Piticodromul de sept-oct 2005 (176)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Valeria, felicitari! Ce frumooos. Sarcina usoara si bebelus sanatos si frumos!

Antonia, nu mai stiu exact, oricum la 3 luni jumate dormea singur deja. Stiu asta pt. ca atunci am avut botezul si a dormit in patutul lui dupa aceea.

Norina, bafta sa treaca febra. Te cred cu impuscatul. Sanatate multa!

Ruxandra cu aka Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Irina, pe linga cele 3 educatoare au mai plecat si peste 10 copii in ultima luna.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Valeria, felicitari !!

Antonia, ma bucur ca se inteleg fratii.
Cred ca vine sa ii mananci cand se iubesc amandoi, stiu cum e.
Pe masura ce va creste Sa, va fi si mai frumos.

Cu cresa, ce sa zic, eterna poveste a firmelor din Romania care nu stiu sa isi pastreze oamenii buni.
Sa vedem pe cine vor gasi ca si inlocuitor, noi vrem sa ramanem pana in septembrie. De la ei din grupa nu pleaca decat Miru, ceilalti copii raman.

Decat sa o duc intr-o gradi noua, cu alt personal, alti copii, alt mediu mai bine stam aici. Eu asa ma gandesc.
Noi bona nu avem, si nici nu vreau sa o iau de la capat cu cautarea.
Suntem pro cresa/gradinita.

Nu ne permitem si bona si gradi si after-school.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Valeria felicitari !!! Sarcina usoara si un bb sanatos!

Ioana inca 10?!?! Acum parca ma bucur si mai mult ca ai retras-o pe Miru.

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Irina, au plecat cu educatoarele la gradinita unde s-au dus.
Valoarea unei institutii sta si in oamenii ei, de asta zic ca pacat ca au lasat educatoarele (si de la grupa mare, si la grupa Ancutei) sa plece.

Of, iar m-am apucat sa vb. de cresa, si am uitat esentialul : au adus hainute din colectia Orchestra la MiniBlu la preturi rezonabile (40ron compleu : tricou si pantaloni 3/4).
Cica au exclusivitate: se desfiinteaza celelalte magazine Orchestra din Bucuresti.



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diplodocus spune:

Salutare, salutare!
Noi am fost azi la Cluj si Luca e bineeeeeeee!!!!!!!!!
Trebuie totusi monitorizat sa vedem cum evolueaza acest"discret sindrom de hepatocitoliza"

Am recuperat din urma...Multumiri celor ce ne-au admirat
CRISTINA-am vazut pozele cu Victor, anca si fratele de cruce
E totala faza cu sucul de peste
ALINAM-Luca a primit caruciorul de la o prietena de-a lui, dar e super incintat si mindru sa-si plimbe jucariile cu el
CORSGE-wow...cite stie Patricia? Cred k e o perioada de sedimentare, cum zici, o sa vormeasca iar, stai fara grija
NICOLE- si eu i-am dat de citeva ori kiwila Luca, dar acum am renuntzat, pina anul viitor
CODRUTZZA-cum e Petra? Mai are febra?
IRINA- foarte frumoasa lustra...mi-ai dai o idee buna pt camera lui b2
Dr ALINA-curaj...o sa te abtii sa le compari pe fete...esti destul de "instruita" pentru acest lucru
VALERIA-felicitari si sarcina usoara


Luca-Mihnea Cel Voinic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

BUNA ZIUA PITICODROM
VALERIA
ANTOsa te simti bine.sa dea Dumnezeu sa fie bine.
eu intrat,citit tot si acum plecat...poate sa spun cate ceva ca vazui ca vorbeati de mancare...al meu copil nu mai papa nici branza nici ou,cascaval nu,ciorba putin,branza cu smantana nu,doar mamaliga...in consecinta ii fac branza cu oua si stafide si un pic de zahar la cuptor,asa mai mananca cate un pic...si uite asa mancam noi doar peste,ficat si carnita de pui...dar sper sa fie doar o perioada...si cate ceva despre cuvinte...spune mai nou twwety,la toate animalele care seamana cu calul:iha...nu spune multe cuvinte,dar intelege tot...si mai ales cand ii spun sa-i dea iubire lui mami si se apropie cu fata de fata mea.....gata plec sanatate la pitici si mamici...

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 23+
["url=http://new.photos.yahoo.com/oanavpopa/albums"][/url]

"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Diplodocus felicitari !

Irina, mami de Vladut (26.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Diplodocus, Bravo! Tot inainte!

Valeria, ce veste buna! Sa fie intr-un ceas bun si sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Cristina cge, bine ca ti-ai amintit sa ne zici de Orchestra! Eu am vazut ca a disparut Orchestra din Orhideea, am inteles ca la Iasi mai este si acolo nu ajung Imi placeau hainutele de la ei si aveau si incaltaminte buna! Oricum trebuie sa ajung la Miniblu sa mai fac aprovizionarea cu ciorapei! I.am cumparat o droaie de ciorapi lungi de 12-18 luni care ii sunt f f mari si i se aduna pe picioruse, zici ca e de capatat. La Miniblu au niste ciorapi care ii vin f bine, marimea 9-18 luni, chiar sunt incantata! Cred ca p-astia pe care ii are mari o sa ii poarte pe la 3 ani, la cum arata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natydea spune:

Buna la toata lumea!
Noi nu am ma avut timp de net in ultima vreme dar sper sa recuperam. Darius a fost in perioada de glorie cu masele si canini, deci scancit si Denis vrea numai in brate. Greseala a fost a mea pentru ca l-am tinut in brate cat dormea fratesu de frica sa nu-l trezeasca si acum nu ma mai lasa.
In rest sunt fericita cu cei 2 baieti ai mei, alb si negru, dar vreau o pauza! Macar de 24 de ore.
Va pup si mai revin.

Mergi la inceput