Piticlonti de iulie-august 2004 (215)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Ma bucur ca v-au placut pozele, peisajele sunt intr-adevar foarte frumoase. Acum cu impresiile mele o sa va dezamagesc putin...pentru ca nu am fost foarte impresionata... "Greseala" (sau norocul) nostru a fost ca acum citiva ani am facut un concediu in Insulele Maldive - care pentru mine au fost si continua sa fie raiul pe pamint. Prin urmare eram familiarizata cu peisajul tropical si poate din aceasta cauza nu am avut asa un "soc". Trebuie sa recunosc insa ca si Caraibele sunt foarte pitoresti - asa cam ca in Sclava Isaura daca va mai amintiti filmul - populatia bastinasa e formata din negri (urmare a sclavilor de pe plantatii pentru ca aici au fost colonii) dar care mi-au facut o impresie foarte placuta. Mincarea este foarte buna (de altfel bucataria creola e faimoasa) - am mincat mult peste, homari (umbla vorba ca homarul din Caraibe e cel mai gustos), combinatii gustoase de legume si salate.
Plajele dupa cum ati vazut erau absolut superbe, plaje cu nisip alb de coral, insa din pacate erau valuri mari si curenti puternici (eu stiu sa inot insa imi este frica in apa de mare) asa ca nu prea m-am putut bucura de apa (in Maldive, ca sa va faceti o idee, apa marii e ca un lac, nu exista pic de val) pe deplin.
Pentru mine insa marea problema a fost diferenta de fus orar - respectiv 6 ore fata de Romania...In plus e foarte departe - 8.5 ore de zbor cu avionul din Paris plus inca 3 din Buc la Paris - va dati seama ca am ajuns acolo zombi! Mi se parea asa de ciudat sa ma trezesc la 4:30 dimineata, ora lor, sau sa fiu pe plaja la ora 16:00 cind in Rom realizat ca deja e ora 9 si Stefan se pregatea de culcare. Oricum oboseala, schimbarea de clima si trecerea de la aer conditionat la caldura si umezeala pe mine m-a doborit asa ca o zi si o noapte am bolit rau (cu febra, frisoane, tuse) si inca mai trag si acum de pe urma acestei raceli...
Alta problema pentru mine a fost faptul ca nu am avut roaming acolo - operatorul la care am eu abonament nu are niciun contract acolo asa ca am suferit ca nu puteam sa sun oricind acasa...
Insa una peste alta pot sa spun ca a fost experienta - exotica cei drept - in continuu mi se parea aiurea sa stau pe plaja, la soare, sa fac baie in ocean in luna martie...nu va spun ce exotic arat acum- eu singura bronzata intr-o mare de albi...

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004)
Poze nou-noutze cu Stefanutz

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

cristalule....deci iar comedie la voi si m-a prins momentul fara pop-corn Io propun ceva...inainte de a posta nazdravaniile,da si tu un beep ,sa ne pregatim,sa nu imi sara cafeaua printre dinti si sa oripilez colegii,ca rad ca tutaDeci intai da un mesaj prevestitor

Siiii...cam ce scula e aia?Ce minuni face?Ce produce?Ca deocamdata produce discutii
Sanatate la actrita ta mica!

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Gabitzule....m-ai terminat...cine mai are chef acum de serviciu dupa asa descrieri?Ma bucur ca v-ati relaxat si ca a fost frumos.Vreau si eeeuuuuuuu...mai ales ca mie imi plac valurile.Urmatoarea iesire,unde e?

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Nora - sicer pe mine m a mancat undeva sa duc copila l a analize ... dar cand am ajuns acolo si incercau alea sa pipaie o vena deja imi doream sa fug ...
Cristal - asa cum zice Noricik, anunta ne sa aducem popcorn, Maria e pe departe actrita grupului !
Leeloo - io`st galbena de invidie, ma bucur ca v ati simtit bine

Am uitat sa va zic ce ne a speriat mandra: i a pus garoul pe mana si i s a importocalit pumnul si palma Si ne uitam la ea si asteptam sa se invineteasca, dar nici vorba Era portocalie rau de tot


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)
Ekipa albastra: Crystina - Mephala - Khristin - Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumim pentru aprecieri...:)...Noricico, nu cre' ca tre' sa-ti faci mari provizii de pop-corn, cred ca e Maria intr-o faza...
Pe mine ma distreaza maxim, dar cred ca e subiectiv...ca-i a mea...

