Colectia de toamna iarna 2005(128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Buluci ,sanatate multa lui Simon ,sa dea Dumneze sa scapati cat mai repede ca la fel ca si noi ati avut o gramada de probleme de sanatate in ultimul timp ,va pup !!
Madau ,sanatate si tie ,hai fa-te bine sa nu ia si Miruniciu,maiai febra azi?Cum te mai simti?

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze 18 martie2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Azi s-a trezit chiti cam ragusita, sper sa nu fie nimic

Madau si tu? Bine faci cu masca aia, macar Mirunica sa nu ia... Multa sanatate!

Madutza in sfarsit vesti bune, s-o tineti tot asa

Roxi imi cer scuze, mai, dar am fost si eu indusa in "oroare"...

Catutza bine ca sta Bianca in carut, Ilinca o face numai cand bea bibe. IN rest - crize!

Meems o sa vezi ca se reobisnuieste repede cu baita. Cel putin la Ilinca asa a fost, parca nu se speriase niciodata. Aseara a facut iar baie dupa 4 zile si cand l-a vazut pe Doru ca-i umple cada a si fugit strigand "bla-bla" (adica baie).

Buluci sanatate si lui Simonel, of, ce greu e sa ai copilul bolnavior

Lavi cum mai sunteti?

Ripley S-a facut Anutzache bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Buna dimineata!

Azi sunt inca tinerica, savurez cei 29 de ani

Bulucelu', multa sanatate lui Simon,, imi pare rau sa aud de atatea belele pe capul tau si pneumonia si mutatul. Lasa, poate va fi bine in Iark, vorba aia, schimbi locul, schimbi norocul. Dar cu Australia ce se mai aude?
Meems, Rianna e superba si da, seamana cu tine!
Ina Vroiam sa-ti spun mai demult ca si Maria din pufosenia ei a ajuns fideluta, mie imi place cum arata, cu toate ca ma intreb daca nu-i prea slabuta. Dar mananca ok, nici mult nici putin.
Noki
, nota 10 pt poze, ca de obicei.
Roxi si mie mi-a stat inima in loc cand am vazut-o pe Alexia maimutica!
Ela, lasa ca vine soarele si la tine pe geam si alunga ceasurile rele!
Madau, sanatate multa!


Ioana si Maria (29.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Ianuarie07
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Bicule, pupici Smarandei vorbarete!
Avem si noi vreo doua poze noi la semnatura, la Februarie.

Ioana si Maria (29.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Februarie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Intrebare : ii pot da Pikovit sirop si Peritol daca nu mai are diaree?Sau tre' sa mai astept ca nu cumva sa revina?

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA

Poze 18 martie2007


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">FILMULETZ ..,CA TOT E LA MODA :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Buna dimineata!

Ce ma bucur de pozele pe care le mai postati!!! Toate sunt asa de faine! AM reust si eu sa le pun pe cele trei de la gradinita, in sfarsit! Le puteti admira in albumul din contul comun.

Ieri am fost prin Cismigiu pe seara, ne-am plimbat, am alergat dupa Bogdan, nu mi-a placut deloc. Era o nebunie in parc ce nu mi-am imaginat! Am zis sa nu mergem in Herastrau, ca ne calcam pe picioare, cand colo in Cismigiu parca era manifestatie! Asta este. Incercam in alte locuri mai neumblate in week-end-ul urmator. Din pacate la munte nu putem, pentru ca pe mine ma doare burta la fiecare hop din asfalt.

Dupa un week-end in care Bogdan a fost un fericit alaturi de mami si tati ( de la inceputul anului n-a mai prins el asa ceva!), imi era teama ca o sa planga la gradinita azi. Dar nu, s-a obisnuit de-adevaratelea. Se bucura cand am intrat in curte, apoi imi arata sa-l dau jos din carucior, sa-l duc la usa, apoi in camera cu copiii... deci suntem chiar ok.

Acum sa vad ce-mi amintesc din raspunsurile pentru voi.

Buluci, imi pare tare rau pentru Simon, iar tie cred ca iti este cu atat mai greu sa ai grija de el acum, cand trebuie sa te ocupi de impachetat si presiunea asupra ta probabil ca este mare. Iti doresc multa rabdare si intelegere din partea celor din jur si sanatate lui Simon.

Joy, dr. Chitescu de la Medlife are reputatia de a fi f buna, si mie mi-a fost recomandata. Eu am facut la ea eco morfologica la 21 de sapt (ca nu am prins la dr. Pop la Diagnosis) si mi-a zis sa revin la 24-25 ca sa-mi vada fluxurile, schimburile intre mama si copil... Si costa 250 lei!!! Iar rezultatul arata asa, cam sec si gol de informatii, nu prea stii pe ce ai dat banii. Eu cand am plecat, m-am simtit jefuita! De ce nu incerci la dr. Iosup la CMU ori la cabinetul lui, ori in alta parte decat Medlife? Eu te astept pe la mine cand mergi la eco, oricum, daca ramane sa faci la Medlife. Pupic.

Madutza, uite aici un articol care s-ar putea sa te intereseze, l-am primit azi pe e-mail. http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/articole/Diverse/Probioticele_1110.htm/Rolul%20probioticelor

Roxi, ceva de groaza fiica-ta! S-o stapanesti sanatoasa!

In aceeasi ordine de idei, ai vostri copii au inceput sa incerce sa-si depaseasca limitele, sa experimenteze tot soiul de activitati fizice? Ca al meu de sapt. trecuta m-a zapacit. Vrea sa urce si coboare pante abrupte, sa urce si coboare scarile in picioare, sa mearga pe teren accidentat... Intai cere de manuta, sa vada care e senzatia, apoi face singur de 20 de ori in sir acelasi lucru. M-a terminat!

