Mamici de noiembrie-decembrie2007(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

RGE eu am fost la eco la 6 saptamani si fatul avea 4,si mi-a spus dctorita ca ecograful arata ca am 7 saptamani si fatul 5 zile..Dar tu te iei dupa ultimul CM.Ca dupa asta se calculeaza DPN.

poze
vine bebe

Ramonel8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

Doamne..pe mine m-a depasit deja...dupa UM DPN este 26.10...iar la ecografie mi-a iesit DPN 02.11......este totul in regula nu?! iar eu nasc la mijloc

ROXANA 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

si tot dupa UM doctora mea are un calendar special si ei i-a iesit DPN 28 octombrie

ROXANA 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Buna gravidutzelor!

Pt calculul varstei sarcinii intr-adevar se ia dupa UM, dar numai dc ai ciclul regulat. Eu nu il am, dar eu stiu cand am avut ovulatia pt ca am facut monitorizare, deci in loc de ziua 14 am avut in ziua 19, deci eu tb sa calculez de la UM + 5 zile, dar oricum la prima eco mi-a iesit si mai mica sarcina fatza de ce calculasem eu de la ovulatie. Astept acuma sa vad ce imi zice vineri la urmatoarea eco cam cat ar avea sarcina. Cert este ca mai tarziu se ia dupa eco de la 12 sau 14 sapt, asa am mai citit. Sa vedem.

Pe mine inca ma mai doare di cand in cand burtica si am observat ca atunci cand ma doare incepe imediat sa imi fie greata si sa vars.

Ali_bia adauga si capitolul 6 in lista de la inceput.
bb_yasmi felicitari pt bebel, abia astept si eu sa ajung vineri si sper sa ii aud inimioara.

Va pup.

Anca 7+
Vine bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

A citit intr-o carte ca se calculeaza asa.La data ultimei menstruatii se adauga 7 zile,apoi se scad 3 luni.

poze
vine bebe

Ramonel8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

Buna gravidutzelor!

Pt calculul varstei sarcinii intr-adevar se ia dupa UM, dar numai dc ai ciclul regulat. Eu nu il am, dar eu stiu cand am avut ovulatia pt ca am facut monitorizare, deci in loc de ziua 14 am avut in ziua 19, deci eu tb sa calculez de la UM + 5 zile, dar oricum la prima eco mi-a iesit si mai mica sarcina fatza de ce calculasem eu de la ovulatie. Astept acuma sa vad ce imi zice vineri la urmatoarea eco cam cat ar avea sarcina. Cert este ca mai tarziu se ia dupa eco de la 12 sau 14 sapt, asa am mai citit. Sa vedem.

Pe mine inca ma mai doare di cand in cand burtica si am observat ca atunci cand ma doare incepe imediat sa imi fie greata si sa vars.

Ali_bia adauga si capitolul 6 in lista de la inceput.
bb_yasmi felicitari pt bebel, abia astept si eu sa ajung vineri si sper sa ii aud inimioara.

Va pup.

Anca 7+
Vine bebe

stiu ca trebuie dar sunt prea grea de cap si dupa n n n n si n explicatii tot nu am reusit. O sa mai incerc dar daca nu pot o sa modifice cea care o sa deschida urm capitol

Alina5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

bb_yasmisa-ti traiasca samburelul.
Abia astept sa ma duc si eu sambata la eco sa vad ce se mai intampla si cum a crescut.

7+

Pana vine bubu

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annitha_cl spune:

Buna, fetelor... Am scapat de luat si sange, dar tipa mi-a spart vena asa ca am ditamai vanataia si ma doare mana de mor.
Mi-am luat si salopeta de la " Rococo" si e super...sunt super incantata de achizitie si ma simt foarte bine in ea. Mie imi este putin cam somn dar trebuie sa fac si mancare si lectii cu Andrei...


copilul meu



alte poze


Cristina 8+

"Nici o alta bogatie nu e mai scumpa decat copilul, fiindca e rupt din suflet si legat de el."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Felicitari BB_yasmi. Pe poza scrie ca are 15 mm sau n-am vazut eu bine?
Super! Abia astept si eu momentul, dar tocmai dupa Pasti!...Mai e multicel.
Eu sa stiti ca intru mai rar pentru ca mi-e rau, aseara ma dureau si ochii in orbite de atata si mi se inclestase si gura. Ma latra si cainele!

Acum am mancat niste paine prajita cu iaurt si parca ma simt putin mai bine.

Voi sunteti atat de active si mie imi vine sa stau numai in pat

Pupici
5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cristina cat ai dat pe ea?
Ce mai aveau pe acolo ptr gravidute?

anca 7+

vine bebe....
poze

Mergi la inceput