***LA REDOUTE(16)***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

De pe site am primit chiar azi mail, l-am sters insa, oricum e semnat tot de Sabine si scrie de la inceput "I already answered".

Anka maria, din prima mea comanda nesosita mi-a trimis 2 produse care erau disponibile, pe 15, care nu au ajuns. Si pentru restul sumei mi-a trimis o pereche de adidasi primiti deja, ca data a comenzii figurand 20 martie. Gagica sigur e acolo pentru ca in timp ce ne mailuiam ea si facea modificarile in contul meu asa ca vad in suivi exact ce vorbesc cu ea.
De sosit mie mi-au sosit coletele unul da, unul ba. Adica 7 feb. nu, 15 februarie da, 24 februarie nu, 15 martie (retrimise) nu, 20 martie da, si acum inca mai sper pentru 21 martie (comanda data pe contul sotului, dar la aceeasi adresa) si 28 martie (sau 29) care e o reglare cu ea, ca m-am grabit eu sa le achit debitul de 4 euro.

Adresa: sghysels@redoute.fr
Dar nu va va raspunde nimic concret pana nu trec 4 saptamani de la trimiterea lor. Adica doar thank you for waiting.
Acum nu mi-a mai scris, asta e, nu am ce face, ghinion. Ma itnreb daca comand pe contul Andreeip daca imi vin coletele sau i-l blochez si pe al ei???

PS: stiti, ma simt si aiurea....de parca as minti, sau fura. Cum pot dovedi ca nu au venit??? Din moment ce ei trimit prin casa de expeditie, aia nu au evidente cu ce s-a livrat, cu ce numere... Eu as face reclamatie la posta dar fara numarul ala de trimitere nu ma baga in seama si pe buna dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Am fost la posta...nici un colet..a scos saraca tanti toata cutia cu avize si ne-am uitat prin ele..nimic

Sper sa vina ca daca nu...cat circ fac nu va puteti inchipui

Intre timp ma duc sa ma scarman si eu prin site, sa vad ce ziceti ca s-a modificat

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Ciudat mi se pare fetelor ca eu si Aissa apartinem de acelasi Of.postal...la mine au venit toate coletele fara probleme.si ei i-au venit 2..deci unde e problema???Daca fura Posta Romana,fura si de la mine..daca nu era adresa buna,nu-i ajungea nici macar 1 colet..deci???eu asta as intreba-o pe sabine.

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Da' unde pe site e de scarmanat,ca eu nu vad?Doar ca au disparut aproape toate produsele de la AH.

Luminati-ma si pe mine,are rost sa mai astept cateva ore si sa incerc iar sa dau comanda pt prietena mea?E posibil ca pana la urma sa ma lase sa platesc cu cardul meu?Ati patit asa,sa va apara doar card American Express si dupa ceva vreme sa puteti plati cu un card Visa sau Mastercard?

Culmea e ca de pe contul meu merge bine mersi,numai cand ma loghez pe contul ei nu ma lasa sa platesc cu cardul meu.
Eu n-as vrea sa fac comanda de pe contul meu pt ca asta inseamna sa ma duc tot eu la posta sa stau la coada ca sa iau coletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Mi-am luat si eu inima in dinti si am bagat 2 mil. pe card si pe 23 februarie (seara pe la 11 - deci 24) am facut doua comenzi cam de 20 euro fiecare ... am impartit asa ca vroiam cadouri multe .

Unul din colete, care a si sosit, continea astea:
http://www.laredoute.fr/product.aspx?productid=324078538&documentid=473407&categoryid=22912224&single=&hasNext=1&hasPrev=1 - si cum fiu-miu e mare amator de cartofi...cine credeti ca va fi cel mai incantat? - al meu e pe rosu.

http://www.laredoute.fr/product.aspx?productid=324095344&documentid=207607&categoryid=22898624&single=&hasNext=1&hasPrev=1 - e frumoasa, material bun....dar am crezut ca mor de ciuda......sotul meu poarta la camasa 45, asa ca eu ii cumpar de obicei 45/46.......de pe LR am luat 47/48 am spus ca mai bine mai marisoara ca poate mai intrara la apa....etc. Ce credeti? la gat e 47/48 dar restul nu as spune ca e decat 42/43.....e mica frate, ii mai trebuie material cam de o palma sa il cuprinda peste burta.

Pentru mine am luat un set de doi pantaloni de trening de la sectia copii, marimea 162, bleumarin si rosu (care de fapt e caramiziu) dar sunt super moi si imi plac.
Cum am aplicat codul cu reduserea de 15 euro, taxe 0 si acea pilota....am iesit bine. Pilota e subtirica dar molcuta si daca tot ma dezveleste sotul noaptea o voi folosi eu.

Sunt curioasa cand ajunge a doua comanda facuta odata cu aceasta, acolo am o singura pereche de pantaloni pentru sot....si parca vad ca nu ii vin . Am aplicat codul pentru taxe 0 si cadouri eponges si sac choco.

Produsele au fost trimise cu trenul si erau ambalate in cutie.....NU A FOST DESFACUT!!!!!!




www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Jasmine uite-te sa nu fie ceva completat gresit in contul ei...adresa, ceva..si de aici sa apare problemele

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cin spune:

Deja colete din 24???
edit: fetele, unde sa umblu sa modific, ca am scos semnatura si am prea mult spatiu gol la sf mesajului ...ma enerveaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Faza e ca aveam emotii ca pana in decembrie coletele externe mergeau la vama din Suceava si aveam a face 3 ore cu trenul ca sa iau ceva.....multe avize nici nu au ajuns la mine (colete personale nu LR). Si ma gandeam ca va fi o mare brambureala ....da de unde....a fost sotul sa plateasca Altexul la posta si l-a chemat tipa ca am colet (noroc ca ma cunoaste ca pe un cal breaz si asa poate ridica el coletele mele).

Mai am un colet cu un poncho pentru Daria .... nu era neaparat necesar dar vroiam gentile faimoase ROSII

www.youngnutrition.net/member/tickers/31540/ticker4.png[/img][/url]" target="_blank">Evolutie Daria
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by madau

Jasmine uite-te sa nu fie ceva completat gresit in contul ei...adresa, ceva..si de aici sa apare problemele

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2




Oare pot sa-i sterg contul si sa-l fac din nou?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vl-ad spune:

Buna fetelor!

Azi am descoperit si eu acest subiect, am intrat pe sit, iar lucrurile de acolo sunt foarte interesante.Cele pentru copii mi se par extrem de ieftine.
Asi vrea sa fac si eu o comanda si as vrea sa va intreb daca pot plati cu un card Maestro?
In mod normal in cat timp ajunge la destinatar coletul?
Pe langa pretul produselor se mai adauga si ceva taxe?
Marimile la incaltamintea pt copii se potrivesc cu cele ale noastre?Dar la haine?

Va intreb toate aceste lucruri pt ca eu nu am maicuparat niciodata de pe net si nici nu stiu franceza f bine, mai mult deduc



------------------------
ADINA SI VLAD (17-11-2004)

VLAD
POZE CU PUIUTUL MEU

Mergi la inceput