Mamici noiembrie-decembrie 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, tu sa fii sanatoasa si bb, las ca lor le trece!!! la mine au fost toti incantati, in fiecare zi am intreaba cum ma simt, ce face bebe, sa nu stau cu spatele gol si dinastea!!
biby, o sa ma "balacesc" si pt tine!! eu am bucur ac merg in Sicilia (palermo) unde nu am ami fost nicodata!!

akuma ma gandeam ca mi-as lua un mic concediu dupa paste sa stau mai multin pat, macar pana la 12 sapt. voi ce ziceti????


sa vedeti faza tare: azi imi zice una din agente: cam stramti blugii pt o viitoare mamica, la care sefii direct la pantalonii mei atintiti si au inceput sa rada :))

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

9


http://bd.lilypie.com/EvCDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Buna dimineata. Am revenit si eu.
Ieri am fost la munte si a fost foarte frumos, m-am simtit extraordinar.
Din pacate, aseara, cand am ajuns acasa am gasit din nou niste pete maronii, dar vad ca azi e mai bine, se transforma in galbui.Sper sa fie bine, mai ales ca de vreo 2 saptamani imi trecusera si sambata cand am fost la doctor mi-a spus ca totul e bine, ca bb e maricel (1,5cm) si mananca de zor.
Eu sper doar sa se mai fi intins pe acolo si sa mai elimine din ce era de eliminat.
Geany eu am fost diagnosticata cu uter retrovers la inceputul sarcinii - bine, eu stiam ca am uter retrovers de vreo 6 ani - dar mi-a spus doctorul ca acum a revenit in pozitie normala, din cauza sarcinii.

8+

Pana vine bubu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Cand ai facut echograf si ti-a spus ca uterul si-a revenit?
Eu am fost vineri cand aveam 5-6 saptamani si mi-a spus ca uterul e retrovers si sa dorm mult pe burta.
De atunci numai pe burta dorm si la tv ma uit tot culcata pe burta.

Geany 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

Eu cred ca o sa amin cit de mult momentul, cum abia m-am angajat ....
Nu mi-ati zis daca stiti cit e concediul prenatal?


------------------------
Flory 7+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Tu de pe ce data te-ai angajat?
Cand o sa nasti o sa ai 1 an ?

Alina 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Eu practic am plecat de la o firma la alta, la cea noua m-am angajat pe 2 feb, am lucrat la ambele in luna feb si din martie, de la 1 vreau sa imi mut cartea de munca la noua firma (Deocamdata o tot astept de la fortele de munca)

------------------------
Flory 7+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebika spune:

fetelor va rog sa ma terecti si pe mine pe listuta data nasterii mele :08.05.1980,
um:06.03.2007
dpn:11.12.2007

si sa imi trimiteti si mie parola ca sa pot sa incarc si eu poze si sa intru pe mailul comun
puteti sa imi trimiteti parola pe adresa mea de mail:adaburca@yahoo.com
multi pupici la burtici si la bebici

poze nunta
31.07.2004

vine bb
4+
-ADRIANA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Bebicule bine ai venit la noi si sa fii sanatoasa,acum te trec pe listuta

anca 8+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

La 4 saptamani am fost la prima eco si atunci era retrovers, mi-a spus si mie acelasi lucru, sa dorm pe burta.
La 5 sapt am fost din nou la doctor si deja era in pozitie intermediara, adica incepea sa se intoarca.
Acum la 8 saptamani era intors.

8+

Pana vine bubu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

quote:
Originally posted by pufulet74

Eu practic am plecat de la o firma la alta, la cea noua m-am angajat pe 2 feb, am lucrat la ambele in luna feb si din martie, de la 1 vreau sa imi mut cartea de munca la noua firma (Deocamdata o tot astept de la fortele de munca)

------------------------
Flory 7+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

aaaaaaa...... deci o sa ai 1 an,( ptr indemnizatie), ma gandeam ca nu ai destul ptr a primi acei bani.....

Alina 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geany_bc spune:

Pe mine m-a rechemat la 10 saptamani, pe 24 aprilie si pana atunci mai e mult.

Geany 6+

Mergi la inceput