PIERSICUTZE de iulie - august 2006 (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetele!
Si eu sunt obosita ca deh si Vladimir s-a trezit azi-noapte pe la 4. Deci e clar a fost cea in aer.
Anasia, nu mai are rost sa scriu cum o duc si eu cu mancarea.....sunt un dezastru, mai nou ard si mancarurile noastre, cartofii prajiti ai lui Cristi deja sunt scrum. Dar mergem inainte cu capul in sus .
Avem si noi un progres: duminica seara am reusit sa zicem TA-TA si de atunci numai asta spunem . Cand ma vede TA-TA, cand plange TA-TA, cand o vede pe bunica-sa TA-TA. Si logic cand vine tasu seara TA-TA. Si tare mandru mai e tasu. Am vorbit azi de dimineata cu Vladimir si mi-a zis ca nu o sa zica asa de repede MAMA! Deci pana atunci trebuie sa ma multumesc cu TA-TA. merg sa scriu pe lista.
Pupici si o zi frumoasa!


Ioana de Andrei Vladimir(24.07.2006)
nunta Vladimir Botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

bulibuta sa nu te sperii prea tare cu bulinel. si stef are un inceput de rahitism si m-am panicat si eu toata cand am aflat. dar dupa ce am intrat in detalii sa stii ca m-am mai linistit. e adevarat ca stef nu are si intarzierea psihomotorie si nici capul mare. eu am inteles ca astea sunt semne pt urmatoarea treapta de evolutie a rahitismului. deocamdata el are doar coastele evazate si bratari. dar sa stii ca dr m-a incurajat ca se corecteaza f usor. singura problema a fost ca nu gaseam nicicum d3 injectabil pe care l-am cumparat din italia pana la urma ca la noi nu se mai fabrica... acum astept sa vad cum evolueaza dar sunt sigura ca se corecteaza pe masura ce creste. si mai stiu un lucru. ca nu e nimic ce as fi putut face ca sa nu se ajunga aici. pur si simplu asa asimileaza corpul lui. mai bine spus nu asimileaza vitamina d3. asa cum spunea anasia sa treci tu peste depresie ca bulinel sigur o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adas spune:

scuze de bulibuta m-am grabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

am reusit sa fac oul cum trebuie, a si papat putin, dar mirosul oului fiert ma termina;
ioana, cate marcaruri vom mai arde, asta e;
as iesi afara dar e vantul urat, voi iesiti?

anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
varsta bb
Alessia la motul Biancai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Bulinuta ,multa sanatate lui Bulinel.
Tweety welcome back si felicitari pt. progrese
Mamidestefan si celelalte mamici care nu au dormit sa va simtiti mai bine!
Fiica-mea a gasit un mod tare ciudat de a se deplasa :sta in fundulet ce sta,incepe sa se legene, sare cu fundul,si uite asa inainteaza.Mai demult vazusem pe Discovery un documentar despre cat de multe feluri de taras sunt,era si asta printre ele dar nu ma gandeam ca o sa imi vad propriul copil asa
livada!

Stefania, mami de David(24 dec.2004) si Patricia(12 iul.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

anasia multumesc... si spor la papa...las ca nu mai arzi tu papa...se intampla peste tot
madyn eu nu ma simt asa depresata sau poate m-au ajuns si pe mine...habar nu am.... ceva semne sunt: nu dorm bine, sunt obosita dupa ce ma trezesc, am asea neste nervi cateodata plus niste vise de nu-i adevarat...ma rog sper sa fie bine
lui i-a dat un medicament care mie nu-mi place deloc ptr ca are niste reactii adverse nasoale, se cheama Piritinol plus calciu gluconic
adas sa Deie Domnul sa fie bine amandoi...
va pup


bulinuta mamica de bulinel dragutel

www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iryn@ spune:

Anasia
daca maine e frumos (azi a cam batut vantul si nu ne-am incumetat pana in parc)vreau sa ne intalnim, daca se poate dupa 13,30 ca sa pape iulia de pranz, asta daca va "aranjeaza" si pe voiRamane sa vb maine dimineata.
She_wolf cred ca sunt cam ametita, pls, nu te supara, am fost cam petarda


Irina, mami de SEBY si IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Genie spune:

Mamaluidavid, sa stii ca si fii-mea face la fel ca Patricia ta, tot asa, din fund tarandu-se inainteaza, am observat-o ieri cand statea in tarc, eu am pus-o la un capat si am gasit-o la mijlocul tarcului, deci e si asta un fel de a merge

Chiar e vant afara, eu am scos-o putin in curte

Genie si Antonia

www.dropshots.com/antonia25

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Petra pana acum a zis tata, da, dada, dreptate(chiar de 4 ori), chilichili, face ca si calu' (ma refer la sunetul copitelor), canta....dar de mama NIMIC .

Adelapop lasa bebita sa creasca in ritmul ei! Nu cred ca e nimic grav.

bulinuta Nu ai de ce sa te ingrijorezi! Ce intarzieri psihomotorii? Pana la 1 an jumate rahitismul este tratabil si nu este grav! Dupa 3 ani este grav. Si la noi mai sunt cirese care de exemplu abia la 9 luni se intorc de pe spate pe burta si in fundulet se ridica doar ajutati si sunt perfect ok! Asa e ritmul lor.
Cat despre capul mare am avut eu un verisor cu capul foarte mare, drept pentru care mereu cadea in cap Toti ziceau ca nu va fi normal copilu' asta si ghici ce! E un ditamai omu' cu familie, foarte destept stie 3 limbi la perfectie printre care si germana , facultate cu bursa etc...


Si Petra a fost diagnosticata cu rahitism, coaste evazate si bratara la manuta am ridicat doza de la 2 picaturi de vigantol la 3 pentru 3 saptamani. Nu s-a ameliorat nimic. Am facut analizele si au iesit perfecte. De fapt niciodata nu i-au iesit analizele de rahitism prost dar...ea are un aspect rahitic. Concluzia n-are nimic copilu' si pentru ca e mai slabuta se vad toate asa...am revenit la 2 picaturi si acum, pentru ca a mai crescut in lungime arata mult mai bine si coastele si tot.

www.flickr.com/photos/ami_si_cip/" target="_blank">poze si filme
Amiss

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetelor!

Mult ati mai scris in weekend, am apucat si eu sa mai citesc dar asa pe sarite. Noi am lipsit de pe net ca amf ost plecati pe afara ca e soare si frumos de vineri.Si cica toata sapt asta va fi asa.
Noutati despre noi cum suntem suparata sau plangacioasa strigam non stop mama, mama. Si mai nou a invatat sa se legene singura. Daca ati vedea-o cum sta in patutz si incepe sa batzaie din funduletz si se impinge cu un picior si se leagana singura.
Am mia facut si noi ceva progrese la capitolul diversificare, in sf papa dim cereale dar papa f frumos, deschide singura guritza si nu isi face greata. Acum incercam din nou legumele la pranz, poate poate o sa ne placa. Azi i-am facut piure de praz, morcov si cartof, calit prazul si morocvul intr-un pic de unt si apoi adaugat cartoful si apa si lasat sa scada. A iesit f gustos acuma sper sa ii placa si ei. Deja am emotii.
Bulinutza imi pare rau ca ati primit asa vesti proaste dar noi suntem alaturi de voi si va trimitem mii de pupici si imbratisari. Si cum zicea si Madyn in primul si in primul rand tu trebuie sa scapi de depresie pt ca nu va face bine nici tie nici lui Bulinel. Pup fata curajoasa si bebeul bolnavior.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)

Mergi la inceput