Bucurii de sept-oct 2006 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

Fetelor, nu am mai scris de mult din cauza de vizita parinti, dar a reusit sa recuperez azi ce ati scris.
Beatrix ii doresc multa sanatate lui Eric, sa nu ajungeti la spital.
Mirabela foarte frumos tortul vostru, felicitari pentru statul in fundic si sa treceti cu bine de viitoarele controale.

Noi maine mergem la spital sa recoltam o noua analiza, probabil ca vom petrece iar vreo 3 ore sa ni se faca fisa de internare obligatorie. Suntem cam deprimati amandoi, si eu si taticul, acum in prag de Pasti e posibil sa ne "pasca" o internare in cazul in care urocultura iese pozitiva si tratamentul lui David va fi injectabil. Am inceput sa o luam razna tot analizand situatia, avem impresia ca nu facem noi ceva corect si de-asta copilul se reinfecteaza.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

APEL

daca zariti pe undeva fotoliu auto INGLESINA MOOVY rosu cu gri
dati-mi va rog de stire


hai mai alina, ca nu sunt chiar o



Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)

cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ignatica- imi pare tare rau prin ce treceti, trebuie sa fiti tari, desi stiu ca e usor de zis greu de facut, si cred ca nu ar trebui sa va faceti tot felul de procese de constiinta cum ca nu faceti ceea ce trebuie...pana la urma fiecare organism e unic si fiecare reactioneaza in felul lui...Sa dea Domnu' ca totul sa fie bine si sa nu fie cazul de internare acum in prag de Paste!!!multi ici de la noi!

Mamica fericita de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Pupici si bebici sanatosi si mancaciosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ignatica - multa putere si rabdare, incet-incet o sa scapati si voi de toate problemele. Si nu va mai invinuiti, ca stii bine ca faceti tot ce va este in putere ca sa-i asigurati copilului ce-i mai bun. Va pupam si va dorim sanatate!
Marina - poate se va rezolva si la voi cu somnul. Sa dea Dumnezeu!


Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

Mamici care v-ati confruntat cu asa ceva sau au avut bebeii cute in plus, neaparat au fost si probleme sau nu e relevanta chestia asta? Stiu ca doar Adriana-mica a avut probleme, mai este cineva?





Si noua ne-a recomandat pediatra sa mergem la control la ortoped pentru displazia de sold iar acesta ne-a trimis sa facem radiografie. A insistat sa facem radiografie si nu echografie pentru a vedea ambele solduri deodata (in aceeasi imagine) spre deosebire de echografie unde vede fiecare sold separat ... sper ca ai inteles, nu stiu daca m-am exprimat prea bine. La noi din fericire nu este nici o problema. Speram sa nu aveti si voi nici o problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:



Marina multa sanatate Marucai.

Ignatica imi pare rau ca Davidutzu are iar probleme,dar nu cred , ca gresiti voi ceva.Diana cand era mica facea f. des infectie urinara - la 3-4 luni aveam mereu probleme la analize.In jur de 2 ani s-a rezolvat- la noi facea infectie de la constipatie.Cand s-a reglat tranzitul intestinal nu a mai facut.

Pufy sanatate la piticutz.

Mirabelac si noi avem o cuta in plus,dar nu avem probleme la sold.Sper sa fie bine si puiutzul tau.Super tortul.

Am uitat data trecuta sa va multumesc pt. urarile de 6 luni.O fac acum- MULTUMIM.

La 6 luni Reby are greutatea 8,8kg si 70 cm.Spune mama ( adica stie cine e),tata dar aici nu sunt sigura ca recunoaste persoana,baba, dada...de fapt am mai spus odata asta la alta postare dar sunt tare multumita de ea.Mergem si de-a busilea (nu in 4 labe) ci topaie cu genunchii indoiti,apoi muta manutele pana ajunge unde vrea ea.
Cam atat despre noi la 6 luni- scuze pt. relatarile cu intarziere dar timpul este taaaree scurt pt. mine.Pe Diana nu o mai duc la gradi ca ne saturasem de mucisori,asa cu 2 pitice acasa e greu - stiu ele mamicile cu 2 copii cum e.

si o noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ignatica spune:

alexutza, cristina va multumesc pentru incurajari.
roxanae ma bucur ca mi-ai impartasit experienta ta, ma bucur ca ma incurajezi ca se va repara. Intr-adevar David a fost cam constipat la 3 luni cand a facut a doua infectie, dar acum chiar face kk zilnic si destul de des ( 2-3 ori), deci nu as pune reinfectarea pe baza constipatiei de data asta. Ma gandesc acum ca de la scaun des sa nu fi aparut. Mai avem si beleaua ca nu prea bea lichide in afara de laptic, mna chinui si cu ceaiul si cu apa, pentru ca le accepta foarte greu.

Ignatica - mamica de David (29 iulie 2006)



Nasterea sufletelului nostru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Buna fetelor!
N-am mai scris de saptamana trecuta din lipsa de timp si in week-end am fost plecati la parinti la Bihor.
Trebuie sa recuperez cu cititul ca nu sunt "la curent".

Raportam si noi al doilea dintisor la 6 luni si 3 saptamani si stam in fundulet, nu mult, acum suntem abia la inceput.
Rog fetele care se ocupa de listuta sa ne treaca si pe noi.

Mirabela,Adelina nu are o cuta in plus, dar sunt inegale cutele, am facut eco de sold si dr. a zis ca e ok, sa mai repetam la 1 an sa vedem daca a evoluat tot asa normal.

Ignatica, tinem pumnii sa fie bine, multa sanatate lui David, sunt alaturi de voi si eu.

Merg sa lecturez...

A, avem si pozici noi, incepand de aici.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze 1, poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Marina sanatate la Maruca si sper si eu sa-i revina apetitul si sa ai laptic destul.

Beatrix sper ca Eric e mai bine si ca ne dati vesti bune cat de curand. Sanatate multa si sa va faceti bine

Ignatica sanatate multa la Davidutzu si tinem pumnii sa va faceti bine cat de repede iar problemele sa dispara rapid si sa nici nu iti mai aduci aminte ca ai trecut prin asa ceva.

Roxanae felicitari pentru progresele lui Reby, vad ca e maricica pitica, ha ha...sa va traiasca si imi inchipui ca n-ai timp de nimic cu amandoua acasa. Alexia mea merge la gradi in timpul saptamanii iar in weekend sa te tii...nici nu-mi pot imagina cum e cu 3 copii...dar m-as baga mai incolo

Alina super pozele cu Adelina, e o scumpa foc, o draguta si frumusica si felicitari pentru al 2-lea dintisor , la cat mai multi si fara mult plans

mai fetelor, voi cum va da-ti seama ca puiutii au infectie urinara????? doar de la analize sau exista un miros specific al urinei???? ca aici astia nu iti fac in veci analize...eu abia astept sa vin in tara la vara si sa le fac la fete niste analize sa stiu cum stam...si sa vad si ce grupe sanguine au fiecare ca nici macar asta nu stiu.

Aduta mea e si ea plangacioasa, s-a culcat acuma seara si s-a trezit dupa vreo 2 ore plangand si de-abia am potolit-o. Cred ca e de la dintisori ca alta explicatie nu vad..i-am pus gel si pana la urma a adormit..ea e mult mai sensibila la durere ca si Alexia asa ca o sa am de tras. La Alexia i-am descoperit intamplator primul dintisor si nici macar nu a plans.

Mirabela mersi de reteta de tort, o sa fac si eu cu siguranta. Sper sa va iasa bine analizele si sa nu aveti nimic la soldulet.

Asteptam poze de la intalnire...:)))))

Cici,Alexia ( 22.12.2004) si Ada ( 17.09.2006)
Poze
Poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Poftiti la mamici de Bucurii!
revin si eu in curand.

Mami de Vlad (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea

Mergi la inceput