Mamici de septembrie - octombrie 2007 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

La multi ani tuturor de Florii!
Sa fim sanatoase si sa trecem cu bine peste toate momentele delicate din aceasta perioada.
tutror .


isabeluta14+
bebita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

la multi ani tuturor floricelelor.sa fiti sanatoase si fericite.

marushka, unde esti iubita? da un semn!!!!
roxana, mi-au ajuns si mie in sfarsit pastilele.asa bucuroasa sunt.... offff
sper sa vii numai cu vesti bune.

toate burticile.sa aveti o duminica superba!


danielle 14+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

In primul rand La multi ani! tuturor celor cu nume de floare dar si noua care inflorim de la o zi la alta datorita burticilor noaste! Imi pare sincer rau pentru fetele cu probleme... si nu va mai faceti atatea griji ca le faceti rau bebeilor(care sunt convinsa ca sunt bine).
Eu deocamdata va citesc mai mult ca sa va cunosc mai bine pe fiecare-n parte. Imi pare rau ca n-am descoperit mai de mult acest forum ca sa fiu de la inceputul odiseei alaturi de voi. Dar incet-incet voi deveni si eu una de-a voastra

Iuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

iuliana, bine ai venit.sa ai sarcina usoara si bebe sanatos! cate saptamani de sarcina ai?
te pup si sper sa iti placa aici la noi.


danielle 14+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi_ana25 spune:

pentru toate florile si boboceii ce urmeaza sa infloreasca, sa fim cu totii sanatosi si sa ne bucuram de frumusetile vietii!!! la multi ani!!!
Iuli bine ai venit si sarcina lipsita de griji!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by danielle02
mi-au ajuns si mie in sfarsit pastilele.asa bucuroasa sunt...


Spune mai bine cum au fost carnatii!?

12+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Va multumesc fetelor pentru primire!
Danielle, sunt in 16 saptamani si jumate si am inceput deja sa-l simt de o saptamana cum se foieste mititelul. E o senzatie ...

Iuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuli8700 spune:

Fetelor, am o intrebare ... cum pot pune si eu in josul mesajului in cate saptamani sunt ...si de asemenea cum ma pot alatura si eu listei gravidutelor de sept-oct 2007?


Iuliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani pentru toate floricele

Iuliana, bine ai venit

Carpatina, felicitari pentru fetita si pentru rezultatele bune.

Nature si Roxana, mult succes la amnio. Sunteti niste curajoase .

Maruska, , in numarul de aprilie al revistei mami, scrie despre laparoschizis: "Copilasul are sanse foarte mari sa supravietuiasca, cu conditia sa poata fi operat, de preferat, chiar in ziua nasterii. Astfel scade riscul de infectie si operatia are sanse de reusita in proportie de peste 80%."


Mandarinutza 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Danielle, bine ca ai acum No Spa, dar nu abuza, ia numai cand e nevoie. Nu ai mai zis daca ai mai avut contractii sau sangerari. Sa imi zici cand vine scrisorica, daca o ajunge. In alta ordine de idei, spune si mie ce tratament naturist dau aia la contractii ca sa stiu macar de curiozitate.

Carpatina, tu esti dushul meu rece. Eu asa sunt sucita si ametita in atitudine, deci sa nu te miri daca mai vezi ameteli d-astea de la mine. Sigur ca pot suna si eu, deja le-am scris in engleza. Problema era daca suna cineva care vorbeste germana. Oricum a sunat si azi si i-au zis sa revina maine dupa ora 8. Numai ca eu voiam sa fiu de urgenta infiintata la noi. Stiu ca daca simt eu ca e mai bine acolo, atunci acolo trebuie sa merg. Numai ca acolo nu merge asa de pe o zi pe alta, dupa aceea vine Paste, si dupa Paste se interneaza tata in spital si nu o mai am pe mama sa ma ajute cu fata si nici pe altcineva, ma refer cat nu o sa am voie sa fac eforturi.

Iuli, la profil iti completezi la semnatura si bifezi sa apara semnatura la orice mesaj. Acolo poti sa iti pui nr de sapt. Pentru graviduta cred ca scrii .



Rox 18+
si Alexandra Maria (10.02.2004)

Mergi la inceput