Gabi, dupa ce trece raceala si stai vreo cateva saptamani la job cred ca o sa visezi cu okii deschisi la plajele alea...hehehe

Daria, copil exemplar ai!
Mariei i-am luat o trusa de doctor care are siringa si le face injectii la porc, ursi si toate plusurile si apoi plange ea pentru ele de-i sare camasa ...hehehe...cateodata daca sunt in alta camera sar in sus ca ma gandesc ca a cazut in cap din pat (ca nu ar fi prima oara...)

Asa, noi ne luam un microscop electronic de baleiaj (scanning) cu o gramada de accesorii...Si suntem tare mandri de noi, pe langa faptul ca suntem principali in institut o sa avem si una din cele mai tari scule din tara...mmmmm...ce bun!...:)))
Am si tras ca niste caini pentru contracte, dar cred ca merita.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Cristalina multe felicitatiuni io stiu ce inseamna un MEB la casa omului!!!Apropo,faceti si analizele pentru externi??
Siameza deVito are de ieri inca un carucior in dotare,cu manere, mituire pentru dimineatzaasa ca ea plimba un bebelus iar tacsu altu cu celalalt carucior!!!
Daria,maaaamaaa ce sperietura ati tras!Eu-s lesinata rau la faze din astea!

www.dropshots.com/day.php?userid=225059&cdate=20061230" target="_blank">filmuletz,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Hello,
Noi furam ieri la circ cu copilu. Mare bucurie pe capu' lui, a stat cumiiiinte doua ore asteptand dresuri de lei, tigrii si alte salbaticiuni despre care ii povestisem noi (ca io asa imi aminteam ca e la circ). Dupa ce am rezistat cu stoicism la prostelile clovnilor si la tot felul de acrobatii, care pentru un copil de 2.5 ani nu au prezentat mare interes, au sosit si animalele...care animale erau dupa cum urmeaza: 2 lame, 2 camile, un cal si-un ponei. Care s-au invartit de doua ori in arena aia, dupa care ne-au dorit la revedere si s-a incheiat spectacolul. Asa ca dezamagirea fu mare...
Superbe pozele din Caraibe, cica sa mai ai chef de munca...
Olivia-si Radu functioneaza dupa acelasi scenariu-nu mananca ce ar vrea el, nu vorbesc suficient de tare/incet, de ce ne spalam/de ce nu ne spalam, si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

cristalino...tocmai,ca e a ta...nu e doar o faza ,asta e genetic,frate...si chiar ar trebui sa umplu camara cu pop-corn...mai ales ca vin intarituri.Sa vezi tu duet la moatze,peste 2 ani.Iti vei lua concediu sa ne scrii toate fazele

dario...cum portocalie?I-ai dat morcov de dimineata?Bine ca si-a revenit.Te-a pedepsit ca ai intepat-o de doo ori in interval scurtIo cred ca erai tu vanata cand ai vazut...

Ioano...pai daca tati are asa antrenament si se pricepe...io zic ...ca ar mai trebui suplimentata lista familiei cu inca un membru,io cred ca asta e un indiciu

ina....io m-am lamurit de mult cu circul de la noi...niste clovni de doi bani si niste amarate de animale,de zici ca isi dau obsestcul sfarsit in arena.

Nora

Comorile Norei Noutati 2006-2007 www.dropshots.com/Nora" target="_blank">Filmulete 2006

-------------------------
Viata nu se masoara in momentele de respiro pe care le avem,ci in momentele care iti taie rasuflarea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Ina, vorba lu' Nora, bine ca n-au sucombat pe scena...:)

Ioana, facem, facem...:)...Daca aveti treaba cu SEM-ul si vreti sa studiati probe io va astept. Dar intai sa-l aduca. De la anuntul de licitatie publica din monitorul oficial dureaza vreo 8 luni pana ne monteaza aparatul...pe la sfarsitul anului o sa apucam sa ne jucam la el...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

am mancat macinici....intr-un final...a trebuit sa-mi trimita colet prin posta ca sa pot manca si eu ca aici prin partile astea nu se gasesc din aia care-i fierbi...sunt fericita

pentri Lia....am facut si eu proba laptelui ieri...Liviu a papat toata ziulica 620 ml de laptic....bea la 2 ore 90 ml...plus ce mai bea in doua randuri noaptea dar putin.

Liviu a inceput sa gangureasca...vb. si eu pe limba lui si Andreea se uita nedumerita la mine, ma intraba ca de ce fac "aaa si gaaa?"
E dependenta de minimax, nu pot sa las tv-ul pe alt program...intr-o zi mi-a luat mopul din baie, l-a pus intr-e piciore si imi zice " uite mami ce stufoasa am eu"(a se vedea desenele cu bibi blocksberg)


aici poze cu bb Libiu

http://www.nede.netfirms.com/scrupi.bin

Mergi la inceput