Cirese de Mai-Iunie 2006... cu bancurile lor (47)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocutica spune:

Salutare livada draga!

Va mai amintit de noi?
A trecut un secol de cand nu am mai scris din motive intemeiate: dupa raceala de mea de 7 zile, a urmat o saptamana cu vizitele bunicilor si fix dupa plecarea lor Elena a devenit copil racit cu aceleasi manifestari ca si raceala mea. Bineinteles ca au urmat 7 zile de cosmar cu nas infundat si muci la greu ce i-am putut scoate numai cu batista bebelusului in urlete si in miez de noapte . Nu va pot povesti cat de greu mi-a fost mai ales ca al meu sot nu fost acasa cateva zile din cauza serviciului tocmai atunci, iar Ela nu fusese bolnavioara niciodata pana atunci. In schimb am fost fericita ca nu a facut febra si nu a tusit...asa ca in tot raul a existat si o parte bune .
Saptamana asta ne-am cantarit si masurat si putem spune ca la 9 lunisi 8 zile avem 9670 g si 75 cm. Si tot saptamana asta am mai avut cateva premiere: nu mai papam lapte de cat dimineata si seara cate 250 ml lapte, am papat avocado cu branzica de vaci, iar dimineata avem si tartina cu unt sau branzica.
Astazi mergem la dermatolog pentru ca dupa 2 luni jumatate de cremuit cu Atotderm si spalat cu galbenus de ou, obrajorii sunt tot scortosi si cu bubite.

Ne cerem scuze ca nu suntem la curent cu ce se mai intampla prin livada, dar pro mitem ca recuperam

toate ciresele si copacii

Cocutica si Elena (4 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Bravo Soficule, la mai multi dintzishori!!
Bravo pentru primii pashi!!!
Si nu-ti fa probleme, Paul numa' exerseaza cu agatzatul... sa-si antreneze "muschii"

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor,
din 21 iunie 2006
Cresc maaareeee: 7 luni 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Uraaaa bravo Sofia!!! Felicitari pt dinte. Tot ieri i-a aparut si lui Nicole al-III-lea dinte sus. Yupiiiii.
Cami merci mult pt mesajul de 8 martie.

As avea si eu o intrebare. Ce sa fac dintr-un avocado?? Trebuie sa-l las la copt sa fie moale??? Cum il pot pregati???

Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Nicole, si la mai multi!!

Oana Rusu - mamica de Paul-Victor,
din 21 iunie 2006
Cresc maaareeee: 7 luni 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:

Oana merci mult. Pupici lui Paul de la Nicole

La medic a fost bine avem 9 kg fix la 9 luni fix hmmmmm. Unda verde pt Mexic asa ca suntem bucuroshi.



Diana de Nicole Evelyn (13 Iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

Buna seara livada!!
mai nou nu mai imi gasesc timp pt DC, dar ma gandesc la voi, oare ce nazbatii mai fac ciresele, progrese, etc.incerc macar sa citesc in diagonala si sa vad pozele si filmuletele

multumesc din partea lui alex pt aprecierile la adresa lui

aporpo miti, am vazut filmuletele alea cu adormitul , dar pot sa la pun in practica de acum??adica nu e prea mic copilul sa-l chinui cu lasatul asa sa planga???ca de multe ori e chiun de somn dar nu vrea sa doarma, si tre sa-l iau in brate sau sa ii dau sa suga ca sa poata adormi.

amiss cum faci urzicile pt petra??

virgi sanatate luanei....desi l-am dus pe alex la medic, tot nu a primit un tratament eficient in cambaterea mucilor, nici nu stiu ce sa mai zic.... tin neaparat sa zic ca m-a impresionat locul de joaca unde o duci pe luana. super fain. si am vazut ca pe jos sunt placi de puzzel din spuma dar ce mari sunt si dintr'o bucata.pacat ca la noi nu prea sunt asemenea locuri. m-ai intrebat daca alex merge singurel, ei bine NU vrea....stie ca e mai greu(a facut vreo 3-4 pasi) si se pune jos si plange daca il las de mana. nasa si o matuse mi-au aratat cum sa-l ajut dar totodata sa-i fie util tinul, sa improvizez dint-o esarfa sau fular un ham, adica sa i-l pun pe piept si capetele pe subsiori si sa-l tin asa...da smecheru urla, ca nu vrea asa, ci sa tina el pe cineva de mana. dar io tot insist.....dar si el asa ca cedez....n-am nervi suficienti

nicolungu bine ai revenit prin lavada cu vesti de la ciresica ta

irinel bafta cu bebe 2

lacri m-ai dat gata cu meniul lui razacila.....io se pare ca sunt mama rea si denaturata ca nu ii fac asa mancare diversificata si buna c tine

steluta sa dea dumnezeu sa nu fie totusi nimic grav cu chistul ala, adica sa nu fie deloc am andrada mica si sanatate maxima

gabi ce tari (de plamani) sunt piticii tai ...scuze ca te intreb, dar de ce ii faci la rares mancare de regim?

ralucis sanatate ilincai...pana la urma de la ce a facut febra??
si timeei ii urez multa sanatate si sa scape cat mai repede de tuse si mucisori ca sunt extrem de neplacuti.

felicitari pt pasi lui victoras si sofiei!!!
sa stapaniti cu bine dintisorii cei noi sofia si nicole !!si la alex aproape i-a pocnit gingii la primul incisiv de sus.cred ca mai dureaza inca vreo 2 zile pana apare mai bine.si se pare ca i-a cam trecut si diareea.


de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

ahhh, am o rugaminte. a trebuit sa-mi formatez hdd-ul ca nu mai mergea windosul defel si drept urmare am pierdut tot ce aveam pe c:, cel mai rau imi pare de linkurile de la favorites. asa ca astept sa ma bombardati pe mail sau pm cu linkuri utile/faine pt copii.

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">POZE
www.youtube.com/profile_videos?user=arleena79" target="_blank">Filmulete
nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

papam capsuna
http://www.flickr.com/photos/ami_si_cip/421271414/


www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

urzicile le fac la aburi cu un pic de pastarnac sa iasa mai dulci iar supica de la ele o amestec cu mancarica sau i-o dau separat din canita

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

Vaz ca nu prea mai scrieti...

Cami, felicitam Soficu' pentru progrese, dinti, s.a. asemenea
Ei, arleena, cateodata eu exagerez cu gatitul... in urma cu vreo 3 seri am stat pana la 12 noaptea cautand retete de torturi si prajituri pe net... in fine, chiar ca Razacila al meu papa bine, atat la gustarea de fructe cat si la masa de pranz,in detrimentul laptelui de dimineata si seara si a gustarii de cereale. A inceput sa se ridice catarandu-se pe mine si a facut progrese modeste in ceea ce priveste taras-grapisul...

Cosmeticele little soft de la mothercare aduse de amica mea de la Londra sunt super, au un miros deosebit... iar la vara o sa facem furori si o sa cucerim fetitele in parc imbracandu-ne cu hainutele noi din garderoba

So, nu prea mai am timp de scris caci m-am inscris la niste examene asa ca, peste cca o luna o sa revin. Abia astept babyexpo sa casc gura la toate cele si sa-i iau multe lucruri si jucarii puiului meu.

Pana atunci pupam cu drag ciresele cu mamicile lor si le dorim sa fie sanatoase si sa le mearga toate din plin!


Lacri si Razaciosul Alexandru 30 mai 2006

Mergi la inceput