Mamici de iulie-august 2007 (28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Andra, ce bine ca te intelegi cu soacra. Si eu ma inteleg cu ea, dar doar o zi.
Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)






Asta-i din ciclul "e cel mai cuminte copil atunci cand doarme".




Simona 18+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Luna, exact asa mi-a zis si mie doctorita ginecolog: ca am facut o forma mult mai usoara pe care nu a luat-o nimeni in serios. Sa speram ca tu nu vei lua deloc. Uite eu nu am avut pojar si am stat langa persoane cu pojar si tot nu am facut. deci poate ai un sistem imunitar mai bine pus la punct. cum stai cu burtica? a mai crescut" Iti marturisesc ca trag mereu cu ochiul sa vad daca ai mai pus poze cu burtica. Mi se pare ca esti haioasa foc! Eu am crescut nevoie mare. am deja 105 cm....dr de familie mi-a zis ca suntem asa mari din cauza injectiilor cu gravibinon care maresc fortat si dinainte uterul. sper sa fie adevarat ca daca la 20 de sapt sunt asa....la 40 ma va voi rostogoli.

cat despre soacra.....eu una ma declar multumita cum decurg lucrurile. sotul meu este foarte conciliant si nu pleaca urechea la ce spune mama-sa...asa ca poate spune ea ce vrea....o lasa sa vb si apoi vine la mine sa discutam. nu e genul care considera ca mama lui are mereu dreptate, ci dimpotriva. noi 3 suntem pe primul loc si apoi restul lumii.

Andra
20+

"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
albumul lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ioana, nu iti face vise ca pot rezista la ai mei sau la socri mai mult de 2 zile..... cat despre sotzul meu, daca ar fi dupa el, probabil ca am merge la ai lui o data la 6 luni si am sta 30 de minute si am pleca. Insa eu sunt mai cu capul pe umeri si realizez ca daca nu stam macar 1 zi tot eu voi fi cea "acuzata" ca i-am indepartat baiatul si ca din cauza mea nu mai vine el acasa la mma lui. asa ca, inteleapta din fire, aplanez conflictul de dinainte de a se naste si mereu imi conving sotzul ca tre' sa mergem si pe acolo. ultima oara cand a stat cu mama lui mai mult stii ce mi-a replicat? ca mai bine sta cu soacra-sa o saptamana in aceeasi casa decat 3 zile cu maica-sa! na, belea! nu pot sa zic ca mama mea e mai cu mot ( ca uneori zici ca e sora cu soacra-mea), ca la cat ne cicaleste si ea.....eu prefer sa stam fiecare la casele noastre si sa nu ne stresam prea mult. ne viztam cand trebuie si atat. oricum vizitele sunt rare si scurte, asa ca nu ne plangem deloc.

Andra
20+

"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
albumul lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Simo, foarte tare faza! si eu fac misto de sotz si ii zic ca daca nu e cuminte o sa i se retraga putza lui bb si o sa i se crape si sa vezi ce mandrete de fata ii fac! ma asteptam sa se sperie la faze de genul asta, insa nu-l intereseaza ce sex are bb. nu vrea decat sa fim sanatosi toti 3 si sa mai facem 1 bb dupa asta. el ar vrea sa avem fata si baiat, asa ca nu conteaza care e primul

Andra
20+

"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
albumul lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Andra. Tot asa si eu, insistam sa mergem din cind in cind pe la ai lui, insistam si sa le dea telefon ... pina cind soacra-mea i-a reprosat lui ca nu ii mai suna asa des din cauza mea. In gindul meu: stai sa vezi ce des o sa te sune de acum inainte, din initiativa lui.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chriszta spune:

Pt LUNA si ANDRA
In copilarie toti copii se vaccineaza contra rubeolei. Ori vaccinul administrat este tocmai pt a forma in organism anticorpi. Asa ca existenta anticorpilor nu e legata neaparat de facutul bolii in copilarie ci de faptul ca ati facut vaccinul respectiv si ati dezvoltat anticorpi care au iesit acum la analiza.
Asa ca nu va alarmati. Totul e OK.

Cristina 21+ si Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

anto bine ai revenit acasa!imi pare rau ca ai trecut prin asta...capul sus ca va fi bine!


alina 21+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ioana, daca l-as lasa sa sune din proprie initiativa.......probabil ca ar suna de Paste si de Craciun. Dar eu tin la linistea mea sufleteasca si familiala incat il rog sa ii sune saptamanal si sa comunice cu ei ca sunt parintii lui, pt Dumnezeu sfantul! Bineinteles ca de cele mai multe ori uita....si ii suna ca stau eu si-l cicalesc....dar asta este....ei si l-au crescut asa, nu eu.....

Andra
20+

"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
albumul lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo esti tare la faza cu putza, al meu zice ca si ce-i daca e baiat, noi o sa zicem ca e fata doar ca are o mica problemutza, are putza.

Andra mai pun poze in curand, stai sa mai creasca nitzel, acum ziua abia se vede, se mai uita cate unu mai atent la mine la burta dar nu zice nimeni nimic de teama sa nu fiu de fapt grasa si sa gafeze insa seara zici ca explodez asa mare e. Las' sa creasca. Eu nu am facut niciun tratament, m-am ingrasat doar un KG dar burta zici ca i-am pus drojdie asa creste.

Soacra... am fost si eu pusa pe fapte bune ca voi fetelor, o suna frecvent (mai mult ca fiu-su) il indemnam pe el sa o sune, sa-i cumpere una alta, dar cand am vazut ca e apreciat doar in anumite momente si situatii am zis stop. Acum o mai invit la noi cam o data la doua luni (stam la 10 min distanta) si e tare dragutza cu mine insa stie ca am aflat anumite chestii spuse de ea lui fiu-su. Acum ma intreaba cand mai iesim si noi la o cafea, la o cumparatura mereu zic ca n-am timp. Noroc ca nici al meu nu e mamos.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Cristina, asa o fi. Eu am fost fericita ca am anticorpi.....ca deja intrasem la idei ce fac cu bb daca testul era pozitiv.

Alina.a, ce face mandretea ta de fata? Jucausa? Cand te mai duci la control? Mai iei trtament? Gravibinon iti mai injectezi?



Andra
20+

"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
albumul lui bb

Mergi la inceput