haine second hand

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jazz spune:

80% din garderoba mea e de la "second hand"! Ce m-as face eu fara "consignment shops" (cum se numesc aici)? Am cateva pe care le frecventez in fiecare Sambata... da' de departe preferatul e unul care accepta numai "designer clothes" si de la care imi cumpar jeans-i si chestii de boutique de care nici n-as putea sa ma ating in stare noua...
Aici daca te-ai saturat de toalele tale le duci la consignment shops, ei le vand si iti dau un procent. Trebuie sa fie spalate, calcate, pe umeras.
Reciclez, reciclez si iar reciclez.
Taman acu' mi-am adus aminte ca urmaresc o fusta Neesh care mai are cateva zile si o sa fie 25% off (din $75). E nou-nouta, manc-o mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Eu merg la magazinele second si gasesc numai chesti unicat! ca sa nu mai zic ca mi-am gasit o geanta Coach la numai 5$ iar geanta "noua" costa 160$...



POZE

"Happiness is not having what you want.It is wanting what you have."Anonymous

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Haine de le second hand NU!
Altceva,poate,de ex. aparatura (multa,poate majoritatea noua).dar haine nu,pina acum nici macar nu m-am uitat in coltul cu haine,sincer simt o repulsie.
Aici gasesti si plasma tv,aspiratoare,camere video,tv...adica tot felul de aparatura electrocasnica,mobila,etc...astea sunt funny de privit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns renah spune:

Nu, si nu am cumparat niciodata nimic. Nu as putea sa port ceva ce a mai fost purtat de altcineva nu m-as simti in largul meu oricat le-as dezinfecta. Nici nu este igienic. Nu m-as simti mai bine daca ar avea o eticheta faimoasa(fac o mica paranteza sa va spun de hainute cumparate de la faimosul Victoria's Secret si care sunt sub orice critica, inferioare calitativ multor no-nameuri fabricate in Ro ). Pentru mine conteaza ca materialul sa fie de buna calitate daca se poate bumbac 100%.Prefer haine mai putine si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am cumparat si voi mai cumpara. In anumite conditii, dar tot aia se cheama.
Cei care trec prin Tg. Jiu stiu despre ce vorbesc. Dar nici in Cluj, Gheorgheni sau Oradea nu mi-e rusine...

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Si eu am fost la inceput contra SH-urilor, dar s-a deschis unul chiar la parterul blocului meu. Am intrat la deschidere- haine noi si super faine. Mi-am luat camasi si pentru giza mea niste sarafane de raiat si de blug superbe si noi. Intr-adevar ca si calitate nu se compara cu ce e pe la noi.bine...facind exceptie poate de marfurile de firma...Cind am vazut ca intra medici, farmacisti, profesori in el si ca dimineata la deschidere e coada ....si vin din tot orasul...
Nici eu nu cumpar incaltaminte si lenjerie intima, si parca nici lenjeri ede pat nu asa lua. in schimb perdele si fetze de masa merg... am luat niste cersafuri cu elastic dar le folosesc ca huse pentru coltar ca fii-mea isi pune labutzele peste tot, si decit sa fac sau sa comand merge improvizatia.

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Da, cumpar.In fiecare miercuri si joi la noi e piata cu astfel de lucruri.Gasesc lucruri frumoase si de calitate ff buna la preturi incredibil de mici.Mi-am cumparat costume (fusta cu sacou, pantalon cu sacou), tricouri, posete si multe, multe altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Florenza,prietena mea are magazin vis - a -vis de Bank Post,sediul central.Spune-i ca ai aflat de ea de la mine si iti va pune deoparte ce are frumos.Pt oradence,daca aveti nervi ,haideti lunea la OCICO ( habar nu am cuum se scrie)!Luni mi-am luat un costum de baie cu eticheta ,marca Thriumf ,la 1 ron.La 2 ron sunt o gramada de blugi de marca dar nu numere mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

viana...1 ron mama...?
poate 10 roni....
Vin si eu!!!!!

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Si eu mi-am cumparat o futa de piele neagr , groasa , 3/4 , cu talie joasa , noua , cu doar 20.000 de lei vechi

Mergi la inceput