Noki, am uitat sa-ti spun cand ai postat poza cu tunsoarea ta cea noua ca eu n-am vazut nici o schimbare la tine. Doar ca iti statea foarte bine, insa asta nu e ceva nou! M-am tuns si eu sambata (singura...) si eram asa de incantata de rezultat... insa cu dezamagire am constatat ca nici dupa ce intrebam eu cum arat acum, fresh si cu parul frumos, cei din jurul meu tot n-au observat nici o schimbare! Urmeaza sa ma vopsesc inainte sa nasc, daca nici atunci nu vede nimeni nimic, ma fac verde de suparare.

Corap, pe unde umbli? Cum te mai simti?

Gandacel 34+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Roxi, scuze, te-am sarit cu detergentul de vase. Eu sunt f multumita de Pur cu balsam.

Joy, nu te mira de termenele imense la care se programeaza lumea la eco!!! Eu cand am vrut sa ma programez la dr. Pop la Dignosis aveam 11 sapt de sarcina si prima zi libera era cand implineam 36!!!! Asa ca se poate si mai rau! S-au inmultit gravidutele tare de tot, in plus s-a emancipat lumea, ori e mai panicoasa si face ecografii mai des decat inainte.

Meems, m-am uitat si eu la pozele tale. Superbe fete are tati!

Iar Roxi, aseara Bogdan s-a catarat in Cismigiu ca sa se dea pe topoganul mare al copiilor. Numai ca atunci cand a ajuns mai sus asa, l-a luat tati rapid si l-a aud cu picioarele pe pamant! Sa fi vazut ce urlete au fost!!! Asa e si la voi?

Sa va mai zic ce face nou Bogdan: A inceput sa imite cuvinte. E foarte incantat cand zice cate unul! alege ceva din ce ii spun eu si repeta uitandu-se atent la mine. Ii zic iar si incearca si el. Pana reuseste si atunci e veselie mare! Ieri a zis "cucu" si "bau", le zice foarte clar. Dupa ce am exersat, ne-am dus la tati sa-i demonstram si l-am dat pe spate! Deocamdata ii plac astea cu intonatie speciala. Si sa va mai zic unele, am ramas cu gura cascata, ca nici nu l-am vazut vreodata sa se uite la mine cand ma machiez. Mi-a furat ieri punguta cu creioane, rujuri, creme... Si ce credeti ca a facut? A luat discul demachiant si a inceput sa se stearga cu el pe obraji, a luat un creion si-l baga in ochi, apoi crema de fata si imi cerea sa-i dau si lui, ca de obicei ii dau pe obraji cand imi ung eu mainile... Ce ziceti, il fac fetita, sau e doar curios? La fel face cu picaturile de nas, cand le prinde, baga singur in nas tubuletul si sufla! Iar cu aspiratorul de muci, e criminal. Se duce, aduce aspiratorul in mijlocul camerei, apoi ia furtunul si il baga la locul lui, Merge cu firul de la aspirator sa-l bage in priza, dar nu nimereste! baga aspiratorul de muci unde trebuie si apoi isi baga dracia aia in nas. In curand, o sa le faca pe toate singurel!

AVEM COPII MARI!!!!!

Gandacel 34+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Madutza, mie mi s-a spus sa nu-i dau nici un fel de sirop pana nu ii trece diareea, iar noi n-am avut decat o singura data vreo doua zile jumate. La voi e chiar mai serios! Mai asteapta putin, daca nu-i urgent.

Gandacel 34+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Ok, acum daca tot m-am intrecut cu gluma, am scris atat de mult... sa mai bag unul, ca iar am uitat ca am inceput o noua saptamana! Noroc ca imi da suturi in ficat asta mica, care e maaaaare!!!!

Gandacel 35+ si Bogdanel (14.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna ziua dragelor si dragilor.
Vad ca mai toata lumea bolnavioara e spre vindecare...sper sa nu mai aud vesti proaste.
Pentru prima data am fost sambata victima unei tentative de jaf...Veneam din parc cu copilul, ziua in amiaza mare, pe bulevardul Lacul Tei, unde domiciliem. La un moment dat simt o mana in buzunarul din fata, si crezand ca este sotul meu, bag si eu mana in buzunar, apuc mana straina si ma intorc razand. Cand, ce sa vezi, un pusti de vreo 17-18 ani se uita la mine si la mana lui prinsa de mine... M-a apucat o furie de zile mari si, printre injuraturi care mai de care, l-am luat la pumni in mijlocul strazii. Desigur ca nimeni nu a indraznit sa zica nimic, mai mult decat atat toti barbatii de pe strada, si nu erau putini, s-au intors cu spatele. Dupa ce l-am pus jos, intentionand sa ii dau si cu picioarele in cap, m-am gandit sa plec cat inca nu s-a ridicat sa nu ma urmareasca pana acasa. Asa ca incet-incet am taiat-o uitandu-ma in spate sa vad ce face. 2 ore mi-au trebuit sa ma calmez si vreo 2 tigari.
Asta a fost prima faza naspa... a doua a venit aseara cand sora-mea m-a anuntat ca nepoata mea a facut varicela...... Asa ca acum astept sa vad daca face si Titi si/sau eu, ca eu nu am facut boala fiind vaccinata in copilarie, dar nu stiu cata imunitate mai am.
Cam asta a fost week-end-ul nostru.....
Va urez o sapataman minunata si lipsita de evenimente...
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput