Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

ruxandraof, pai de ce plangeam eu ca nu mai ia in greutate baiatu? ma gandisem eu ca e diferenta de cantare...da' chiar asa...si cred ca e mai mult, ca data trecuta eu il cantarisem cu osapt inainte de dr si avea 6950si la ea 7670...de ma minunam eu...
revin

_
diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Apropo de Babyklappe, eu stiu de mult despre acest sistem care functioneaza in Germania si, mai nou, in Austria si tarile nordice.

Sunt de acord si am semnat petitia.
Si am transmis mai departe la cei cunoscuti.

Va rog eu, aruncati un ochi pe program si daca considerati ca este cazul => semnati:
http://babyklapperomania.cabanova.ro/

Chris tocmai asta e, incercam sa le aducem pe acele creaturi care-si ineaca pruncii in rahat, ii ingroapa in gradina sau ii lasa la gunoi sa nu mai faca asta! Sa le dea o sansa sa traiasca!

Este doar un inceput, dar totul a avut un inceput. Si incet, incet se aduna marea.

Mai multe despre aceasta initiativa:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95887&whichpage=1


Toti copiii au dreptul la viata!


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by chris80

sa va zic: cam pe cand avea pisi o luna, i-am zis lui alex sa cumpere fashe de tifon de la farmacie, ca se termina. ii spun prima data, ii repet, ii mai zic si a 3a oara, ma enervez, nu ii mai repet si a 4a zi cobor eu si iau. in seara respectiva vine si al meu mandru cu pungutza plina cu ce cerusem.
saptamana trecuta: ia seringi, ca nu mai avem (ii masor calciul cu seringa). asta se intampla joi, cred. vineri, sambata, duminica, luni trec fara seringi. ieri ma enervez si cumpar 20 de bucati, sa se gaseasca. seara, alex imi intinde victorios punga cu cele 20 de seringi cumparate de el. imi venea sa i le var pe gat una cate una, zau asa!


.. pai chiar merita niste seringi pe gat

4 luni


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

despre treaba cu srtarul: exista de fooooarte mult, de ordinul sutelor de ani, am vazut in roma sistemul la o cldire ffff veche, un fost spital....si e absolut ok, sunt de acord, semnez, toate cele...dar problema cu spamul ma deranjeaza teribil....una e sa te duci la sectiiunea umanitare si sa cauti...alta e...spamul, oricat de bine intentionat...asta pe scurt ca se foieste la greu. va pup

_
diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

pt ieri cele doua Beatrice si Christian la implinirea a 3 luni!

iar azi Daniel, Darius si Rares!



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

de doua ori pe ziua de azi dianocica a scris exact ce vroiam sa zic.. o data cu economia la lapte, a doua oara cu spamul.. subscriu in totalitate,iar ref la sertar mi-am facut mea culpa din acel mesaj ca nu m-a dus capu' sa ma uit la poze si dup'-aia sa comentez ..

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:

cris ai perfecta drepate ; nu stiu daca sertarul de bb va schimba ceva ,nu prea vad persoanele in cauza(nu le pot spune altfel) sa-si asume responsabilitatea si sa spuna e al meu dar nu-l vreau ,luati-l si oferitii un trai decent,eu nu pot sa-l cresc...dar e un inceput
lory bine ca ai scapat de febra dar acum ar tb sa afli si cauza si multa sanatate tie si lui Catrinel
lavyada ar tb sa-ti cauti alt ginecolog ,nu-i normal ce se intimpla ,probabil ar tb sa renunti pt o perioada la anticonceptionale sa vezi ce se intimpla,iar despre mucisori : vor trece ei
angi m-am gindit ieri la voi , bine ca s-a rezolvat problema ochisorului si sunteti bine ; pt o mamica curajoasa
alexandra multe inimi va fringe Mark cind va fi mare ,se vede de acum ...
iasmi n-am inteles tu mai alaptezi sau sunteti la bibe si nu poti opri lactatia ; credeam ca s-a rezolvat cu mastita
miro ce mai ride in hohote Karina , a atit de dulce ,noi ridem in hohote destul de rar ; toti bb au risul cristalin de-ti vine sa-i maninci nu alta, sunt scumpi foc..
morvelvio diversificare cu vin ...ca bine zici...sa va bucurati de Alin , sa fie sanatos si mereu alaturi de voi...
madaluta nu stiam ca sunt atitea "sfaturi" de la babe ...si cite-or mai fi ...
dandusa mai incearca poate Crinuta va accepta intr-un final ,cit despre diversificare inclin tot spre cereale : le poti introduce mai repede decit supa/piureul de legume si cred ca aduc un aport caloric mai mare...
carla succes si pofta buna ; si o sugestie : daca nu poti la linguruta ,pt cant mici,pina puteti folosi bibe , poti folosi seringuta gradata de la nurofen, calpol ...si vezi ca sunt tetine speciale pt lichide groase (sucuri ,supe)
pt toti fulguletii
ma duc sa fac clatite ...

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA
slide ANCA
virsta ANCA
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

la mult multe lunisoare sarbatoritilor de azi, de ieri, de maine, ca eu ca de obicei nu le am cu astea, dar azi...un pup mare special pt darius de madaluta!! prietenii (motanu' si naparstocu') stiu de ce :))

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by dianocica
dar problema cu spamul ma deranjeaza teribil....una e sa te duci la sectiiunea umanitare si sa cauti...alta e...spamul, oricat de bine intentionat...asta pe scurt ca se foieste la greu. va pup


Dianocica, nu stiu daca asta e chiar spam, ci mai degraba informare. Si nu te obliga nimeni sa faci/cumperi nimic. Doar te informeaza ca exista o posibilitate sa incerci sa ajuti acei copii nefericiti.

Da, ai dreptate. Dar sincer acu.. cine crezi tu ca se duce la umanitare macar numai ca sa citeasca subiectele de acolo. Iti spun eu, fffff putini. Comparativ cu cei care citesc din umbra subiectul nostru, cei care citesc si la umanitare sunt ca si inexistenti. Din pacate.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

hai ca a mai adormit un pic....sa va mai zic una: cand eram mica imi era asa drag cand o vedeam pe mama aranjata....ma mandream rau cu ea...si sunt convinsa ca d va fi la fel...dar imi e atat de greu sa fac ceva pt mine...cand am un pic de timp ori fac pt el, ori prin casa, ori o surprizutza, ceva, pt tati...ca si saracu' munceste de rupe...si tot cu gandul la noi...si iar mai trece o sapt si nu reusesc sa ma vopsesc...manichiura am hotarat de mult ca n o mai fac...de tuns...nici nu mai vorbesc...si seara cad lata odata cu el...dormim cot la cot, eu am ramas cu trezirile la 3... cu crema de maini nu mi dau ca ii miroase si incerc sa il feresc de mirosuri ca daca seamana cu mine....am pus o...oare unde voiam sa ajung? a..mai fetelor, daca descoperiti reteta pt cum sa faci zi de 26de ore...sa mi ziceti si mie...sau pastila aia care odata luata te face ca dupa 8 ore de somn in 5 minute....cand mai iesim toti 3 in we...sunt o troala...mi e si rusine cu mine...sunt cat o vaca...paru' shui...mustata ca a lu' bunica... cat caru....si self esteemu'...la pamant...mai dar cand imi vad gaza...si mi zambeste...nimic nu mai conteaza...hai ca iar am vorbit...'fara de tinta n sus/intr o salbatica splendoare'...sunt pe campii rau, iar va pe toate si tre sa dau copilu' jos ca ma tine captiva aici...

_
diana si david din 03.12.06

Mergi la inceput