Mamici de martie - aprilie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jaana spune:

Buna fetelor!

ptr Lumi si Adrian

si ptr Arissa

Eu am intrat in sapt. 41 si bebelul meu nu vrea sa vina... Sper sa nu intarzie prea mult. N-am nici un semn de nastere, n-am vazut nici un dop sa iasa... astept in continuare, ce sa fac?
Nici al meu bebel nu e prea activ si nici n-a fost vreodata prea activ. Il simt din cind in cind cum se intinde, cum mai misca un piciorus sau minuta si cam atit. Probabil din cauza lenei nici nu se grabeste

40+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

nastere usoara ARISSA si LUMI mult curaj


MAINE E ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

sau hotarat mai greu sai faca cezariana din cauza ca , copilul era sanatos si normal si , probabil au asteptat sa se declanseze singura nasterea sau si cu ajutorul perfuziilor ... dar cum nici azi dupa 2 perfuzii nu da nici un semn maine o baga la cezariana .

Luminita (si eu ) va multumeste ptr incurajari si de telefon d-nei care a sunato azi . Cred ca maine dimineata o opereaza .. adik maine sigur dar cred ca dimineata .. :D .

Mai e un pic si mai trecem un obstacol ...

Sarcina usoara tuturor si si felicitari ptr cele care acum isi tin copilasii in brate !

va mai scriu maine daca o opereaza dimineata si ma suna sau dupa ora 22 cand vin de la servici ...

It's easy living with eyes closed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alia_ro spune:

quote:
Originally posted by Jaana

Buna fetelor!

ptr Lumi si Adrian

si ptr Arissa

Eu am intrat in sapt. 41 si bebelul meu nu vrea sa vina... Sper sa nu intarzie prea mult. N-am nici un semn de nastere, n-am vazut nici un dop sa iasa... astept in continuare, ce sa fac?
Nici al meu bebel nu e prea activ si nici n-a fost vreodata prea activ. Il simt din cind in cind cum se intinde, cum mai misca un piciorus sau minuta si cam atit. Probabil din cauza lenei nici nu se grabeste

40+1



Asa si al meu...maine vom fi depasit cu 4 zile data marii intalniri si inca nici un semn, io-s mai activa ca niciodata, azi am fost la Cora, sa ma aprovizionez, ca dupa...cine stie cand mai ajung, conduc masina si nu ma jeneaza burticuta deloc... nici o contractie, nici o pierdere de dop, nimic...Bebe cred ca nu mai are loc in burtica, din cand in cand mai scoate un cot (sau o fi genunchi?) de parca zici ca sunt Alien...oricum maine m-a chemat dr. la consult, dar nu vreau sa-mi provoace...teoretic putem astepta pana la 42 saptamani...cine stie, poate asteapta sa se faca mai cald afara!


LUMI & ARISSA



Alia, Vladut (1,4 ani) si bebe Alexis

40 + 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Fetelor multumesc pentru raspunsurile in legatura cu patutul, caruciorul etc..

Majorete pentru Arissa si pentru toate fetele care vor naste saptamana urmatoare.


Valentina 32+ cu bebe Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabdyd spune:

Krissy , multumesc pentru raspunsul despre celulele stem, eu eram nelamurita. La noi e putin mai ieftin, si platesti numai daca este buna recoltarea, as vrea si eu sa facem desi e cam scump, dar asa cum spui si tu nu stii niciodata in ce directie evolueaza lucrurile.


Hai Lumi si Adrian,

Hai Arissa!!!

Cred ca sunt sanse mari ca Lumi sa nasca la noapte. Cine subscrie???

Despre mancare nu pot sa spun decat ca trebuie sa manance mancare usoara, care nu deranjeaza la stomac si nu constipa, si sa bea multe lichide. Supa, compot, etc. La cezariana e mai greu, trebuie sa manance mai mult lichid decat solid, dar si asta trece repede.

La mine bb misca destul de mult, cateodata am impresia ca se zbate sau ca e nervoasa, o simt sughitand sau facand exercitii de respiratie si o gadil cand scoate cate un picior prin piele de imi ies si mie ochii afara de drag si de durere.
Sunt foarte somnoroasa, nu stiu ce m-a apucat de cateva zile dorm intr-una si n-am chef de iesit pe afara, cand ma gandesc la alea trei etaje care ma despart de pamant. Mai sunt si singura toata ziua ca in weekend trimit printesa la tara iar sotul lucreaza de dimineata pana seara. Dar de maine n-am incotro ca incepe saptamana si iar trebuie sa alerg ici-colo.
Si ma doare pielea din jurul buricului si buricul ca s-a intins prea mult , si cand stau jos, si soldurile cand stau pe o parte, si mai am si arsuri. Dar totusi ma simt minunat...
Va , cred ca maine o sa apara cateva surprize.


Diana 34+, mami de Julie , 14.11.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Vad ca bebeii nostri nu mai vor sa vina, trebuie sparta gheata ca de doua zile nimic. Sa facem valuri





Cria34+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Mai fetele dar ce harnicute mai sunteti ....eu bine...am avut 2 examene,m-am plimbat zilele astea...m-am uitat si de patut si am gasit ceva dar nu ma pot hotara...vad eu!!!!

punem si fetele la treaba pt Lumi si Arissa hai fetele curaj!!!

Mai fetelor voi ce mai mancati, k eu habar nu am ce sa mai pap...

va si aveti grija de voi!!!

Mady 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

aaaaaaaaaa.....am uitat ....m-am uitat la bebelusii nostri de martie aprilie...toti sunt tare frumosi...abia astept sa-mi tin si eu printesa in brate...k park v-am zis ca e fetitza acum...




Mady 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Eu cred ca dupa atata asteptare Lumi va naste normal in noaptea asta...ar fi o rasplata bine meritata pentru amandoi adica mai bine zis pentru toti trei...eu pun majoretele la treaba pentru voi

Lumi si Adrian

Arissa


Diana 36+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput