Mamici de septembrie - octombrie 2007 (12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mai fetelor ma bucur ca mi-ati simtit lipsa... Eu tocmai m-am intors din spital, dupa ce am zacut intr-o balta de sange. Bebe al meu e un luptator. Am aflat ca e baiat. Chiar numai o fetita e pana acum? Prea multi baieti - astia o sa ne manance urachile!

Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marushka spune:

Annisia draga ce ti s-a intamplat? Bine ca e totul in regula si felicitari pentru baietel bine te-ai intors printre noi

Taniusha 12+

http://bd.lilypie.com/EzQqp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

annisia bine ai venit. am citit povestea ta si am vazut ca nu ai avut nici tu o sarcina prea linistita pana acum asa ca iti urez multa sanatate si o sarcina cat mai frumosa si usoara in continuare si un bebe sanatos.
P.S. sper ca nu se termina baieteii pana la mine.

13+

http://bd.lilypie.com/DHjip2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Slippers, sorry ca n-am apucat sa-ti raspund in legatura cu cabinetul. Oricum ti-a raspuns deja absolut complet Alehiam. Suna si eu sunt convinsa ca-ti vei putea face programarea de acum pt. 29 martie. Eu am sunat cu mult timp inainte fiindca eram obisnuita cu programarile de la centrul medical unirea sau medsana, euroclinic, care se fac cu luni de zile inainte. Totusi aici vad ca este alta poveste si ca deocamdata gasesti locuri, probabil fiindca nu se stie inca de cabinet, care e nou deschis. Cred ca si preturile sunt asa de mici (desi aparatul e super-performant si doctorul bun) tot fiindca e nou deschis cabinetul. Norocul nostru , ce sa zic! Eu am platit mai mult acum 3 ani la prima sarcina si acum ma rog sa tina cu preturile astea macar pana nasc.
Chiar sa ne spui si noua daca ai gasit loc.
Roxana, Doamne ajuta sa fie bine! Ma gandesc la voi, sa treceti cat mai usor peste incercarea asta atat de grea.
Irina, sigur nu se termina baietii, n-avea grija. Nu vezi ca se inmultesc pe zi ce trece??? A fost o perioada propice lor, asta este, se mai intampla. Vai de cele care spera la fetite .

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Anisia, asa din senin ai sangerat? Sau aveai dureri deja? Ma bucur ca acum esti bine si tu si bebelusul tau luptator. Sper sa nu mai aveti emotii pana la sfarsit.
Alehiam, important e ca este bine copilul. Si poate e chiar mai dragut ca a ramas in continuare surpriza. Vrea sa va tina in suspans...sau e mai pudic/a.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mai draga, nici eu nu stiu ce s-a intamplat. Fara niciun motiv sau semn, m-am trezit pe 8 martie intr-o balta. Era 6 dimineata si am zis ca am innebunit de am inceput sa fac pipi pe mine. Cand am dat plapuma la o parte, am vazut ca eram intr-un lac de sange. Nu ma durea nimic, nu erau cheaguri, dar m-am speriat ingrozitor. Citisem de la voi si ma gandeam ca bebe e totusi bine, pentru ca sangele era curat, fara membrane, pielite, cheaguri.
In ziua aia trebuia sa ma duc sa imi iau si rezultatele analizelor. Am trecut intai pe la spital si mi-au spus ca totul e ok conform analizelor. Am plecat apoi imediat la Giulesti unde este medicul Albu, care ma urmareste pe mine. Ma gandeam sa ma consulte si sa imi dea un tratament. Dupa ce m-a vazut si mi-a facut echo, m-a trimis direct la internari.
Mi-au facut aia fundul sita cu o gramada de injectii, dar au avut efect. Ieri mi-a acut iar dr. Albu echo si mi-a spus ca totul e ok. Placenta e bine, bebe e cumintel la locul lui si, in consecinta, pot pleca linistita acasa. Am ramas cu nedumerirea motivului acestui episod... Cica ca cauzele (cacofonie voita...) puteau fi multiple.
Acum stau linistita in patut si recuperez ce ati scris voi cat am lipsit din peisaj. Va pup si ma bucur ca sunteti bine, imi pare si rau pentru fetele cu probleme... Si eu cate am vazut prin spital, nu mi-a venit sa cred ca a devenit asa de greu sa concepi un copil in ziua de azi. Si revin la vorba mea ca zicala cu "e usor sa-i faci, mai greu e sa-i cresti" ar trebui schimbata, pentru ca NU MAI E VALABILAAAAAAAAAAAAAA !!!!!


Cand aveam 18 ani îmi doream sa am totul, acum îmi doresc sa am 18 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Slippers, am uitat sa-ti zic ceva in legatura cu locatia. Cabinetul Fortis e chiar langa manastirea Casin. Intrarea pe strada respectiva e situata cumva vis-a-vis de manastirea Casin.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Bine ca sinteti bine, si tu si bebelusul tau cel luptator!Felicitari!

Poze nunta...
anca +9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Of, draga Annisia, mare dreptate ai, din pacate. Si cu zicala ce ar trebui schimbata si cu motto-ul...

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Alinus imi pare nespus de rau.
Anisia bine ca totul s-a terminat cu bine...dar un motiv trebuie sa fie.
Roxana ma bucur ca te-ai mai linistit...imi place ca esti hotarata si chiar de-ar fii un copil cu probleme...si eu m-am chinuit sa raman a 2a oara, dar amnio tot fac sa viu si mai sigura pana nasc.
Mai fetelor am o stare de frig aproape continua, ca la febra ma ia de pe sira spinari.Voua vi se intampla asa?Cred ca e ceva hormonal...oare??
toate gravidutele

Ali

Mergi la inceput