Storcatorul de fructe Jack LaLanne's Power Juicer

Storcatorul de fructe Jack LaLanne's Power Juicer | Autor: Oana

Link direct la acest mesaj

Stiti reclama de la storcatorul de fructe al lui Jack LaLanne, batranelul acela sportiv? Aceea in care baga marul intreg si scoate sucul imediat, silentios, 6 milioane? Si-a cumparat cineva? Este ca in reclama? Este bun? Ce poti sa mai storci cu el? Anyone?...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Cred ca am vazut reclama la un moment dat in ro, dar il stiu pe batranele dupa cutie. DA, storcatorul este fff bun. Pacat ca nu il folosesc (sa spun de ce?)
Noi am dat 150E pe el acu 2 ani si ceva. Si am mai avut vreo 2 exemplare inaintea lui . Stoarce tot.

Daca erai mai aproape te invitam sa il vezi cum functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by DidiAlex
Pacat ca nu il folosesc (sa spun de ce?)



Spune de ce nu il folosesti? Nu inteleg, daca este asa de bun de ce?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Lucrurile la noi stau cam asa. L-am luat cand copilul avea 6 luni zi am zis sa ii dau sucuri. Dar, decat sa cumpar fructe din comertz pline de tot felul de substante chimice mai bine cumpar sucuri naturale. Fructele folosite la sucuri de producatori nu au asa de multe chimicale ca fructele prospete.

Acum, daca tu ai pom in curte sau stii de unde le cumperi alta poveste. La noi nu se merita. Asa ca l-am depozitat la subsol, imi ocupa spatiu inutil in bucatarie. Dar daca stiam nu il mai cumparam.

Ca aparat este ffff bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

citeste si aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68084&SearchTerms=Jack,LaLanne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

DidiAlex multumesc pt. raspuns acum am inteles, nu am pom ca stau la bloc dar parca tot mai mult as stoarce o fructa din piata decat sa cumpar un suc care stiu sigur ca e plin de conservanti si chimicale. Poate situatia e mai diferita in Ro decat in Germania.
Darria mersi pt. link desi dadusem initial o cautare nu mi-a gasit nimic tu ai fost mai norocoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Oana,

Eu am acel aparat Jack LaLanne, e bun nu zic nu,are un punct slab; cand pui mar cu coaja ,asa ca in reclama se opreste lama, deci trebuie sa cumperi mere mici.

Bazinul unde se strang rezidurile ,nu este foarte bine fixat si sare mereu pe perete bucati de coji de fructe.

Cioculetul pe unde iese sucul de fructe este prea jos si nu poti sa pui o cana mai mare ,deci trebuie sa schimbi imediat paharul ,altfel iti curge juce pe jos.

Eu nu pot spune ca nu sunt multumita,e ok,dar nu este chiar asa "the best"



Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

apropos de fructele din piata:

Mare atentie la nitrati si alte chimicale acumulate in coaja fructului ex. mar,para
Pentru bebei este interzis

Ionica Mama de Sophia 06 septembrie2006
http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica/pictures

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by ionica
cand pui mar cu coaja ,asa ca in reclama se opreste lama, deci trebuie sa cumperi mere mici.

Bazinul unde se strang rezidurile ,nu este foarte bine fixat si sare mereu pe perete bucati de coji de fructe.




Ionica, mersi pt. raspuns, si cum adica daca marul are coaja se opreste robotul? Poate daca e coaja mai groasa sau cum? In reclama nu se opreste... Sa nu imi spui ca trebuie sa curat merele sau perele inainte ca eu tocmai de asta voiam sa scap...
Si bazinul acela de colectare a reziduurilor are iesire in afara de ajung cojile pe perete? Eu credeam ca este undeva inauntru.

Si voiam sa mai intreb pe voi cele care au acest robot daca pot sa fac si suc de cirese sau de visine cu el ? Sau mai intai trebuie sa le scot samburii? Banuiesc ca da...
Si ce alte fructe mai pot stoarce cu el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Noi n-am avut incredere in reclama de la tv,ne-am cumparat de la gastroback (inox,cutite din titan,cuva pt coji plastic)cana pt suc de 1l.
Il folosim cu succes la legume si fructe(mere,morcov,citrice,telina,patrunjel,sfecla)cand facem suc(aproape zilnic)nu ne incurcam cu un pahar,facem cate 2/3 litri si asteptam cu interes sa apara alte fructe pe piata .

Adriana si-atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rickutza spune:

Buna forumistilor!
Tocmai mi-am luat un astfel de storcator si sunt f dezamagita de el si de acest top shop!! Asta este, mi-am luat si eu o mare teapa!
Storcatorul Jack LaLanne nu isi merita deloc banii!! Sa va spun de ce sunt nemultumita de storcator:
1. Se asambleaza-dezasambleaza greu.
2. In nici un caz nu da cu 30 % mai mult suc decat "orice alt produs similar".
3. Vechiul meu storcator are 2 trepte de viteza, poti stoarce in el si fructe f coapte gen banane sau pere, storcatorul lor nu!!
4. Storcatorul lor se spala f greu, sita are o adancitura pe margine pe care nu o poti spala decat cu o perie, pt ca altfel iti tai mainile. Si la banii astia nu au fost in stare sa puna acolo si o perie de curatat! Se curata greu si tuturoiul ala pe unde curge sucul!
Nu va mai spun ca vechiul meu storcator se spala usor, mi-au dat si perie, pe care nu o folosesc oricum pt ca pot sa spal si cu mana.
5. Si nu in ultimul rand, vechiul meu storcator costa sub jumatate din cat costa Jack Lalanne.
Cred ca mai imi vin in minte cateva defecte, dar cred ca e deajuns ce am scris sus.
Sa va mai spun ca am vrut sa il returnez si mi-au zis ca nu se poate?!!
Eu nu l-am comandat prin telefon ci l-am trimis pe sot sa il cumpere de la magazinul lor, ala de langa mag Unirea, iar ei au spus ca se returneaza banii doar la aia de il comanda prin telefon sau internet. Asta pt ca daca te duci la ei in magazin poti sa vezi storcatorul si sa pui si intrebari vanzatoarelor. Ati auzit asa o aberatie? Parca daca il comandam la telefon nu puteam sa pun intrebari.
De unde poti sti in magazin daca acel storcator isi merita banii si face ceea ce se lauda la tv? Nu poti sti, normal, tr sa mergi acasa si sa il testezi bagand fructe in el, ceea ce, evident nu poti face in magazinul lor.
Chiar sunt curioasa daca a incercat cineva sa returneze un astfel de storcator comandat telefonic.
Probabil ca e o procedura infioaratoare, ca sa te faca sa te razgandesti.
Eu sunt suparata ca am fost asa proasta si mi-am luat teapa.
Imi poate da cineva o sugestie cum pot sa imi iau totusi banii inapoi, sau macar sa le fac zile negre.
Nu vreau sa ma resemnez, ca probabil pe asta se bazeaza si ei! vreau sa ma fac auzita in vreun fel. Primul pas l-am facut: i-am ponegrit aici, urmeaza si alte forumuri!

Mergi la inceput