.com/doniro" target="_blank">FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:

Bine ati venit Amami si Sebi.
Ce sa va mai povestim.
Am avut o saptamana grea: cu voma, nemancat, si ... cred ca a pierdut in greutate. Nici nu vreau sa ma gandesc. A mancat numai Milupa HN25 (multumesc lui DD ca exista aceasta formula).
A inceput sa pape hrana solida abia duminica. Eram asa de parca abia am inceput diversificarea.
De la blestematul acela de iaurt. Nu ii voi mai da niciodata. imi este frica.

Ce fructe pot sa ii dau acu' ... asa dupa "boala". Si-a revenit si cu scaunul. I-am dat banana si mar copt, un borcanel de la Nestle si nu stiu ce as putea sa ii mai dau, el manca de toate.

Doniro parca ai avut si tu cu Daria probleme, nu te-am mai urmarit (imi cer scuze), ce mai faceti?


VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryion spune:





9 lunisoare

Rares Andrei, baietelul lui Amabella

Petra, fetita lui codritu

Daria, fetita lui doniro

Rares Cristian, baietelul lui veragvm



8 lunisoare

Ana - Daria, fetita lui iube2001

Radu, baietelul lui save

Bianca, fetita lui arsenie







VARSTA DARIUS-THEODOR

DIVERSE DARIUS MURDARICI


Mary mamica lui Darius-Theodor (14.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:


9 luni
PETRA
DARIA
RARES ANDREI
RARES CRISTIAN

8 luni
ANA DARIA
BIANCA
RADU



Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet


Exista un singur tip de succes: acela de a face din propria viata ceea ce vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Gabitza ca sa descari poze in albume ai 2 variante:
1. intri direct de pe prima pagina a piersicutzelor in albumul in care doresti sa descarci pozele. Trebuie neaparat sa intri in albumul dorit si dupa aceea sa-i dai "upload more".
2. intri pe webshots cu username-ul:iulaug2006, parola: aceeasi ca si la mail-ul comun. Acolo, la fel selectezi albumul si dupa aceea descarci pozele.
Am tot insistat sa alegi intai albumul, pentru ca eu prima data am dat direct upload si s-a creat un nou album.

Andreea bine ai revenit!

Amami bine ai venit! Te asteptam la cat mai multe postari. 17 august e si ziua de nastere a sotului meu!

Anasia si eu cred ca s-a speriat printesa. Am mai patit-o si noi asa. Si la fel l-am linistit cu un pic de laptic.

Maryion ne pare rau ca ati avut probleme cu iaurtul. La noi nu prea au fost probleme cu iaurtelul, drept e ca i-am dat foarte rar si atunci cand i-am dat, a facut kk in 5 minute.



Consi si Luca meu (19.07.2006)

atat sunt de mare
pozele noastre
www.onetruemedia.com/shared?p=1ace6df36a1450d366107b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet


Exista un singur tip de succes: acela de a face din propria viata ceea ce vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna dimineata!
Andreea si Ari va trimitem si noi multi pupici! Sa vezi de acum scandal (de cand sta in premergator). Vla tipa f tare de vreo saptamana. Eu zic ca e de bucurie! Aseara la 22.08 ca m-am uitat la ceas, statea in picioare in patut si urla si tipa, ii curgea saliva din gura si era rosu la fata. Si cand vroia sa se linisteasca striga mama sa-l iau in brate.
Tot aseara l-am pus sa mearga pe jos si tot de vreo saptamana si-a dat drumul la o mana. Adica merge tinut doar de mama lui dreapta. Aseara ce credeti s-a smuls din mana si.......a stat singur in picioare cateva secunde, bineinteles ca in timpul asta a si facut singur 2 pasi spre tasu. L-am prins in timp util, pana sa cada. Apoi am luat caietelul in care imi scria mama cand eram si eu bb, si ce credeti la 8 luni si jumatate aproape cat are Vla eu stateam in picioare si faceam singura 5 pasi. Deci si fimiu e precoc ca mine.
Cu mancarea stam prost, trebuie sa existe o masa la care sa manance fortat 3 lingurite. Asta este. Am citit in cartea sotilor Capraru cum ca ar fi bine sa nu mai dam fructe la 11, sa le inlocuim cu un suc. Si sa dam masa de pranz pe la 13.00. Eu zilele acestea o sa incerc sa scot masa de 11 ca si asa nu mananca mai nimic, macar sa manance bine masa de pranz. Seara si la noi e un chin. Cred ca o sa incerc ca Andreea niste biscuiti cu lapte. Ah am gasit in cora niste biscuiti de la rostar pt bebei cu nu stiu cate vitamine ca sunt 1,5 ron. fata de 8 ron cat dadeam eu inainte.
Avand in vedere ca nu mai mananca nimic a si slabit, are 10,5 kg si apropare 80 cm. Noroc ca mai mananca din cand in cand cate un biscuite. Il invat sa mestece si vad ca merge.
Va pup si o zi frumoasa!

Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

Ralu80 ...stiu prin ce treci...eu m-am uitat nonstop la el,insa acum e mai rau,pentru ca sunt la mila astora cu episodul 22 din seria 2.Mai nasol e ca nu a aparut nici pe Fox25,acolo unde e difuzat...Hmmm...viata grea...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SARILLA spune:

A! Am uitat sa va zic ca am fost la munte la Lepsa in weekend,si taaare i-a mai placut lui Razvan...a fost foarte cuminte,a papat si a dormit foarte bine...ceea ce ma bucura deoarece vreau sa mergem in Bulgaria de 1 mai,si sper sa ii placa si acolo..o sa pun si poze dupa ce le descarc...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolica spune:

Buna dimineata la piersicute si mamicile lor!

Dupa isprava de ieri cu mersul de-a busilea, Philip a dormit de la 19:30 la 05:00 cu doua treziri dupa suzi. Acum misuna iar!

Ramoon, lucians, anasia,

Amami, bun venit tie si lui Sebi

Noi azi intentionam sa spalam geamuri...mi-e groaza, dar vine socrela de Paste la noi si sigur face un pic de inspectie!!!

piersicutelor sarbatorite azi

Piersicoiul Philip www.onetruemedia.com/my_shared?z=151ac795bd3f8dae198330&utm_source=otm&utm_medium" target="_blank">filme + varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

quote:
Originally posted by SARILLA

Ralu80 ...stiu prin ce treci...eu m-am uitat nonstop la el,insa acum e mai rau,pentru ca sunt la mila astora cu episodul 22 din seria 2.Mai nasol e ca nu a aparut nici pe Fox25,acolo unde e difuzat...Hmmm...viata grea...

SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic

POZE
www.dropshots.com/SARILLA" target="_blank">FILME





Unde l-ai vazut? Eu am luat dupa net si am vazut doar primele 2 episoade(dar m-a prins) si acum nu mai gasesc continuarea...unde il gasesc? (ma scuzati de off topic)

Bine ati venit Amami si Sebi. Locuiti in NY?

Raluca si pui mic Riana(2 iulie 2006)

Mergi la inceput