Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

pai sa il sun pe tata sa vina sa o scoata pe teo.daca poate vin azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

ne-am trezit si noi, am baut sucul de morcov+mar si acum asteptam cuminti tzatzul, si ca sa mai treaca timpul, vorbim cu stelutele de pe tavan :)
mai, ori s-a dereglat yahoo-ul, ori e chiar foarte cald afara.. zice deja 17 grade.. super! pai abia astept plimbarica :) fetele, ne vedem in parc, da???
ref temele zilei, nici nu mai stiu cate sunt, nush cum o sa ne zica, mama, tata, deea si miha... intre noi prin casa ne strigam "pisica", mihai e pisica mare, eu sunt pisica mica, iar motanu' e pisica si mai mica... desi la el e cam lung apelativul, si de obicei intrebam doar "si mai micul ce mai face??" :)) asa ca peste vreo 5-6 ani, daca o sa auziti la pro tv ca un copchil in parc isi striga mama "pisicaaaa!! asteapta-maaaaaa!!", aia eram noi :)) mai ciudat o sa fie in clasa I, de l-o intreba tovarasa ce-s mama si tata, si el o sa-i tot dea cu pisica mare si pisica mica... :)))
cuticulele stiu ca nu se taie nici la adult, exista o ustensila cu care se imping usurel spre baza unghiei, ca cu cat tai, cu atat cresc mai de-al naibii...

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

la multe lunisoare luchitza!!!!!

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

l-am "furat" din discutii generale, va dau si voua, ca e prea funny: un link cu www.dumpert.nl/mediabase/11181/43acf0e4/index.html" target="_blank">pisici zurlii.... matza pe gard mi se pare geniala :)))

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Salutare gasca de mamici si bebici!
A_dejule, nu cred ca s-a stricat nimik...astia au anuntat azi 22 grade. In ritmul asata o sa faceti gradinita cu incepere de la 1 mai...
pentru Luchitza si Denis!!! Yagmur si Asiza, sa creasca puiutii mari si frumosi si sa va umple de bucurii!!!
Dolores condoleante, alte cuvinte sunt de prisos!
Veronici, ce face Rares in premergator? Nu e prea devreme pentru el?
Anateo, Miki, pana la urma cand e intalnirea? Azi sau maine? Ca daca e azi vin si eu...maine nu pot. Eu intru pe la potcoava, sa-mi spuneti unde va intalniti...
revin

Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

la mult lunisoare denis de asiza!!!! abia acu' am vazut....

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Ahhh...tema zilei...
In mod clar o sa-l invatam sa ne zica mama si tata sau mami si tati.
Eu am crescut la bunici pana in clasa a 4-a (care bunici erau stabiliti in Timisoara pe vremea aia...ai mei parinti fiind in Husi) si natural, mama si tata pentru mine au fost bunicii. Cand am revenit la ai mei, le-am zis pe nume si tot asa le zic si acum. E oarecum frustrant, mai ales ca fratele meu le zice mami si tati...de aia tin neaparat ca copilul meu sa-mi zica 'mama'!

Danutz, mamica de bebic Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Salutare, salutare!

Intru pe fuga, sa va spun ca m-am trezit cu -n sus. A venit primavara , Calin are 4 luni si jumatate si io tot cu 10 kg-n plus sunt, si pur si simplu n-am cu ce sa ma-mbrac, nimic nu ma-ncape din ce aveam pana sa fiu gravida. Am pantalonii de , care sunt ei putin mai largi dar merg, si costumul cu care-am fost la botez, in rest...in gol. E posibil sa-ncep si serviciul , asa ca am pus-o , trebuie sa dau jos . Am cautat ce-am cautat si-am dat de un regim la mamicile de piersicute, parca, dar tine 6 sapt si cum e Pastele in perioada asta, nu-l pot tine, asa ca am cautat si-am cautat si-am dat de regimul de 13 zile, daca-l stiti, eu l-am mai tinut si-a dat rezultate, asa ca l-am inceput din dimineata asta, am baut cafea-io care nu pun gura pe asa ceva. Acum fug in Carrefur sa-mi iau ce-mi mai trebuie. Se mai baga cineva? Haideti, care doreste, care pofteste....va astept.

Si sa nu uit, zic de-acum LA MULTI ANI ptr Denis si Luca. Ceva chef, astazi prin Cluj?

Si inca ceva: cum au fontanela bebeii vostri? Ma refer la cea mare, din crestetul capului, nu mai stiu daca-i anterioara sau posterioara. Calin o are cam de 1 cm, si-am citit ca se inchide intre 6-18 luni, dar mi se pare cam mica, la fete parca era mai mare la varsta asta.

Gata, am tulit-o,Revin mai tarziu.


Roxana,deCalin(9.11.2006),Oana(21.07.97) si Ana-Maria(4.02.02)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Danutz intalnirea este azi la ora 13 la biserica de lemn, daca vrei sa vii te asteptam.

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
slide Stefan
poze
atat mai avem pana la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Antonia doarme si eu pregatesc ceva de papa

A_deju-mi-au placut matzele

Roxana_c-stiu regimul vroiam si eu sa ma apuc de el dar am mai slabit mai am de dat jos vreo 2.5 kg care sunt pe burta si solduri

Azi astept sa vad poze cu intalnirea din bucuresti poate uitati acasa si nu vad poze

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 noiembrie 2006)

luna 1luna 2luna 3luna 4luna 5
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
Botez Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput