Piticodromul de sept-oct 2005 (174)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Diana, am postat amandoua exact in acelasi timp...la secunda chiar!!!

Gata am atins 500!!!!!! Cum o fi cand o sa ajung la 1000????

Am doua stelute!!!Yupiiii!!!

Pupici

Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Felicitari Meme!Ia da de baut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norina spune:

Gabiaramasi Teodorei i-a iesit stafilococ alb anul trecut la analiza de kk, i-a facut si antibiograma si era sensibil doar la amoksiklav la restul era rezistent. Am vb cu homeopata si mi-a zis sa nu indop copilul cu antibiotic aiurea, ca oricum se scapa greu de el si ca s-o las in pace pt cand va fi mai mare. mi-a dat ea ceva remedii homeopate dar nu i-am mai facut analiza sa vad daca mai e. Vezi si tu ce faci si mai tine-ma si pe mine la curent daca si cum ati scapat de el ca ma intereseaza si pe mine pt viitor.Sanatate la iedutzi!Teodora Sara (norina)poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Norina , el are si amigdalele inflamate acum si niste puncte albe in git .Tuseste urit si ii curge nasul .La antibiograma i-a iesit ca e f.sensibil la vreo 3 categorii de antibiotic,dar nu mai tin minte decit amoxicilina ,pentru ca ii dau Augmentin deja .

Eu am inteles ca luind antibiotic se scapa de el , dar il poate lua foarte usor de oriunde .Asa ca ...

GABI28+ ,de 3 ori mama
Poze
iedul cel mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

diplodocus, succes la dieta, sa ne povestesti de rezultate!

vera, bravo pt hotarare, sa fie buna!

alina, la multi aaaani!!! multa-multa sanatate!

ioana, succes cu gradi si multumesc de ideile cu agentiile. instinctiv, incepusem si eu sa aplic strategia asta .

ioana si irina, m-ati dat gata cu cititorii si scriitorii vostri!

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Dory, am citit mesajul tau. de unde or scoate indicatiile astea? capul copilului nu creste numai prin fontanela si sunt sugari la care se inchide devreme, iar creierul lor se dezvolta normal. la celelalte oase nu s-o fi gandit? vigantolul in doza normala nu accentueaza inchiderea fontanelei si nici renuntarea la el nu o incetineste.
in fine, bine ca l-ai reluat.

meme, la voi e alt tip de clima, exact cum ai spus si nu are rost sa-i dai anei vigantol.

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Buna fetelor!
Eu am o mare problema cu Vigantolul asta.Iara am inceput sa uit sa-i dau Alexiei.
Am vazut filmuletele Codrutei. Foarte draguta Petra si ce bine vorbeste ea!
Alexia e un pic cam departe dar azi avem si noi o realizare.Stie sa spuna "sus" numai ca ea zice"sis" asa printre cei 3 dintuci ai ei.E tare dulce.
Ioana pup-o pe Miru din partea mea, daca stie ea sa mearga singura la culcare inseamna ca nu e numai isteata ci si cuminte.
Meme eu am decretat operatiunea suzeta dupa ce ii ies toti dinti.asa ca o mai las sa se bucure.Ea are doar 3 dinti si acum se pregateste si nr.4.
Lasa ca renunta el la suzi nu te ingrijora.
Ce viteaza e ana daca vrea sa stea ea in fundulet.
Mary, felicitari pt. ca ati scapat de suzi.
Gabi ma bucur ca iedul tau cel mic seamana cu tine!
Anya , gata mi-am notat _gel cu arnica trebuie sa cumpar si eu.Nu stiam de el.
Diplodocus, bafta multa si eu tin pumnii sa fie totul bine!
Ina, sanatate Ilincai!Sa fie o raceala usoara, fara complicatii!Felicitari pt. ca ati gasit apartament!Sedere placuta in el!
Sofia Eu mis cea mai denaturata mama din piticodrom.Alexia numai dupa ora 22 se culca.si se trezeste la 7 dimineata.azi s-a trezit insa la 6.
Bafta la condus!
Norina Alexiei i s-a inchis fontanela da sa fiu sincera nici nu stiu cand.Stiu doar ca la controlul de un an era inchisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

codruta, cate stie petra!

m-ati uimit rau de tot! i-am spus si sotului ce stiu sa citeasca, numere, scrie copiii fruntasi ai forumului. si el mi-a spus ca radu zice "tataie" . nah!

uau, simona, ce shopping!

miflore, .
ups, uite, nici n-o sa povestesc de cum am fost duminica la munte...

norina, nici lui radu nu i s-a inchis fontanela. tot cam asa e si a lui.




cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Ia mai zi tu Kristinutza despre Raducu.Ca ma intreaba Alexia de el, ce mai face, ce stie sa zica, si nu stiu ce sa-i raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

CODRUTA,felicitari pt PETRA,e superba,m-am uitat la filmulte si imi venea sa o mananc, e o dulce

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput