Bebelusi "made in USA" (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marianca spune:

Salutare.
Ma primitzi si pe mine in rindurile voastre?
Va admir sintetzi toate frumoase si copii vostri.
Am si eu o fetitza de curind nascuta in SUA,vreau sa ma alatur voua.

Mariana-mamica a trei pui. Anca(15.02.1998) Vladut(12.05.1999) Alice(21.11.2006)
album
Filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Salut salut si bine v-am gasit!
Ne primiti si pe noi la voi in club? Noi fiind :eu Cami si Sofia Alexandra gogoshica mamei nascuta pe 8 mai 2006, aa..si uitam pe taticul din dotare..
Si noi am fost singurei dupa ce am nascut si mi-a fost tare teama mai ales dupa ce am aflat la eco la 37 saptamani ca va trebui sa facem cezariana; pana la urma insa a fost foarte bine ne-am descurcat de minune (sotul meu a fost peste orice asteptari - el a fost cel care a schimbat-o prima oara si tot el mi-o dadea in brate la alaptat si imi aducea tot ce aveam nevoie- tin sa mentionez ca este genul de sot care nu se omoara cu ajutatul in casa ..in mod normal- dar dupa ce s-a nascut luminita noastra a devenit un altfel de om..)
Cat am fost gravida de asta imi era teama sa nu ajung la cezariana (in primul rand de operatie, apoi ca sunt de parere ca nasterea naturala aste mult mai "safe" atat pentru mama cat si pentru copil si in cele din urma pentru ca stiam ca nu are cine sa ne ajute si recuperarea este mai anevoioasa) si cum de ce ti-e frica de asta nu scapi la eco la 37 de saptamani aflam ca bebe nu sta cum trebuie si asa am ajuns sa facem cezariana. Pana la urma a fost ok.. la spital s-au purtat ireprosabil si doctorul a facut o treaba super (abia de se mai vede urma operatiei) si .. cel mai important bebe este ok!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Marianca bun venit! Sa ti traiasca puii. Cei mari zici ca s gemeni.

Ai o familie frumoasa.

Krissy am admirat o pe buburuza ta. Sa ti traiasca si sa creasca mare mare si sanatoasa!

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Am uitat sa urez sarcina usoara in continuare tuturor ,nastere usoara si bebei sanatosi si papaciosi ca asta e cel mai important!!

Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

CamiM pai voi acum sunteti domnisoare de un an! Da' ce dulce e si ce dodoloata!!! Sa ti traiasca!

o si un bun venit!

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Corina merci..
De voi nu zic nimic fiindca pe frumoasa ta fiica am mai vazut-o pe la Fetele din America..e un copil tare reusit - sa va traiasca!!

Si ca povestim de copii superbi tot admir aici poze cu tot felul de strumfi( mai mari sau mai mici!!) absolut adorabili( Cristina, Msl, Delia21, Marianca ) sper ca nu am uitat vreun nume.. sa va traiasca sa se faca mari sanatosi si sa va bucurati de ei!!



Cami & Sofia
poze Sofia
filme Sofia

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=24150fb1164e749e8d7bae&skin_id=0&&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">clip cirese 8 Martie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Arthurana bine te a sfatuit Krissy, nu i minti, astea s smecherii de RO si nu tin aici ca astia cu asigurarile lor sunt ca si vulturii.

Sa vezi dupa ce apare bebe si tu nu ai burtica taiata ce bine e!

Krissy aici este ceva bun ptr colici?! Sau trebuie sa faci fata cu eroism perioadei colicilor??

Va pup!

corinadana mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca_usa spune:

bine ati venit printre noi Mariana & Cami! Mariana vad ca esti si tu din Atlanta, pe unde stai?

mie a inceput sa-mi fie din ce in ce mai greu. obosesc destul de repede, de aplecat e groaznic, ma mai dor cate-odata oasele acolo jos sau cel putin asa simt eu.
mi-am gasit o pediatra romanca tanara care e chiar in orasul meu si m-am bucurat mult. a terminat medicina in romania in 93. ma gandesc ca o sa ma inteleg bine cu ea, macar imi explica pe limba mea ce si cum cu copilul .
am fost la control si cica totul e ok, m-a intrebat cum se misca bebe si i-am zis ca "prea mult" si mi-a zis ca nu exista asa ceva . peste 3 saptamani mai merg si atunci o sa discutam cica despre nastere.

ma gandeam la voi si la pozele voastre si mi-am dat seama ca indata nasc si eu inca nu am nici o poza cu burtica. desi aici o sa fie vreme cam urata week-endul asta, poate o sa reusesc si eu sa fac cateva poze sa am amintire.

Irina 32+ cu Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina78 spune:

bine ati venit fetele noi! ma bucur ca ne strangem mai multe!
irinuca cred ca astea sunt cele mai grele dureri ( cele de jos de la oasele bazinului- pasa- mie imi vine sa plang in fiecare seara din cauza lor. mai stai is tu cu fundul pe mingea de la pilates, eu ma balangan toata ziua pe ea, cica o sa il ajute pe bebe sa coboare mai bine !
imi e somn de pic cu toata ninsoarea asta din NY , abia tin ochi deschisi si am de facut mancare...
SFAT ce fel de scaun de masina sa luam? fix / detasabil?
sotul vrea fix , zica ca o sa imi fie greu cu cel care se ridica si e si mai nesigur. voi ce fel aveti?
pupici

Culmea sarcini? Doi lei sa faca un tauras!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bias spune:

Buna fetelor ! si multumesc "madalina 78 " cea care m-a invitat aici.Vreau sa va spun ca sunt o aspiranta de bb dar sunt nou venita in america si sunt teribil de zapacita de atitea informatii, toate noi pentru mine.Sa va spun povestea mea.Nu sunt insarcinata dar vreau sa ma pregatesc cumva inca de pe acum.Numai sotul meu lucreaza asa ca e musai sa alegem calea cea mai ieftina in privinta asigurarii.Am inteles ca e mult mai bine daca iti faci asigurare inca inainte de a ramine insarcinata.Dar am inteles ca asigurarea asta se invirte undeva la 500-700 $ pe luna ,ceea ce e enorm pentru noi si iese din discutie.As putea oare sa merg la un comunity hospital,poate ma pot trece pe o asigurare de stat sau ceva ..nu stiu ..sfatuiti-ma voi ce ar trebui sa fac..uff..sunt asa de nedumerita si ne dorim asa de tare un copil...

Mergi la inceput