Stelute de ianuarie-februarie 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Nu stiu ce fras are forumul ca nu ma lasa sa stau logata.
Incerc sa vad daca-mi apare mesajul sa nu scriu ca proasta degeaba.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Mda,vad ca apare.

Marce,nu stiu cit te pot ajuta,dar iti spun ce stiu eu.
Banuiesc ca nu sunteti casatoriti si de aia e problema cu statul mai mult afara.Asta cred ca la ambasada poti sa o rezolvi,eventual cu o viza,daca altfel nu accepta sa stai mai mult.
In legatura cu pasaportul,as spune ca nu-ti trebuie si cel romanesc,daca are american.Doar sa ai grija ca ai nevoie de acordul tatalui sa pleci si sa vii cind vrei cu bb.Deci procura de la tati e baza.
Si al meu are cetetenia germana,dar eu am ales sa-i fac si certificat romanesc sa aleaga el cind o fi mare pe care o vrea.Cine stie cum se schimba vremurile.

Zborul cu avionul depinde de companie.Nu stiu Tarom-ul ce regim are,dar eu aici am vazut bb-ii de la 3-4 luni in avion.Trebuie intrebat inainte de a lua biletul.




Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

La multe lunisoare Adam si Roberta!

Romaria,e o frumoasa Rhiana...are niste ochi superbi,iar rata e haioasa rau.Sa stii ca ma dau eu la ea pentru fi-miu.

Ralu,ce bine seamana Seban cu tine...leit.Frumos ca mami.Sa-ti traiasca!

Cristiana,nu mi-ai spus cit ai slabit?Cum merge,te descurci?

Lili,ai primit PM-ul?

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Noi suntem,in principiu,bine.Mai avem episoade cind nu ne convine nimic si vrem sa plingem,dar asta e.Ne-am obisnuit.
A venit ieri bouncer-ul si ii place tare la bb,doar ca nu sta inca prea mult in el...motivul e ca nu-i place decit pe burta.
Asa sta si rade la lumini si ii place leganat,dar nu poate inca adormi in el.Il mai testez o saptamana si daca nu se obisnuieste il trimit inapoi.

Am mai pus si noi poze noi cu Lucas:
http://new.photos.yahoo.com/blondahd/album/576460762386445777

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Vad ca din ce in ce mai multe dintre noi suntem in febra pregatirilor de botez. Multe succese si daca va ajuta cu ceva la vreo cumparaturica aflati ca we viitor este Baby Expo (22-25 martie la Polivalenta - poate mergem in gashca cu bbii) si de asemenea, in acest we Targul de Vile la Word Trade Plaza

Eli, Marce si eu am avut o mica excrescenta pe una dintre labii..si uitasem de ea, ca mi-ati adus voi aminte am verificat si nu mai e....is gonne!!! De asemenea, pe gat mai am mici papiloame parca le spune tot din timpul sarcinii, vreo doua mi s-au rupt din greseala de la lantzishor..nici un deranj, restul mai astept sa vad. Am fost la dermatolog cu ele si a zis ca nefiind asa evidente estetic vorbind sa le mai las ca poate scapt pe cale naturala...si daca vreau sa le scot chirurgical (cu laser sau nu stiu exact cum spunea) procedura nu e complicata. Mi-a explicat ca din motive de hormoni si ce mai secreta in timpul sarcinii organismul pt cresterea bbului din greseala mai cresc si altele... neuronu' in nici un caz dupa cum am observat.
Asa ca daca nu e deranjant eu zic sa nu va alarmati.

Biribu ..uff, cu mami tau. Si eu aveam divergente cu a mea pe mai mutle teme...deh doua personalitati puternice, insa cu riscul de a o supara m-am infipt de cateva ori cu ton hotarat in ea...si a cam inteles ca e bine pentru toata lumea sa ne respectam reciproc deciziile si hotararile luate.
Numai ca asa mi le respecta, ca pt a sta o ora doua cu bb sa ma duc si eu la sala (singurul loc unde nu mi-l pot face breloc, ca-n rest v-am zis l-am luat cu mine la coafor, la masaj, in mall .etc) tb sa o sun de vreo doua trei ori sa "ne treaca in agenda". aaa.. si nic la examene nu mi-l pot face breloc, dar norok ca le am in we cand e sotziunea acasa si sta el cu bb
Asa ca io zic sa te bucuri ca o vei avea langa tine, ca oricum mai bine si mai implicat ca buni nu cred ca vreo bona ar avea grija de bb!!

