Storcatorul de fructe Jack LaLanne's Power Juicer

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

S-ar putea ca magazinul sa fie firma separata de firma care vinde la televizor. Uita-te daca ai vreo hartie cu scris marunt pe spate despre posibilitatea de returnare.

In orice caz poti incerca sa faci o plangere la OPC si sa le explici cum induc in eroare ca si magazinul are aceleasi reguli ca cele pentru vanzarea online.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koko76 spune:

Buna! Eu am cumparat storcatorul Jack LaLanne's Power Juicer Express (este mai mic decat Power Juicer, mai compact, mai silentios si din cate am inteles are mai multe rotatii pe minut!) la sf lunii noiembrie cand am inceput diversificarea. A costat 5 milioane, dar va spun cu mana pe inima ca merita toti banii! Fac sucuri pt fete din tot felul de chestii(mere, portocale, mandarine, mineole, telina, morcovi, sfecla, ananas, mango, papaya). La achizitionarea storcatorului primiti instructiuni de folosire si o carte cu retete pt prepararea diferitelor sucuri. Merele, perele, struguri,etc se baga cu coaja coaja, samburi. Se spala si se baga cu totul. Citricele tb curatate de coaja, normal. La fructe cum ar fi mango, piersica, prune cu sambure mare se scoate samburele atata tot.
Eu una il recomand din tot sufletul. M-a scapat de o gramada de munca. La Ilinca, fetita mea cea mare, am folosit robotul si tb pt citrice sa fac sucul separat, pt mere si morcov, etc separat. Spalam la robot de ma saturam pt putin suc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Koko76 spune:

Rickutza are dreptate intr-o privinta. In instructiuni se precizeaza clar ca nu trebuie introduse banane, dar adevarul e ca banana nu are pic de suc. Si asta este un storcator. Deci teoretic trebuie sa aiba ce stoarce, nu-i asa? Stefania mea oricum mananca banana separat la ora 17 cu mar si cereale Humana! Poate eu am avut noroc cu Power Juicer Express-ul. Poate ca e mai bun decat celalat.

Mergi la inceput