*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

ELTEKA, pt dureri musculare cauta magneziu. Au japonezii aia ai tai.

Printre scutete, patutzuri si carucioare precum si alte dureri va rog sa cititi cand aveti chef sau nu aveti chef de nimik aici Dialoguri cu Copilul Atomic .
..povestea unui spiridus si a unei mame care isi creste copilul cu o dragoste care te moleseste.
Cred ca le stiu pe de rost. Fac bine la suflet!!!!


....iar pt alte dureri si dorintze aici www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=11297&hl=cornuri" target="_blank">cornuri mh, mh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

Elteka, nu esti singura...
si pe mine ma dor mainile pt ca se umfla... recunosc, nu pot sa renunt la sare, asa ca...
incearca sa nu mai mananci sarat si sa bei multa apa... trecem noi si peste asta
Sa stii ca si eu am facut imunoglobulina pt rh negativ, dar nu m-a durut deloc... chiar ma intrebam daca mi-a facut injectia ca lumea...

Mamibiutza 32+ cu Maria Eleonora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mamibiutza spune:

MUltumesc pentru primire, fetelor
M-am trezit eu cam tarziu, dar...
Ma bucur ca sunt impreuna cu voi macar pe ultima suta de metri [:}]

Mamibiutza 32+ cu Maria Eleonora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

DidiAlex, bine ca mi-ai amintit, ca uitasem sa iau vitaminele azi! Nu stiu ce sa zic, eu iau dinainte de sarcina cu vreo luna jumatate un complex de vitamine si n-am intrerupt de atunci (cica sunt pentru conceptie, sarcina si alaptare). M-am uitat pe prospect si vad ca au doar 150mg magneziu, adica 50% din doza zilnica necesara... Oare sa mai suplimentez?

Doctorii din Japonia nu recomanda vitaminele de nici o culoare...Dar gasesti in magazin, trebuie doar sa stii ce vrei.

Abia astept sa vin din deplasarea de maine/poimaine sa citesc pe linkurile trimise!

Mamibiutza (bine ai venit ), mie nu mi se umfla mainile, nici picioarele de cand am cam taiat sarea...Dar durerea asta in degetele de la maini e ingrozitoare...Auzi, sa ma doara pe mine degetul inelar Tocami acolo...Parc-as fi in povesti nemuritoare...Citesc de ceva "Carpal Tunnel Syndrome"...

Trece-trece, tot asta imi zic si eu...Pana atunci o sa-mi trag cu capul de pereti uite asa ca asta, cu patima:

Eu tot nu pot sa cred ca dupa ce nasti, trec toate, uite-asa, deodata...

Asa creste bebe
Si asa creste burtica mea
Poza minunii mele/Viata in formare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

, burticute!

Eu sunt un pic suparata ca nu mai ajung azi la doctor. M-au sunat acum jumatate de ora (doar ce plecasem de la munca) sa ma anunte ca dl dr nu vine azi la cabinet si m-au reprogramat pentru maine. Ufff, si eram asa entuziasmata ca o sa-l vad iar pe asta mic...
Mai vroiam sa va mai scriu ceva, dar de suparare am uitat.

Valentina 33+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Elteka hai ca acum am vazut mesajul tau. Crede-ma ca nu am timp sa ma uit la mesajele din urma , de aceea te rog sa-mi zici despre ce produse vrei sa-ti zic? Am vazut ca intrebai la "viata in Jp " de carucioare parca. Eu pana la urma mi-am luat Combi , sistem travel. Am fost ieri la Toys`R `Us la mama naibii, in Oita ( ca asta din Miyazaki e varza!!) si nu am gasit nimic nimic din ce ma interesa. Un haos total.

Magneziu si fel de fel de vitamine gasesti la raionul de mamici. Sunt si pe categorii am vazut: inainte de sarcina, in timpul sarcinii, in timpul alaptarii etc. Si sunt si fel si fel de produse cu vitamine: biscuiti cu acid folic, napolitane cu Ca si Mg- de-asta mi-am cumparat si eu si sunt SUPER bune la gust. Iti vine sa mananci in nestire.

In Kumamoto eu sunt pe 22, deci joi. Oricum saptamana asta se anunta una de tot rahatul , dpdv profesional. Sa ma vad odata sambata seara si pot sa respir usurata.

Eu cred ca am racit ca-mi curge nasul si de vreo cateva ore vad ca-mi curge si sange din nas . Ma doare si gatul si mi-e greu sa inghit. ( m-au disperat si japii de prin jurul meu cu "influentza" lor. Bolnavi morti, cu febra, si nu au lipsit nici unul.) Ca sa nu mai zic ca doi copilasi la care predau engleza am aflat ca au facut chicken pox, deci numai asta mi-ar mai lipsi acum.

Ma retrag in barlogul meu si sper ca maine, cand ma trezesc sa plec la munca sa-mi fie mai bine.

POZE BEBE
Film eco 4D

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

vali uite pentru tine sa nu mai fi suparata . O sa iti vezi maine bebelinul. Se mai intampla si sa nu ajunga dr la cabinet. Sau poate a avut o nastere, deci cineva a avut mai multa nevoie de el decat tine. Hai ca ne vine si noua randul .
ralucami ai grija cu bolile alea pe acolo. Uite si pentru tine .

Eu merg miercuri la dr.

Mica 31+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Merci, mica, pentru incurajari! Stiu ca e normal sa mai apara si situatii din astea si nu sunt genul de om absurd, dar am fost dezamagita cand am primit telefonul, atata tot. Dar acum mi-am revenit

ralucami, ai grija de tine si sa te faci bine repede!

Ma apuc sa imi fac si eu album foto pe yahoo ca am ramas codasa.

Valentina 33+ Andrei
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Ralucami, ai grija de tine si multa sanatate!
Imi dau seama, stiu cum am fost eu cand am auzit ca niste colegi de servici ai unei prietene cu care ma intalnisem au facut varicela... Deci nici nu ii vazusem direct. Si am bocit ceva

Vali5, nu mai fi suparata!

Elteka, Mamibiutza sa va simtiti mai bine Eu chiar sunt super norocoasa pana acum ca nu am astfel de manifestari - dureri de spate, de maini, de picioare, de burtica (in afara de micile junghiuri/dureri de la oboseala, oricum suportabile).. Maini mai umflate am, dar nu cu dureri. Sper sa nu ma apuce acum ca m-am laudat

Anca 30+

poze
bebelusa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

Fetelor, am inceput sa pun pe mailul comun povesti. Pentru inceput, gasiti acolo Amintiri din copilarie citite de Mihail Sadoveanu. Sper sa va placa!

Valentina 33+ Andrei
Poze

Mergi la inceput