Messa - "bai, alinuk, acuma am inteles eu de ce ii zici tu margelutza! pai margel de la ochisorii aia si utza... e clar, ca nu degeaba prospectezi tu toate potentialele partide - viitoare purtatoare legitime de fuste - din clubul asta al scutecelor de ianuarie-februarie!!!" - ...bravo! in sfarshit s-a prins cineva!! Vroiam sa fiu si io mai subtila asa si tu m-ai dat in vileag aici

Lilica nu se vede Adam dupa baie. De sotz nu mai vorbesc..

Aelita eu dupa 6 sapt m-am epilat inghinal modelul "cheliuza cu mica freza in fata" ...fara pb nici in tipul procedurii nici dupa. Pipaie si tu acolo si vezi daca simti ca singurica iti vei da seama daca merje au ba..

Noi suntem oki Asa cum v-am mai pove, am facut ieri vaccinul, nu am avut reactii de nici un fel: nici temp si nu s-a inrosit locul. Imi era teama ca organismul nu a reactionat si am sunat ca nebuna pedi sa o intreb daca nu e vreo probl daca nu a avut nik. Mi-a zis femeia ca virusii din acest vaccin sunt morti si ca nu e nicio pb, e ft bine. I-am facut Pentaxim+Engerix ul cum va mai spuneam iar bb a chiuit putzin cand l-a intepat si apoi l-am luat in brate si a tacut malc.

Azi unde mergem ?? Mie imi place Cismigiul mult...se baga careva???

pup fete cucuiete!!!

Alinuk si bb Teo 10/01/2007
poveste de bb
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
................................................
Nimic nu-i intamplator!
........................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R_MARCE spune:

Daconst, saru'mina. Nu ma gindisem la ambasada. E o idee buna sa incerc sa obtin o viza. Si eu i-am scus certificat de nastere romanesc si american dar la pasaport, parca mi-e lene sa umblu sa ii mai fac acum inca unul. Numai cind ma gindesc ce cozi sint pe la politie si CEC si ma ia cu lesin.
Despre leagan/bouncer, eu il am de mult timp...cu vreo luna inainte sa nasc si de abia acum, la aproape o luna a ei, a stat in el pt prima oara, fara sa urle. Cred k tre sa fie mai marisori k sa prinda gustul...

Alink, mercic de info. Sper si ai mei negi sa treaca, k al tau. Ma pusesera pe ginduri k erau f multi si cam uritzei. Acum vad k au mai dat un pic inapoi. Poate am noroc...
Eu m-as baga la un parc, de ce nu? Dar pe la ce ora?


Marce

www.dropshots.com/year.php?userid=216010&cdate=20051229&cimg=0" target="_blank">Poooozeeee 2005-2006


www.dropshots.com/R_MARCE" target="_blank">Poze cu buburuza mea, LARA IOANA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

la noi acceasu situatie..eu sunt cea mai afectata..

in schimb m-am apucat sa fac lista pt baby expo cu ce le trebuie la fete, de atatia ani de cand merg le i-au n chestii de vara.primavara ..ca imi convine sa am atatea optiunu,decat sa alerg prin buc
stati 1 sec



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:

neata, pupici la fete,
nu stiu voi cum va simtiti dar eu naspa,
asa ca nu mai scriu azi ca sa nu deprim pe nimeni.
in general e bine, doar ca eu sant cu curu in sus


Va pupic pe buric.

Liuda si papusica Diana Maria 18.01.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

LIUDA, scrie-ne, chiar daca esti cu curu'n sus, poate te ajutam cu ceva, de asta suntem aici. Ca sa ne plangem, sa ne consolam si sa ne bucuram impreuna.

DANA, abia un kilisor, dar avand in vedere ca am inceput-o abia de luni, merje, nu? In cate luni o sa invat pe de rost punctele? Noroc ca e usor cu legumele!

A folosit cineva siropul COLIC BABY de la Erbavita, merita banii?

cristiana mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiana70 spune:

ANIS, cum se simte Iarina, e mai bine?

Ce bine de voi ca aveti Baby Expo, aici a disparut si editia din Timisoara, se pare ca nu s-a inghesuit lumea.

Voi la plimbare, noi la banca, ca azi e zi de "cash pe presh"!

cristiana mamica de David (21.12.2006)

Mergi la inceput