Mamici de martie - aprilie 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by paxela
din cate vad eu... ar mai fi o lingurita, inca un prosopel sa fie diferit cel de sani de cel de maini si corp, si niste fasa sterila sa imbraci vata in ea sa nu se lipeasca de tine,... nu am vazut camasi de noapte, minim 2 ca chiar daca nu se murdareste de sange in spitale e foarte cald si transpiri,si inca un pachet de vata, eu in prima zi am terminat 1
cam astea ar mai fi , din ce am avut eu in plus fata de ce vad la tine
edit: eu am mai avut servetele umede care au prins foarte bine dupa ce am avut scaun , zic asistentele sa te duci sa iti faca ele toaleta dupa dar.... cine le gasea
si in plus mi-au cerut pt bebe pampers, bephanten, servetele umede si baneocin pudra ( care uimitor mi-au fost inapoiate la externare)
Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze, poze2006, Poze printesica


Alexa, un prosopel o sa mai pun si servetele umede.
Camasi, halate nu ne lasa de acasa, ptr bebe ne-au zis ca nu tb nimic decat pampers. Linguritele is ascunse pe langa paharele de unica folosinta si fasa am inlocuit-o cu comprese sterile ca m-am gantit ca nu o sa stau sa tai acolo.

roxana 38+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

ROXANA ce bine de tine ca mergi doar cu acel bagajel,daca l-ai vedea pe al meu ai crede ca vin acasa in concediu.De fapt nu eu am hotarat ce sa duc cu mine ci asta se cere aici la spital,nu ne ofera absolut nimic.Chiar am vorbit cu o prietena din Austria ce a nascut acolo,si nu a luat numic cu ea la spital dar la intoarcere
a venit incarcata de cadouri ,haine,pampersi,asta e nici Romania si nici Portugalia nu se compara cu Austria.

ELYANNE parerea mea e ca seamana gemenii intre ei ,e normal ca e o mica diferenta chiar si la greutate nu sunt la fel,mi-am chemat si sotul sa-si dea cu parerea si el a zis ca seamana,sa-ti traiasca mari si sanatosi si sa va bucurati de ei.


laura36+arianna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

quote:
Originally posted by Lumi_Nag

luminita e la a doua perfuzie si cred ca mai prinde una ... am fost acuma seara si am vb cu doctorii ptr cezariana dar au zis sa avem incredere si sa asteptam ... faza e ca , cadem psihic amandoi ... mie mia venit rau acolo ,... de ea ce sa mai zic ...

daca vreti so mai incurajati si voi datii un sms pe nr. 0740.160.444 .
va multumesc din suflet !!!

It's easy living with eyes closed



Sotul lui Lumi a scris la capitolul trecut.

kiss

36+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Am citit, trimis mesaj. Mi se strange inima cand ma gandesc cat de stresati trebuie sa fie ei acum de asteptare. Sa dea Domnul sa fie totul bine!

40 fix Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Sincera sa fiu incep sa ma sperii. Inafara sa trimit un mesaj si sa aprind candela nu stiu cum as putea sa o ajut.

kiss

36+
Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:

Felicitari ABSOLUTA!!! sanatate multa tie si la bebik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaanamaria spune:








bafta fetelor care urmeaza nastere usoara


Luni e ziua cea mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Citit mesaj, expediat....imi pare rau ca trebuie sa treceti prinasemenea clipe...DD sunt convinsa ca va rezolva totul

Diana 35+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna fetelor!

Am avut o zi buna. Maria a mancat bine. Am cumparat si cantar, am intrat in posesia lui in seara asta asa ca de maine incerc proba suptului ca sa nu-i mai dau asa cu biberonul. Pana acum Maria nu s-a obisnuit cu biberonul . Papa san si dupa biberon daca are chef. Si eu nu-i dau intai san si apoi cu biberonul pentru ca nu aveam cum sa stiu cam cat mananca si ne speriase medicul ca nu a luat in greutate.
Legat de bubite eu nu i-am dat in nici un caz cu alcool. Asa m-a sfatuit medicul fetitei dar nu mi s-a parut o idee buna. In schimb cu Betadina a scapat si nu mai are nimic.

Cam astea ar fi noutatile.

Va multumesc inca o data pentru incurajari.

Va pup. Bafta fetelor care vor naste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Nu inteleg chiar nu se poate face nimic in cazul lui Lumi de ce trebuie sa dureze atat?

Cria34+ cu Vlad

Mergi la inceput