Peste fara oase?

Peste fara oase? | Autor: coraly

Link direct la acest mesaj

Fetelor, eu m-am saturat sa tot aleg cu lupa oasele din cod sau merluciu -presupuse a fi fara oase! Nu stiti cumva ce peste pot gasi fara oase? Sau ce marca de distribuitor? Ca poate acelasi tip de peste la unii are oase si la altii e curatat.

Merci!

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Coraly, nici eu nu am gasit pina acum o oferta de peste fara oase ! Tot ce am cumparat - file de orice peste, avea oase mititele si recunosc ca si eu una m-am saturat sa tooot culeg la ele ! As fi tare fericita sa fie cineva care sa stie vreo marca, vreun producator care sa aiba in oferta file de peste FARA oase !!
Astept cu interes si alte postari !!
Sanatate multa va doresc !


Alice si Andrei
Poze 2004 2005 2006 2007
www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Fetelor,eu nu mananc peste,insa fi-miu e mare amator,asa ca,o data am fost la cineva in vizita si l-a servit pe baiat cu zargan...nu stiu daca ati auzit de specimenul asta de peste,traieste in Marea Neagra,e cam scump pe piata.M-am uita la copil cum mananca si am observat ca animalul era doar cu coloana vertebrala...Acum eu scriu ce am vazut,ca de mancat nu am mancat!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana si
Ea e TOYO...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Eu am pus subiectul asta la parintii intreaba pt. ca acolo intra mai multi parinti si ma gandeam ca au experienta in asa ceva.

Coraly si Sergiu (3 ian 2005)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

eu mananc macrou(in ultimul timp s-a spus ca este pestele saracilor din Ro). nu are decat sira spinarii.
un alt peste fara oase si foarte gustos este novacul.
sau file de salau.



Mari

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

eu pt cezar ( 1 an si 10 luni) cumpar, salau, are doar sira spinarii,
sau file de PANGASIUS , asta n-are oase deloc si e f bun la gust
iar pt noi somon, file, are 3 oase mari daca ai ghinion s ale gasesti de obicei nu are nici un os



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

http://diaet.abnehmen-forum.com/diet/tickerd/showimg-1noteP_1sternP_67_60_52_abs.png
*******Adrianafedorca - An-k - Deea - Cornelia*******

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

cred ca depinde si de unde il iei. Eu luam cod tocmai ca nu avea oase. Si guvidele nu are decat sira si are gust bun. In schimb macroul mi s pare cu oase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutarozy spune:

Noi mancam numai file de salau si pana acum nu am gasit nici un os. Cumparam numai din acela congelat, marca nu o stiu exact.
Daca iti place pestele gras, atunci, cumpara file de somon. Nu o sa gasesti oase in el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

alti pesti ar fi mahi mahi, tilapia, somon - nici unu nu are oase si sunt foarte gustosi

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alias spune:

Salaul nu are oase si e foarte gustos.

Si pangasius (parca asa se cheama).este bun.

O primavara fumoasa tuturor!

Alias

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Coraly, tot salau luam si noi! Iei unul mai mare si ala are sigur doar sira spinarii si e super gustos!
Cand nu iau salau tot merluciu file mai mancam, dar tot asa caut sa fie mai gros si nu prea gasesc oase in el.

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput